MŚ U-20: faworyci nie zawiedli

26 maja 2019, 08:35 | Autor:

W sobotę rozegrane zostały kolejne cztery mecze Mistrzostw Świata do lat 20. Zwycięstwa odnieśli faworyci: Portugalia, Francja i Argentyna. Jedyny podział punktów obejrzeliśmy w starciu Panamy z Mali.

Jako pierwsi na boisko wybiegli piłkarze z Portugalii, którzy mierzyli się z Koreą Południową. Już w 7. minucie wynik otworzył Francisco Trincao, który wykorzystał podanie Rafaela Leao. W pierwszej połowie gracze z Europy przeważali i mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale nie udało im się to. Po przerwie do głosu doszli Koreańczycy. Mieli oni kilka groźnych sytuacji, jednak nie byli w stanie ich wykończyć i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:0.

Z trzech punktów mogą się cieszyć także Francuzi. Oni przez całe spotkanie z Arabią Saudyjską nie dawali dojść rywalom do głosu, zwłaszcza że od 11. minuty grali w przewadze, po czerwonej kartce dla Faraja Al-Ghashayana. Na prowadzenie wyszli jednak dopiero tuż przed przerwą, dzięki trafieniu Youssoufa Fofany. W drugiej połowie rezultat ustalił Amine Gouiri, choć „Trójkolorowi” powinni wygrać zdecydowanie wyżej.

Zwycięzcy nie udało się wyłonić w bardzo egzotycznym pojedynku Panamy Mali. Od początku optyczną przewagę zyskali gracze z Afryki i udokumentowali ją piękną bramką Boubacara Konte w 39. minucie. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, ale gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, Abdoulaye Diaby w bezsensowny sposób sfaulował w polu karnym Guillermo Beniteza. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Diego Valanta, który dał Panamczykom jeden punkt.

Najwięcej goli obejrzeliśmy w ostatnim sobotnim spotkaniu. Choć po golu Fauso Very Argentyna wyszła na prowadzenie już w 4. minucie, niedługo później Republika Południowej Afryki wyrównała, za sprawą błędu w obronie i strzału Keenana Phillipsa. Na dobre worek z bramkami rozwiązał się dopiero w ostatnich dwudziestu minutach. Cztery razy do siatki trafili zawodnicy z Ameryki Południowej, na co Afrykanie byli w stanie odpowiedzieć tylko jednokrotnie i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:2.

Dziś do gry wraca reprezentacja Polski, która o 20:30 zmierzy się w „Sercu Łodzi” Tahiti. Dwie i pół godziny wcześniej w ramach tej samej grupy rywalizować będą Senegal oraz Kolumbia. W grupie B czekają nas z kolei starcia Meksyku Japonią Ekwadoru Włochami.

Wyniki meczów 25 maja:

Grupa E, Francja – Arabia Saudyjska 2:0 (Fofana, Gouiri)
Grupa E, Panama – Mali 1:1 (Valanta – Konte)
Grupa F, Portugalia – Korea Południowa 1:0 (Trincao)
Grupa F, Argentyna – Republika Południowej Afryki 5:2 (Vera, Barco x2, Alvarez, Gaich – Phillips, Foster)