Najbliższy rywal – Dolcan Ząbki
28 listopada 2014, 09:13 | Autor: RyanDolcan Ząbki będzie najbliższym rywalem Widzewa. Mecz z drużyną Marcina Sasala, rozgrywany w ramach 19 kolejki I ligi, odbędzie się w niedzielę, o godzinie 12:15.
Sylwetka Dolcanu:
Kadra:
Kadra Dolcanu oparta jest na mieszance zawodników ogranych w I lidze i tych, którzy liznęli już ekstraklasy. Bramki strzeże powoływany przed paroma miesiącami do reprezentacji przez Adama Nawałkę Rafał Leszczyński. W obronie oglądamy doświadczonego Piotra Klepczarka (nie zagra za kartki) oraz wypożyczonego z Legii, a widzianego także w Widzewie, Mateusza Cichockiego. Liderem drugiej linii jest 29-letni Grzegorz Piesio, a w ataku występuje znany z Górnika Zabrze czy Pogoni Szczecin Tomasz Chałas.
Gwiazda:
W ekipie z Ząbek próżno szukać wielkich gwiazd. Dotychczas największą wartością indywidualną tej drużyny był jej trener, Robert Podoliński. Po odejściu szkoleniowca do Cracovii, Dolcanowi został zgrany kolektyw, ale pozbawiony swojego stratega. Lukę po Podolińskim stara się wypełnić były trener Korony Kielce, Marcin Sasal.
Najbardziej znanym zawodnikiem jest bramkarz Rafał Leszczyński, który otrzymywał dość zaskakujące powołania do pierwszej reprezentacji Polski od Adama Nawałki.
Ostatnie mecze:
22.11 1L Arka Gdynia – Dolcan Ząbki 2:1
15.11 1L GKS Tychy – Dolcan Ząbki 1:0
08.11 1L Dolcan Ząbki – Sandecja Nowy Sącz 2:2
02.11 1L Dolcan Ząbki – Stomil Olsztyn 2:2
25.10 1L GKS Katowice – Dolcan Ząbki 2:3
Przewidywana jedenastka:
Leszczyński – Zembrowski, Tadrowski, Cichocki, Jakubik – Łuszkiewicz, Piesio – Matuszek, Mazek, Świerblewski – Chałas
Ciekawostki:
* Dolcan jest jedyną drużyną, która nie przegrała meczu na swoim boisku, ale aż osiem z dziewięciu zremisowała!
* w Dolcanie występuje trzech byłych widzewiaków: bramkarz Maciej Humerski, pomocnik Damian Świerblewski oraz napastnik Patryk Mikita
* łodzianie mierzyli się z sobotnim rywalem w Ząbkach w połowie lipca; w sparingu 4:2 górą byli widzewiacy, w pierwszym meczu w Łodzi padł remis 1:1







Lech Poznań
Zagłębie Lubin
Jagiellonia Białystok
Wisła Płock
Górnik Zabrze
Raków Częstochowa
Motor Lublin
Korona Kielce
Cracovia
GKS Katowice
Piast Gliwice
Lechia Gdańsk
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Legia Warszawa
Arka Gdynia
Widzew Łódź
Termalica Nieciecza 
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Wigry Suwałki
Ząbkovia Ząbki
Wisła II Płock
KS CK Troszyn
Świt Nowy Dwór Maz.
Widzew II Łódź
Olimpia Elbląg
Lechia Tomaszów Maz.
Jagiellonia II Białystok
Broń Radom
GKS Bełchatów
GKS Wikielec
Mławianka Mława
KS Wasilków
Znicz Biała Piska