Najbliższy rywal – Jagiellonia Białystok
11 grudnia 2013, 09:23 | Autor: RyanJagiellonia Białystok będzie najbliższym przeciwnikiem Widzewa w 21 kolejce T-Mobile Ekstraklasy. Początek meczu z drużyną prowadzoną przez trenera Piotra Stokowca, w piątek, o godz. 18:00.
Sylwetka Jagiellonii:
Kadra:
Jagiellonia jest zespołem oparty głównie na krajowych zawodnikach. Do najbardziej wyróżniających się należą napastnik z Albanii, Bekim Balaj, czy obrońcy Alexis Norambuena (Chile/Palestyna) i Ugo Ukah (Nigeria/Włochy).
Drugą linią dyryguje powołany niedawno do reprezentacji Polski Michał Pazdan, który występować może zarówno jako defensywny pomocnik, jak i stoper. W pomocy zaś najwięcej „wiatru” robi skrzydłowy Dawid Plizga. Kreatorem gry „Jagi” jest natomiast Hiszpan Dani Quintana.
Gwiazda:
Po tym, jak karierę zakończył Tomasz Frankowski, w Jagiellonii nie było prawdziwej gwiazdy. Runda jesienna wykreowała jednak lidera zespołu z Białegostoku. To 26-letni ofensywny pomocnik, Dani Quintana. Urodzony w Las Palmas Hiszpan w 19 dotychczasowych meczach ligowych strzelił 4 gole i zaliczył 7 asyst. To prawdziwy skarb dla ekipy Piotra Stokowca, kiedy jest w formie, cała drużyna gra dużo lepiej.
Ostatnie 5 meczów:
07.12 T-ME: Pogoń Szczecin – Jagiellonia 1:1
02.12 T-ME: Jagiellonia – Wisła Kraków 5:2
28.11 T-ME: Jagiellonia – Lechia Gdańsk 0:1
23.11 T-ME: Jagiellonia – Śląsk Wrocław 3:1
08.11 T-ME: Jagiellonia – Zawisza Bydgoszcz 1:1
Przewidywana jedenastka:
Baran – Waszkiewicz, Baran, Ukah, Popkhadze – Pazdan, Grzyb – Plizga, Quintana, Norambuena – Piątkowski (Balaj)
Ciekawostki:
* Jagiellonia, to zespół, który w poprzednim sezonie punktował głównie na własnym boisku. W bieżących rozgrywkach idzie mu u siebie jak po grudzie; zajmuje dopiero 14 miejsce w tabeli uwzględniającej mecze w domu.
* zespół Widzewa nie leży Jagiellonii. W ostatnich 9 meczach w ekstraklasie białostocczanie wygrali tylko dwa razy.
* w drużynie Jagiellonii występuje dwóch byłych piłkarzy Widzewa. To obrońca Ugo Ukah oraz ofensywny pomocnik Nika Dzalamidze, który w tym sezonie zmaga się z kontuzją. Trener jest natomiast Piotr Stokowiec, asystent w Widzewie, m.in. Pawła Janasa







Lech Poznań
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa
GKS Katowice
Zagłębie Lubin
Wisła Płock
Radomiak Radom
Pogoń Szczecin
Legia Warszawa
Motor Lublin
Korona Kielce
Piast Gliwice
Cracovia
Widzew Łódź
Lechia Gdańsk
Arka Gdynia
Termalica Nieciecza 
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
ŁKS Łomża
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Ząbkovia Ząbki
Lechia Tomaszów Maz.
Świt Nowy Dwór Maz.
Olimpia Elbląg
Mławianka Mława
GKS Bełchatów
Broń Radom
GKS Wikielec
KS Wasilków
Znicz Biała Piska