Nasze postulaty do klubowych władz

13 maja 2019, 17:47 | Autor:

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie naszych przedstawicieli z władzami Klubu (Zarządem, Radą Nadzorczą Spółki oraz kadrą pierwszej drużyny). Skrytykowaliśmy na nim obecny sposób zarządzania Widzewem oraz przekazaliśmy postulaty naszego środowiska. Oczekujemy odpowiedzi na zadane przez nas pytania, które w naszej ocenie pozwolą uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości, ale także wskażą współwinnych za obecny stan rzeczy. Całe widzewskie środowisko, które od początku odbudowy Klubu wspierało wszystkie działania ukierunkowane na przywrócenie Widzewowi należnego mu miejsca, ma prawo domagać się odpowiedzi na postawione przez nas pytania.

Oto nasze postulaty:

 1. Żądamy przeprowadzenia audytu spółki (w tym również sklepu), który przeprowadzi niezależny podmiot przez nas wskazany. Audyt ten dotyczyć ma okresu od powstania spółki do końca obecnego sezonu.
 2. Oczekujemy informacji, kiedy będzie można przeprowadzić audyt sklepu. Jeśli jest to niemożliwe z powodu braku niezbędnych dokumentów, to kto jest za to odpowiedzialny?
 3. Oczekujemy oceny obecnego sezonu z perspektywy Zarządu oraz Rady Nadzorczej Spółki.
 4. Przedstawienie raportu z działalności każdego Członka Zarządu.
 5. Przedstawienie dokumentacji z procesu rekrutacji członków Zarządu Spółki.
 6. Powołanie Zarządu Spółki, który będzie niezależny w swoich działaniach od Rady Nadzorczej.
 7. Usunięcie ze Stowarzyszenia osób, które nic do niego nie wnoszą, tzw. ”martwych dusz” oraz niebędących wcześniej związanych w żaden sposób z Widzewem.
 8. Przywrócenie składek członkowskich w Stowarzyszeniu oraz informacji ilu jego członków i przez jaki okres byli zwolnieni z obowiązku ich płacenia.
 9. Odpowiedź na pytanie czemu do dnia dzisiejszego nie ma zatwierdzonej oraz wprowadzonej w życie struktury organizacyjnej Klubu, w szczególności z uwzględnieniem procedury rekrutacji pracowników, profilu stanowiska pracy, zakresu obowiązków.
 10. Pytamy jak doszło do zatrudnienia w Klubie Zdzisława Kapki wiedząc, iż jest w wieku ochronnym (kto konkretnie go zatrudnił)? Czy koszty z tym związane (podobnie jak w przypadku Tomasza Łapińskiego) były współmierne do wykonywanej przez niego pracy i czy w klubie są jakiekolwiek ślady tej pracy?
 11. Pytamy kto był odpowiedzialny za podpisywanie kontraktów z zawodnikami oraz czy i z kim konsultowano ich treść (zarówno pod kątem treści i zawartych zapisów, jak i adekwatności poziomu oferowanych wynagrodzeń na tym poziomie rozgrywkowym).
 12. Żądamy analizy wszystkich transferów pod kątem tego, z jakiej grupy managerskiej jest dany zawodnik, wysokości prowizji, kwoty odstępnego/ekwiwalentu/etc. oraz długości i wysokości kontraktów. Czy w umowach transferowych bądź kontraktach były niekorzystne zapisy i kto rekomendował dane umowy do podpisu.
 13. Przedstawienie mechanizmów zabezpieczających Klub przed takimi praktykami w przyszłości oraz odpowiedzi dlaczego do dnia dzisiejszego nie powstał ”Komitet transferowy”?
 14. Jak oceniany jest poziom klubowej Akademii? Prosimy również oraz ocenę działań dotychczas poczynionych w kierunku jej rozwoju.
 15. Czy na przestrzeni 3 ostatnich lat poczyniono jakiekolwiek inwestycje w rozwój klubowej infrastruktury mając w tym czasie przychody na poziomie 30 mln pln.
 16. W ciągu najbliższych dwóch tygodni żądamy przedstawienia szczegółów budżetu za sezon 2018/2019 oraz prowizorium budżetowego na sezon 2019/2020 (ze szczególnym uwzględnieniem wydatków na pensje Zarządu, Dyrektora Sportowego, Dyrektora Scoutingu, Dyrektora Akademii, sztabu szkoleniowego oraz kadry pierwszego zespołu).
 17. Czy osoby odpowiedzialne za obecny stan rzeczy (przede wszystkim wynik sportowy, ale też inne kwestie tu poruszone) poczuwają się do odpowiedzialności i podały się już do dymisji?
 18. Żądamy usunięcia z Klubu oraz Stowarzyszenia osób, które swoimi działaniami doprowadziły do obecnej sytuacji.
 19. Jakiego poziomu rezerwę finansową udało się wypracować przez dwa lata od momentu powołania Spółki?

Na koniec chcemy poinformować, iż nie zamierzamy jak to zostało przedstawione w mediach, podejmować prób przejęcia władzy w Klubie. Od początku działalności Stowarzyszenia wszystkie nasze sugestie oraz uwagi co do funkcjonowania Klubu były odbierane w ten sposób, a nas próbowano przedstawić jako tych, którzy chcą się dorwać do władzy i sprzeniewierzyć majątek Klubu. Nie będziemy jednak obojętnie stać i przyglądać się jak ponownie niszczony jest Widzew oraz zaprzepaszczana jest szansa jego odrodzenia. Ostatnie dwa sezony pokazały jak łatwo można roztrwonić wspomniany już wcześniej kapitał, a przed każdą próbą weryfikacji zasłaniano się KSH. Żaden sponsorowany artykuł Bińczyka czy innych pseudodziennikarzy nie zmieni faktów. A fakty są takie, że na przestrzeni ostatnich 3 sezonów różnymi działaniami roztrwoniono około 30 milionów złotych. Pewne błędy na pewno mogły się pojawić. Niedopuszczalne jednak jest ich ignorowanie oraz udawanie, że tak naprawdę nic wielkiego się nie stało. Tak jak nieodzowne są zmiany w pionie sportowym, tak geneza całego kryzysu miała miejsce w samym Stowarzyszeniu i tam powinien nastąpić początek procesu naprawczego.

WIDZEW NIGDY NIE ZGINIE !

p.s.
Nasze postulaty podczas spotkania spotkały się ze zrozumieniem zebranych. Oczekujemy, że w najbliższym czasie będziemy mogli spodziewać się odpowiedzi na postawione pytania oraz w działalności Klubu zostanie wprowadzony plan naprawczy.

Liczymy na dobrą wolę osób, z którymi się spotkaliśmy oraz ustalenia w najbliższych dniach szczegółów harmonogramu wprowadzenia w życie wspomnianego „planu naprawczego”.

42
Dodaj komentarz

22 Comment threads
20 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
34 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
RwR

Jeszcze tylko imiennie : SFW czyli kto ??? Mam nadzieje,ze nie Potargowicz i inne darmozjady tego pokroju. Tom87 -ja tez wierze tylko OSK … Tak na marginesie.

Jaropomorska

A co to ma do rzeczy, nie ważne kto, ale bardzo dobre pytania zadal

Zygmunt

Chodzi o to, żeby pan Robert nie wepchał się do Stowarzyszenia.

Kowlak

6 postulat to ktoś kto nie ma pojęcia o czym pisze wymyślił.

Zygmunt

Elementarne KSH się kłania.

Marek

No to czekamy na odpowiedź GW, która szybciutko wykreuje nową rzeczywistość i wcale się nie zdziwię gdy największymi winnymi tej tragedii będą kibice…

138

ciekawe czy po ujawnieniu budżetu ktoś się odniesie do cateringu, bo coś czuję, że nie jest to najlepsza umowa dla klubu…

Wilkowaty

Dobry trop, aczkolwiek nie jedyny…

Gregory

W punkt !
Koniec prywaty w klubie !
Przecież z każdego meczu to są „ciężkie” pieniądze…

1910 W

A o cateringu właśnie jakoś nie pytają w tych pytaniach. Co jest kiełbasiarze ???

Wilkowaty

Chciałbym zobaczyć np umowę z firmą Ochroniarską, obsługującą mecze. Ciekawe kto jest właścicielem itd. Próbowałem w necie zobaczyć info o „ firmie” i są z tą nazwą ale inne logo i miejscowości inne…dziwnie to wyglada.

andrzej

Panie Tomku S. powołać nowy awaryjny Zarząd z członków Stowarzyszenia a do RN powołać przedstawiciela kibiców
TYLKO SPOKÓJ I ROZWAGA bo inaczej chaos i brak decyzji sczególnie odnosnie wymiany zespołu POWODZENIA TYLKO WIDZEW !!!

Zygmunt

Pan Tomek niech się zajmie swoim M&A.

andrzej

tak na prawde to nie musi nic juz robic w zyciu bo tyle zarobil kolego

Piotr Z.

Kto stoi za SFW??? Ci ludzie chyba mają imiona i nazwiska? Występują w imieniu kibiców Widzewa czyli m.in. moim? Nic o tym nie wiem.

Adams

A z Ciebie co za kibic? Po dwudziestu latach wyciagnales koszulke Citki z piwnicy jak zbudowali nowy stadion?

Sz.

A jesteś członkiem stowarzyszenia?

majcher

Sprawdź w KRS, kto jest we władzach SFW. Nigdzie nie jest napisane, że SFW występuje w imieniu wszystkich kibiców. A jeśli chcesz mieć wpływ na SFW, to się zapisz i zacznij działać.

FCLW

Ja bym dodał postulat nr 20. Umowy z firmami od cateringu. Kto się tym zajmuje na Widzewie i na jakiej podstawie został wybrany, jakiś przetarg ? oferty cenowe od różnych firm ?

Andrzej

Właśnie a te kiełby nie dosyć, że drogie to strasznie chujowe w smaku

messi

Przeprowadzenia audytu spółki (w tym również sklepu), który przeprowadzi niezależny podmiot przez nas wskazany.

Niezależny tak? :)

Konrad Pawlak

Nie rozumiem czegoś – przecież SFW też ma swoich ludzi w Stowarzyszeniu. Ślepi i głusi przez cały czas byli ?

Robert

Darmozjad , pochodzę z biednej rodziny wszystkiego dorobiłeś ile legalnie.a jestem majętnym człowiekiem , Urząd Kontroli Skarbowej sprawdzał mnie przez piec lat . Na Widzewie nie nie zarobiłem nawet złotówki . Jeśli uważasz ze jes inaczej przedstaw dowody i podpisz się z imienia i nazwiska tak bym mógł zaskarżyć Cię o zniesławienie. Jeśli jestem naemeyturze i nigdzie nie mam zamiaru się wepchać. Za żadne pieniądze . O 9 ćwiczę Muaythai potem Silownia kawka obiad jakaś książka potem film. Nie mam zamiaru zmieniać swego życia bo jest perfekcyjne Często latam do drugiego domu na Koh Samui i za nic tegonie zmienię.… Czytaj więcej »

Mario

Miałem okazję siedzieć dosyć blisko Klementowskiego na 1 z meczów.
Byłem bardzo zdziwiony że ktoś taki jest prezesem takiego klubu.

Kali1910

To opowiedz więcej bo każdy chce to wiedzieć

R2ONLY

Coście skurwysyny uczynili z tym Widzewem !

Czemu nie pojawił się mój post o audycie tych co odpalają race i robią sobie wycieczki po boisku w czasie meczu. I moje pytanie ile klub stracił pieniędzy przez tych bezmózgich dżentelmenów.

rts

O kilka rzędów wielkości mniej niż na braku awansu.

Czekamy na budowę nowego zespołu. Np.Gdzie gra Szczęsny? Menadżer i trener 5 zawodników do budowy podstawy,która zostaje reszta na sprzdaż.Dziś Widzew powinien zrobić to samo ale Widzew nie może zwolnić wszystkich bo mamamy zbyt mało czasu na nowy sezon

kibic z a2

No i najważniejsze – na jakiej zasadzie kibice prowadzą katering na stadionie. Ile pieniędzy z kateringu w trakcie meczów idzie do klubu.

Marcin

Czemu usunięto postulat w sprawie Turzynieckiego?

Wersja, która wcześniej poszła do internetu była nieoficjalna, która nie powinna się nigdzie ukazać. Jedyne oficjalne stanowisko SFW jest tutaj.

M19

To jeszcze wam się chyba audyt z kontrolą pomylił, chyba że źle rozumiem po co ten „audyt” ma być.
Poza tym, audyt to koszty i czas. A teraz to chyba i jednego i drugiego będzie brkować. Więc raczej wystarczy ustalić – np. na podstawie przelewów z kont klubowych kto ile przytulił, a za co, i czy odpowiada to świadczonej pracy to chyba większość z nas będzie w stanie ocenić.
A audyty, czy kontrole można robić chwilę później, na spokojnie.

Tomasz

Większość postulatów jak najbardziej słuszna i jak najbardziej się z nimi zgadzam. Z niektórymi będzie na pewno problem z uwagi na przeszkody prawne (tajemnice handlowe i RODO) – naruszenie tych przepisów może być bardzo kosztowne! Audyt prawno-finansowy spółki Widzew Łódź SA to podstawa, by kibice mogli zaufać włodarzom klubu. Publikacja sprawozdań finansowych wraz z raportem i opinią biegłego rewidenta powinna stać się standardem działania klubu i powinna mieć miejsce co roku. Przedstawianie co roku budżetu na przyszły rok też wydaje się być dobrym pomysłem (prawda jest taka, że na poziomie II ligi przychody z karnetów za jeden sezon powinny wystarczająco… Czytaj więcej »

Wilkowaty

Za nadwyżki to powinna być kupiona ziemia, zrobione projekty i rozpoczęta budowa WŁASNEGO ośrodka treningowego dla Akademii i seniorów. Lepiej wychowywać Widzewiaków niż kupować najemników ze słabej mąki i ziela.

Shalamar

teraz te postulaty, czyli sposób działania trzeba by przedstawić nowym władzom żeby wiedziały jak rządzić, bo jak rządzić dowiedzieli się właśnie ci co się oddali do dyspozycji. no chyba, że nowe władze będą to wiedziały „na wejściu”. TACY ludzie powinni pracować dla Widzewa, ogarnięci w normalny sposób i konkretni w normalny sposób

Mario

Jeżeli nie odpowiedzą na te pytania to wszystkich ich wywieźć na taczkach.
Pilnujcie tego.

Mario

Kolejne pytanie. Ile Brzeziński płaci za reklamę ma koszulkach i jak ma się to do innych partnerów?

Slawek

…pomyślcie wystawili nas wszystkich do wiatru…..piłkarzyki zagrali w live bet albo w coś podobnego i…… „a my wierzyliysmy…..przekonal mnie uśmieszek pod „”wasem” mąki po niestrzelonym karnym” …chodziłem na Widzew jak grał BONIEK i całą reszta , O Oni mieli charakter teraz to…….

Slawek

..wszyscy piłkarze do w…pierd…zaden nie ma charakteru…

Cezar2

Brawo brawo brawo tak trzymać!!! Czas rozliczeń nadszedł…..

Marcin

Flugamy na wszystkich, zarząd, trenerów, piłkarzy… i nagle kibice przysyłają list, w którym dwa pierwsze (chyba główne postulaty) dotyczą sklepu… ciekawe priorytety. A to sformułowanie to już totalna kompromitacja: „który przeprowadzi niezależny podmiot przez nas wskazany”

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress