Nie ma ryzyka zamknięcia trybun za mecz ze Stalą

10 stycznia 2019, 10:11 | Autor:

W rundzie jesiennej kibice Widzewa nie próżnowali na trybunach. Niejednokrotnie prezentowali oni choreografie meczowe, najczęściej z użyciem pirotechniki. Tak było między innymi przy okazji ostatniego domowego spotkania.

Grudniowy pojedynek ze Stalą Stalowa Wola ozdobiony został przez fanów spod „Zegara” transparentami „Łódź Fabryczna” oraz „Łódź Fanatyczna”, starannie malowaną sektorówką oraz cała masą rac i innych świecących materiałów. Pechowo wiejący tego dnia wiatr przenosił dym nad boisko, co doprowadziło do dwukrotnego przerwania zawodów przez sędziego.

Z tego powodu istniało realne zagrożenie, że słynący z niechęci do kibicowskiej aktywności wojewoda łódzki będzie chciał ponownie zamknąć co najmniej jedną trybunę przy Piłsudskiego na pierwszy wiosenny mecz. Na szczęście Zbigniew Rau tym razem od tego pomysłu odstąpił. Klub za pośrednictwem oficjalnej witryny poinformował, że obaw nie ma, a cały stadion czeka na przyjęcie kibiców.

Pierwszy mecz w drugiej części sezonu w Łodzi zostanie rozegrany najprawdopodobniej w sobotę, 9 marca. Rywalem widzewiaków będzie przedostatni w tabeli ROW Rybnik.

Informacja klubu na temat odstąpienia od sankcji:

Po obszernych wyjaśnieniach złożonych przez klub, dotyczących użycia środków pirotechnicznych podczas meczu ze Stalą Stalowa Wola, wojewoda łódzki Zbigniew Rau odstąpił od zastosowania sankcji polegających na zamknięciu całego stadionu lub jego części.

Choć wojewoda negatywnie ocenił zachowanie części kibiców, którzy dopuścili się złamania ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, to jednak wziął pod uwagę ogólną pozytywną ocenę bezpieczeństwa na imprezach masowych przeprowadzanych przez Widzew Łódź. Wziął także pod uwagę argumenty przedstawione przez klubowych działaczy.

Taka decyzja wojewody oznacza, że od pierwszego meczu rundy wiosennej cały stadion będzie dostępny dla kibiców.

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x