Niebawem „Mosty” przekażą obiekt

2 grudnia 2016, 16:43 | Autor:

pilka_meczowa_stadion

Zbliża się koniec prac przy Piłsudskiego 138. Lada dzień „Mosty-Łódź” zakończą swoje zadanie i zacznie się etap przekazywania stadionu w ręce inwestora. W poniedziałek i wtorek mają zostać przeprowadzone testy z użyciem elektroniki.

Formalnie stadion Widzewa powinien zostać oddany do użytku już przed kilkoma dniami. Dlaczego nie był? „W trakcie trwania kontraktu Zamawiający udzielił nam dwóch zleceń uzupełniających. Jednego, bardzo dużego w czerwcu, które wymagało zmiany projektu wykonawczego. Okazało się to trudniejsze, niż się spodziewaliśmy. Nie chodziło o to, że zamiast malowania położymy płytki. Sprawa dotyczyła malowania, sufitów czy instalacji. To wszystko musiało ulec przeprojektowaniu” – opowiadał w środowej „Piłce Meczowej” Włodzimierz Galus.

Drugim powodem przesunięcia terminów była kwestia, o której już pisaliśmy. Chodziło o kłopoty z dostarczeniem na Piłsudskiego 138 odpowiedniej „jakości” prądu. „Dodatkowym problemem było zasilanie stadionu. 24 listopada mieliśmy oddać stadion, dziwnym trafem 25-ego włączono nam napięcie na niepełnym zasilaniu. W poniedziałek lub wtorek będziemy mieli pełne zasilanie, zasilanie rezerwowe oraz prąd z agregatów. Dopiero wtedy będziemy mogli dokonać ostatecznych prób, które podlegają zgłoszeniom odbiorów” – ocenił Galus, będący dyrektorem kontraktu.

Wydłużenie terminu realizacji inwestycji nie martwi Hanny Zdanowskiej, która zachowywała spokój. „To naprawdę duży obiekt, więc musimy to wszystko sprawdzić. Chcemy się upewnić, że systemy działają, by przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo osobom go odwiedzającym. Trzy dni w tą czy pięć dni w drugą stronę niewiele już zmienią” – przyznała prezydent Łodzi.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress