Oficjalnie: Cecherz trenerem Widzewa!

2 grudnia 2016, 19:11 | Autor:

przemyslaw_cecherz

Przemysław Cecherz jest już oficjalnie trenerem Widzewa – podaje widzew.com. Sprawa zatrudnienia 43-letniego szkoleniowca wypłynęła w środę, gdy o rozmowach napisały media. Cecherz zastąpi na stanowisku tymczasowego opiekuna łódzkiej drużyny – Tomasza Muchińskiego.

Nowy trener RTS urodził się w 1973 roku w Koluszkach. W karierze piłkarskiej występował na pozycji bramkarza, w takich klubach, jak KKS Koluszki, Bałtyk Gdynia oraz zespoły polonijne w Stanach Zjednoczonych. W 1996 roku rozpoczął pracę trenerską od prowadzenia dobrze znanego KKS-u. Pracował również w sąsiednim Starcie Brzeziny.

Na szersze wody Cecherz wypłynął w 2005 roku. Będąc trenerem bramkarzy Górnika Zabrze na krótko objął i poprowadził śląski zespół w Ekstraklasie. Później znalazł zatrudnienie m.in. w Wiśle Płock, Hetmanie Zamość (awansował z nim do II ligi) czy mazowieckich Zniczu Pruszków i Świcie Nowy Dwór Mazowiecki. Najdłużej 43-latek terminował w Kolejarzu Stróże, który prowadził przez ponad trzy lata.

Po krótkich przygodach w GKS Tychy, Porońcu Poronin oraz Rakowie Częstochowa ponownie został trenerem Świtu, czyli rywala Widzewa w III lidze. Po rundzie jesiennej jego drużyna zajmuje wysokie, siódme miejsce w tabeli. Teraz przed Przemysławem Cecherzem największe wyzwanie w dotychczasowej karierze szkoleniowej! Poprowadzi nie tylko najbardziej utytułowany klub, ale także bliski jego sercu. Nie jest tajemnicą, że trener jest od lat wielkim sympatykiem Widzewa.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress