Nowy trener koszykarek. Drop i Gertchen w Polkowicach
19 sierpnia 2020, 15:23 | Autor: Kamil
Znamy już nazwisko nowego trenera koszykarek Widzewa! W przyszłym sezonie zawodniczki czerwono-biało-czerwonych będzie prowadził Piotr Niewiadomski, który z łódzkim zespołem związany jest już od piętnastu lat – informuje oficjalna witryna widzewkosz.pl.
42-latek pracuje w klubie od sezonu 2005/2006, gdy był asystentem Ryszarda Andrzejczaka w I lidze. Jeszcze w trakcie rozgrywek samodzielnie przejął stery i opiekował się widzewiankami aż do 2008 roku. Później Niewiadomski zajął się jednak głównie młodzieżą – i to z sukcesami. Jego podopieczne zdobyły srebrny medal mistrzostw Polski do lat 22 w 2016 roku i złoty (jako drugi trener) rok później.
W tej drugiej drużynie rozwinął się talent Julii Drop i Klaudii Gertchen, które ostatecznie trafiły do pierwszego zespołu i przez kolejne sezony reprezentowały barwy Widzewa. Niestety, z uwagi na problemy finansowe klubu obie zmuszone zostały do odejścia, ale nadal będą występować w tym samym klubie. Reprezentantki Polski podpisały bowiem kontrakty z CCC Polkowice. Życzymy powodzenia!
Nowy sezon I ligi wystartuje w pierwszy weekend października, a łodzianki rozpoczną rozgrywki od meczu z Tęczą Leszno. Trener Niewiadomski zamierza zbudować skład przede wszystkim na młodych zawodniczkach i wychowankach Widzewa.
Foto: MUKS Widzew Łódź







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska