Oceny widzewiaków po meczu z Wartą

6 listopada 2023, 19:32 | Autor:

W zeszłą sobotę Widzew Łódź przegrał z Wartą Poznań 0:1. Po raz ostatni wracamy do tego niesamowicie dłużącego się spotkania, a zwieńczymy je tradycyjnymi ocenami pomeczowymi.

Henrich Ravas:
Na linii toru lotu piłki podanej przez Szmyta przy bramce na 0:1, było trzech widzewiaków z pola oraz Słowak, który był lekko wysunięty z bramki. Pewnie mógł się zachować lepiej, ale nie chcemy go wskazywać palcem jako głównego winnego, bo każdy piłkarz z wyżej wymienionej czwórki mógł jakkolwiek przeciąć to podanie. Nic więcej pod bramką Ravasa się nie działo.
Ocena: 5

Mato Milos:
Liczbowo jeden z najlepszych widzewiaków na boisku. Wymienił aż sto siedem podań, z czego dziewięćdziesiąt jeden był celnych. Do tego na jedenaście dośrodkowań, siedem trafiło do adresata. Wygrał wszystkie pięć pojedynków w defensywie, jednak w ataku było już gorzej, bo tam stoczył tyle samo pojedynków, ale wygrał tylko jeden. Wygrał też wszystkie starcia w powietrzu i zaliczył drugą największą ilość przechwytów – 9. Do tego dołożył jeszcze trzy kluczowe podania (drugi wynik w zespole). Ogólnie rzecz biorąc bardzo solidne zawody, ale z racji na porażkę i brak realnego wpływu na ewentualny remis lub zwycięstwo, ocena nie może być zbyt wysoka. Zaznaczamy jednak, że Milos poważnego błędu w tym spotkaniu nie popełnił.
Ocena: 6

Mateusz Żyro:
Tak nas oczarował w meczu z Rakowem, a z Wartą, to on był pierwszym piłkarzem, który mógł przeciąć to zagranie, a nawet powinien. Wcześniej też nie najlepiej się zachował, kiedy piłka przelatywała mu nad głową. Zajął się będącym przed nim zawodnikiem, a wówczas miejsce za jego plecami znalazł Szmyt. Zaliczył najmniej strat, bo pięć oraz tylko czterokrotnie źle zagrywał do kolegi z drużyny (na dziewięćdziesiąt podań). Przegrał dwa z pięciu pojedynków w defensywie oraz wszystkie w powietrzu (dwa). Generalnie też był w tym meczu bezrobotny, bo Warta stworzyła jedną okazję i to właśnie taką, po której padła bramka.
Ocena: 4

Luis da Silva:
Może się czepiamy, bo jest już owiany złą sławą, ale o czym myślał, gdy piłka podawana przez Szmyta przelatywała mu tuż pod nosem? Nie wykonał absolutnie żadnego ruchu. Wygrał obydwa starcia w defensywie i połowę z czterech w powietrzu.
Ocena: 4

Andrejs Ciganiks:
Naszym zdaniem wraz z Milosem byli tego dnia najlepsi na boisku. Wymienił siedemdziesiąt osiem podań, w tym sześćdziesiąt pięć celnych. Połowa z jego sześciu dośrodkowań była celna. Zaliczył drugą największą ilość odzyskanych piłek (szesnaście) i największy procent wygranych pojedynków. Konkretnie mówimy o siedmiu wygranych pojedynkach w defensywie z dziesięciu stoczonych, jeden z dwóch w ofensywie i wszystkie trzy w powietrzu. Zaliczył jeszcze jedno kluczowe podanie. Przebiegł ponad jedenaście kilometrów i zaliczył najwięcej – bo piętnaście – sprintów.
Ocena: 6

Ernest Terpiłowski:
To jego strata zapoczątkowała sytuację, po której padła bramka dla Warty. 23-latek nie zdołał opanować piłki, ta mu odskoczyła, a później po wślizgu defensora warty szczęśliwie trafiła do Szmyta. Nie miał żadnego udanego dryblingu, a tylko dwie z sześciu wrzutek były celne. Przegrał cztery z sześciu pojedynków w powietrzu i nie wygrał żadnego z czterech w ofensywie. Znów miał sporo podań kluczowych, tym razem cztery, ale to nadal za mało, żeby mówić o dobrym występie. Był on co najwyżej przeciętny, ale to też odważne stwierdzenie.
Ocena: 4,5

Dominik Kun:
Tutaj pewnie będzie sporo kontrowersji, bo i u nas w Redakcji opinie są podzielone. Jedni piszą, że Dominik zagrał dobre zawody, chwalono go nawet w Canal+. Chcielibyśmy jednak spojrzeć na to z innej strony. Wydaje się, że rzeczywiście jego zadaniem było wbieganie w wolne strefy między obrońcami a drugą linią warciarzy. I robił to dobrze. Jednak jaki był końcowy efekt „dobrze” wykonanego zadania? No wydaje się, że nie taki jakbyśmy wszyscy oczekiwali, bo Widzew nie zdobył żadnej bramki, a sam Kun oddał dwa strzały, z czego oba niecelne. Miał zero udanych dryblingów i zero celnych dośrodkowań. Jako środkowy pomocnik wymienił dwadzieścia osiem podań, z których dwadzieścia dwa były celne. Stoczył zero pojedynków w defensywie, a dwa stoczone w ataku przegrał. Pochwalić go możemy za siedem odzyskanych piłek na połowie rywala. Argument o bieganiu też powoli upada, bo przebiegł 11,54 km, czyli siedemset metrów mniej od Alvareza, który zagrał ledwie dziesięć minut dłużej.
Ocena: 4,5

Fran Alvarez:
On również maczał palce przy straconej bramce. Konkretnie zza jego pleców wybiegł Eppel, a więc Hiszpan nie zdołał go upilnować. Starał się brać ciężar gry na siebie, wracając między obrońców, co też było w obrębie jego zadań. Z liczb: zero celnych dośrodkowań, szesnastokrotnie tracił piłkę, z czego siedem razy na własnej połowie. Stoczył po jednym pojedynku w defensywie i ofensywie – oba przegrał. Był wykonawcą czternastu z piętnastu dośrodkowań i jak dobrze wiemy, nic z nich nie wyniknęło. Zaliczył drugą największą ilość podań w strefę defensywną rywala – czternaście.
Ocena: 4,5

Antoni Klimek:
Miał zero celnych dośrodkowań, ale z pozytywów, miał trzy udane dryblingi na cztery próby. Wygrał również trzy z czterech pojedynków w defensywie, ale zaledwie cztery z dziesięciu w ataku. To nie był jego najlepszy mecz i generalnie mało można o nim powiedzieć. Klimek nie boi się wchodzić w pojedynki, ale nadal mamy wrażenie, że nie podejmuje najlepszych decyzji.
Ocena: 4,5

Jordi Sanchez:
Miał sporo sytuacji, było po nim widać, że bardzo chce zdobyć bramkę, ale też sam Hiszpan niezwykle tego potrzebuje. W jego grze pojawiło się sporo niedokładności w sytuacjach, w których można było zdobyć bramkę lub przynajmniej oddać groźny strzał. Miał jeden udany drybling z dwóch prób. Oddał trzy strzały, ale żaden nie powędrował w światło bramki. Wygrał dwa z ośmiu pojedynków w ofensywie i trzy z dwunastu w powietrzu. Były mecze, w których mówiliśmy, że dużo walczył, ale to jego koledzy nie potrafili mu stworzyć klarownej sytuacji. W meczu z Wartą parę sytuacji miał i niestety w każdej zabrakło dokładności albo szczęścia.
Ocena: 4

Imad Rondić:
Zagrał równie słabo. Oddał pięć strzałów, z czego dwa celne, ale żaden nie był realnym zagrożeniem. Nie miał żadnego udanego dryblingu i zaliczył najwięcej strat. Aż dwadzieścia jeden. Wydaje się też, że został rekordzistą pod kątem stoczonych pojedynków. Mierzył się z jednym z rywali czterdzieści trzy razy, z których wygrał dwadzieścia jeden. Zaliczył również najwięcej przechwytów – dziesięć i najwięcej razy odzyskiwał piłkę – dziewiętnaście.
Ocena: 4,5

REZERWOWI

Dawid Tkacz:
Wymienił tylko dziewięć podań, z czego osiem było celnych. Mało, jak na trzydzieści trzy minuty gry i równie mało o tym występie możemy powiedzieć. Oddał jeden strzał głową, ale piłka powędrowała nad poprzeczką. Generalnie jego zmiana wiele nie zmieniła, a nawet można ją rozpatrywać w kontekście słabej zmiany.
Ocena: 4

Fabio Nunes:
Tutaj już definitywnie mówimy o słabej, o ile nie bardzo słabej zmianie. Dwadzieścia jeden podań, jedenaście celnych. Do tego jedenaście dośrodkowań i tylko trzy celne. Podjął trzynaście prób dryblingu, z czego tylko pięciokrotnie zdołał ominąć rywala. Z szesnastu pojedynków w ofensywie wygrał tylko sześć. Katastrofa.
Ocena: 2

Ignacy Dawid:
Zagrał zbyt krótko, aby móc ocenić jego występ. Trener twierdzi, że jest w dobrej formie i chyba możemy się go spodziewać w wyjściowej jedenastce na mecz z Wisłą Puławy.
Ocena: brak

Skala ocen: 1-10 (wyjściowa 6)
1 – najgorszy mecz w życiu
2 – poniżej wszelkiej krytyki
3 – fatalnie
4 – bardzo źle
5 – źle
6 – przeciętnie
7 – dobrze
8 – bardzo dobrze
9 – blisko perfekcji
10 – mecz życia

Metodologia oceniania:
Każdy zawodnik zaczyna mecz z wyjściową oceną 6. Po udanym zagraniu otrzymuje pół punktu, a jeśli jest to kluczowe dla przebiegu meczu (np. gol, asysta, ważne podanie lub istotna interwencja obronna), cały punkt. Analogicznie punkty są odejmowane po nieudanym zagraniu. Na koniec spotkania punkty są zliczane, tworząc finalną ocenę. Pod uwagę bierzemy tylko graczy, którzy spędzili minimum piętnaście minut regulaminowego czasu gry.

Subskrybuj
Powiadom o
39 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
cucs
7 miesięcy temu

Nunes katastrofa ??? Dał świetną zmianę , po której powinny paść trzy gole . Rondić , Sanchez i Tkacz . Zrobił dużo po prawej stronie boiska , która przed zmianą nie istniała a wy piszecie o katastrofie ? No to Tkacz powinien być oceniony na – 2 pkt a nie + 4 . Dla mnie Man of the Match. Mieliśmy 3 stuprocentowe sytuacje po jego zagraniach

Marcin
Odpowiedź do  cucs
7 miesięcy temu

Nunes dał Swietna zmianę?
Kolego,mam nadzieję że to ostatni sezon jego w Widzewie ,po kontuzji już nie wrócił i sądzę że nie wróci do starej dyspozycji

Silver
Odpowiedź do  Marcin
7 miesięcy temu

To prawda,do kontuzji, grał super,a potem katastrofa

FIfi
Odpowiedź do  cucs
7 miesięcy temu

Tkacz nie wrócił po stracie , na tym poziomie niedopuszczalny brak reakcji zawodnika.

Janusz
Odpowiedź do  cucs
7 miesięcy temu

Co dał ? Człowieku, co Ty bierzesz ??? Ci zrobił ? Po ilu piwach oglądałeś drugą połowę ?Totalny piłkarski analfabeta, po tym meczu nigdy nie powinien powąchać murawy w koszulce Widzewa. Chcesz go ? To go bierz do ŁKS-u. Naprawdę nie wierzę, że w polskich niższych ligach brakuje lepszych chłopaków i trzeba ściągać takich ,,asów” z Portugalii czy ch.wie skąd.

drzwi_do_wanny
Odpowiedź do  Janusz
7 miesięcy temu

Janusz ok. Po kontuzji nie istnieje, ale przed grał dobrze więc nie jedz do końca po nim. Teraz ewidentnie ława ale wcześniej grał fajną piłkę jak na poziom naszej ligi

Kołomir
Odpowiedź do  drzwi_do_wanny
7 miesięcy temu

Tak naprawdę kiedy on grał dobrze, to że robił dużo wiatru a pożytku z tego żadnego. Nawet jak ładnie kiwnął i wyszedł na czystą pozycję to on za każdym razem wypierdala piłkę do nikogo. Każde jego dośrodkowanie to jest dramat zarówno kiedyś jak i teraz. Na tym właśnie polega nasz problem że my zachwycamy się piłkarzami którzy przez cały sezon strzeli 1 czy 2 gole i ma 2 asysty, obecnie to 60 % składu to tacy zawodnicy. Jak chcesz grać o coś więcej z ludźmi pokroju Kuna Nunes Terpiłowskiego i im podobnych może na ławkę rezerwowych się nadaje ale w… Czytaj więcej »

Krzysztof
Odpowiedź do  cucs
7 miesięcy temu

Z całym szacunkiem, ale nota dla Nunesa jest jak najbardziej zasłużona. Zagrał poniżej wszelkiej krytyki. Lepiej by było, gdyby się nie pojawił tego dnia na boisku.

Cucs
Odpowiedź do  Krzysztof
7 miesięcy temu

W którym momencie Nunes źle zagrał ? Jak podawał na głowę do Sancheza , Tkacza czy jak wyłożył na 10 m patelnie do Rondiča ? A. z reguły miał dwóch przeciwników na sobie ? Ja rozumiem, że go nie lubicie bo potrafi wywalić w trybuny ale on w sobotę ciągnął naszą grę do przodu. Ani środek ani Tkacz już nic nie dawali. Nie wiem o co się do niego czepiacie? Nunes dla mnie po zmianie najwięcej wnosił do ofensywy i robił to całkiem dobrze. Wyłożył 3 piłki bramowe. Jordi nie dołożył głowy, Rondiča podał do bramkarza a Tkacz przeniósł nad… Czytaj więcej »

Mr1910
Odpowiedź do  cucs
7 miesięcy temu

Odkąd dostał kontrakt, to zjazd w dół.

Obiektywny_Jagiełłka
Odpowiedź do  cucs
7 miesięcy temu

Nunes spowalnia akcje swoimi próbami dryblingu, przewidywalny jak wyniki Łksu, więcej leży na murawie niż biega. Czasem przy słabym obrońcy zdarzy mu się przebłysk. Co do reszty, połowa każdego treningu powinna być poświęcona technice strzałów na bramkę

Raaf
Odpowiedź do  cucs
7 miesięcy temu

Nunes stworzył 2 lub 3 bardzo dobre sytuacje, po których mogły, albo nawet powinny paść bramki. Zaliczył też kilka nieudanych zagrać. Był aktywny i jego występu na pewno nie można nazwać katastrofą. KATASTROFA to były wrzutki z rożnych Alvareza. Wszystkie za słabe, za bliskie i do przeciwnika. Jak nie umie to niech się uczy na treningu, a nie w trakcie meczu.

Kołomir
Odpowiedź do  Raaf
7 miesięcy temu

Nunes na 15 dośrodkowań 3 w miarę a tylko 1 było dobre gdzie posłał piłkę wzdłuż bramki i tu przy lepszych napastnikach powinien być gol. Reszta jego gry to jest dramat, to jego zatrzymywanie się przed obrońcą i przekładanie nóg nad piłka co to ma byś daje czas żeby wszyscy się wrócili i ustawili w obronie, a nawet jak już kiwanie i wyjdzie na czystą pozycję to podaje w trybuny. Nunes to pierwszy gość do pożegnania zimą. Ty chcesz grać o coś więcej z ludźmi którzy na 34 kolejeki mają średnio 1 gola i asystę to życzę Ci powodzenia.

Last edited 7 miesięcy temu by Kołomir
Westfalia
7 miesięcy temu

Jak mamy dalej grac takimi asami jak Kun .Nunes . Terpilowski to lepiej od razu się pakować na pierwszą ligę . Sanchez też chyba już szczyt formy ma za sobą i więcej nie będzie pożytku . Albo solidnie się wzmacniamy zima albo czeka nas smutna wiosna

Łukasz
Odpowiedź do  Westfalia
7 miesięcy temu

Stamirowski i solidne wzmocnienia. Chyba domowego budżetu z klubowej kasy.

Tommy
7 miesięcy temu

Co do Silvy, to miałem to samo odczucie w momencie kiedy zobaczyłem powtórkę bramki. Moje jedyne wyjaśnienie, to że bał się przecinać, ze wzgledu na swojaka + chyba zdawał sobie, że po jego prawej ma asekurację w postaci Alvareza, który jak się okazało nie zdążył. Generalnie kuriozum. Można to był przerwać na środku boiska, można było zablokować dogranie, można było wyjść z bramki i zgarnać tę piłkę no i można było też przecinać w momencie kiedy leciała już do tego kołka z Warty. Ciganiks jest moim zdaniem fajną alternatywą do przodu, pod warunkiem, że zimą ktoś przyjdzie za Nunesa. Tutaj… Czytaj więcej »

Mr1910
Odpowiedź do  Kingoff
7 miesięcy temu

Czubak, Karasek, Hansen, Samiec-Talar za słabi na Widzew. A jak się patrzy na kadrę na mecz z Wartą, to od tej jakości, aż się chce tylko pić i płakać…Gdyby nie jeszcze większą bida u ostatniej 3 w tabeli, to byłaby katastrofa!

Silver
Odpowiedź do  Mr1910
7 miesięcy temu

Hansen i Karasek na pewno by się przydał, niestety Hansena trener nie cierpiał

Leon
7 miesięcy temu

Tradycyjnie przypierdalanka do Kuna. Macie awersję do niego, jak bajerant do Hansena. Aż dziw, że dojrzeliscie, że Heniu tradycyjnie przykucal jak pizda przy asyście…

Janusz
Odpowiedź do  Leon
7 miesięcy temu

Kun jak zawsze doskonały, ekstraklasowy występ. A te zabójcze strzały … o mało nie zabiły bramkarzy rywali. Do tego cechy wolicjonalne jak na kapitana przystało. Nic dodać , nic ująć.

Mściwój
Odpowiedź do  Leon
7 miesięcy temu

Tak Mar, już wiemy, że wg ciebie o Kunie dobrze albo wcale.

Leon
Odpowiedź do  Mściwój
7 miesięcy temu

Już pisałem, wszyscy myślą, że Kun będzie wygrywał mecze niczym Messi i tak jest rozliczany. W każdej ocenie jest rozliczany z każdego zagrania. Drewno Letniowskiego wszyscy tu pod niebiosa wywyzszali mimo, że to jeden z największych niewypałów w historii Widzewa.

RedMan
Odpowiedź do  Leon
7 miesięcy temu

Chłopie Kun robi tylko wiatr nic więcej. Strzały na bramkę ma jak pierdy niemowlaka, w dodatku zazwyczaj wprost w bramkarza. Do odstrzału koniecznie, najlepiej już po rundzie. A od Henia się proszę odstosunkowac. Gdyby nie on, nie było by połowy tych punktów. Nie liczyłeś chyba że wybroni akurat ten strzał?

Leon
Odpowiedź do  RedMan
7 miesięcy temu

Chyba jeszcze nie przetrzezwiales po weekendzie. Analogicznie Heniu robi wiatr biegając za piłką poza bramkę, ostatnio do bramki, jak ta śmiga ponad nim, a Heniu pajacyki uprawia. A jakbyś użył odrobiny mózgu, to byś doczytał, że pisałem o asystującym, a nie strzelcu. Także się odstosunkuj.

kanset
7 miesięcy temu

Ja bym wszystkim dał 10. Przecież zagrali na maxa swoich umiejętności , a że wystarczyły tylko na porażkę .. no cóż brak jakości.

Krzysztofpiastòw
7 miesięcy temu

Jedyny mecz w sezonie którego nie widziałem, ALE podobno miażdżąca przewaga, różnica w strzałach celnych,posiadaniu itd.
To czemu takie niskie oceny???
No fakt przegrany mecz ale to się zdarza.

FIfi
Odpowiedź do  Krzysztofpiastòw
7 miesięcy temu

Pod względem zdominowania przeciwnika to Warty nie istniała na boisku , jedyne czego zabrakło to skuteczność .

Rafał
Odpowiedź do  Krzysztofpiastòw
7 miesięcy temu

Warta przed meczem z nami była chyba na 15 miejscu w tabeli. Ponadto, uwierz z tych dwudziestu kilku strzałów, to groźne były może dwa, trzy. Dominowaliśmy, ponieważ Warta oddała nam piłkę i tylko dlatego. Na wyższe noty Widzew nie zasłużył. Co nie zmienia oczywiście mojego zdania, że tą drużyną stać na wygrywanie.

Adam
7 miesięcy temu

Rondić dostaje 4,5?!!!!! Trzeźwi jesteście?!!! chyba -4,5!! To była katastrofa, to był poziom piłkarza z B klasy! A i tam nie jeden lepiej gra. ZERO w przyjęciu, ZERO w strzałach, ZERO w zastawianiu się, ZERO w podaniach, ZERO w szybkości. Totalne ZERO w tym meczu. Gdyby dano na jego pozycję rezerwowego bramkarza z rezerw to zagrał by lepiej niż on. To co on robił to był jeden wielki skandal. Nikt, dosłownie nikt na tym stadionie nie zagrał tak źle w ostatnich paru lat.

Bench Warmer
7 miesięcy temu

Najgorsze noty powinni dostać napastnicy – powinni strzelać celnie, cytując klasyka: od tego oni są, od tego są oni, od tego są! Żyro nie zdążył przy bramce, ale on jest po prostu powolny, najbardziej zawalił Luis da Silva, bo tylko się przyglądał. Ale co zrobić, na razie nie mamy nikogo innego na tę pozycję. Kun dużo biegał, ale zmarnował świetną sytuację, gdy miał piłkę idealnie wystawioną przez Terpiłowskiego (który bywał niewidoczny, ale miał parę dobrych dograń i może będzie z niego jeszcze pożytek). Nunes starał się, ale jego dogrania były niedokładne – no i oczywiście musiał zapisać się do statystyki… Czytaj więcej »

Last edited 7 miesięcy temu by Bench Warmer
Piotr Z.
7 miesięcy temu

W stosunku do Nunesa zbiorowa histeria. Kozioł ofiarny przegra

Piotr Z.
7 miesięcy temu

W stosunku Nunesa zbiorowa histeria. Kozioł ofiarny przegranego meczu. Gdyby miał tę asystę, to ocena byłaby też taka brutalna???

Don Fredro
Odpowiedź do  Piotr Z.
7 miesięcy temu

Gość w pół godziny wypracował trzy sytuacje bramkowe, ale to jego wina, że napastnicy zagrali jak paralitycy, a Tkacz nawet nogi nie wystawił do piłki, która przeleciała metr od niego. nota jakby ze dwa samobóje strzelił i jeszcze dostał czerwoną kartkę. Oczywiście grał niedokładnie, miał mnóstwo strat, często irytujące kwiki, ale przynajmniej nie grał bezpiecznie jak np. Alvarez czy Tkacz.
poza tym zrobił więcej zagrożenia niż bezproduktywny Terpilowski przez godzinę.

Rafi
7 miesięcy temu

Oceny adekwatne do meczu. Niby przewaga a tak naprawdę pełno niedokładności, wrzutek do nikogo , anemiczne strzały do tego niecelne. Dużo szumu bez efektów.

Mario
7 miesięcy temu

Co takiego Stępiński powiedział naszemu treneiro,
że ten trzyma go na ławce, a wpuszcza takiego Nunesa czu Ignacego.

Don Fredro
7 miesięcy temu

Miały być noty i oceny, a jest wysyp liczb z jakiejś aplikacji statystycznej. I potem mamy ocenę Tkacza 4, a Nunesa 2, bo lepiej wyglądają w statystykach. A co wniosło te 8 na 9 celnych podań Tkacza? Poza jednym wszystkie bezpieczne do njblizszego.Czy on zrobił cokolwiek pożytecznego w tym meczu. Zdążył jedynie zmarnować świetną okazją wypracowaną właśnie przez Nunesa.
Nunes miał rzeczywiście mnóstwo strat, ale przynajmniej próbował coś zrobić. Wypracował trzy sytuacje bramkowe. Ale Wy wolicie promować grę na alibi jak ta Tkacza.

cucs
Odpowiedź do  Don Fredro
7 miesięcy temu

tych strat Nunes wcale nie było tak dużo w tym meczu . Ja kojarzę 3 nieudane zagrania plus jeden strzał na wiwat

Grzesiek
7 miesięcy temu

Ja też kiedyś będąc w potrzebie i nie mogąc pójść samemu posłałem wiadomo po co swojego sąsiada, bo miał dobrą statystykę. Jak myślicie, przyniósł…?

39
0
Would love your thoughts, please comment.x