Podsumowanie meczów Akademii Widzewa (4-5 listopada)

7 listopada 2023, 11:05 | Autor:

Za nami kolejny weekend, dlatego przystępujemy do tradycyjnego podsumowania kolejki w wykonaniu piłkarzy Akademii Widzewa. Miniony czas był dość udany, gdyż z ośmiu drużyn, które miały okazje do występu, aż sześć kończyło swoje mecze zwycięstwami. Co ważne, zwycięstwo w swoich rozgrywkach i awans do baraży o CLJ wywalczyła drużyna U-15.

Remis w ważnym meczu odniosły w sobotę rezerwy. Mimo tworzenia sobie sytuacji, podopieczni Krzysztofa Chrobaka dopiero w doliczonym czasie gry zdołali wyłuskać punkt w starciu z Sokołem Aleksandrów Łódzki (więcej TUTAJ). Mimo takiego wyniku, faktem stał się awans na pozycję wicelidera IV ligi. Dużo gorsze nastroje panują w ekipie U-19. Podopieczni Łukasza Jonczyka przegrali na wyjeździe z Cracovią 3:5 i na dwie kolejki przed końcem rundy jesiennej znajdują się na ostatnim miejscu w Centralnej Lidze Juniorów U-19. Relację z ostatniego spotkania można przeczytać TUTAJ.

W dalszym ciągu powrócić na pozycję lidera starają się juniorzy młodsi. Liga, w której rywalizują piłkarze Tomasza Kmiecika jest bardzo wyrównana, dlatego nie jest to łatwe zadanie. Tym razem widzewiacy znów wysoko wygrali, tym razem 10:0 z SAP Andrespolia, ale wciąż pozostają na 4. pozycji w stawce. Świetne nastroje panują natomiast w drużynie do lat 16. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego wygrali z Łódzką Akademią Futbolu 5:1, dzięki czemu łodzianie zajmują pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Duży sukces odnieśli w ten weekend trampkarze. Podopieczni Macieja Grzegorego pokonali TMRF Widzew 3:1, dzięki czemu zapewnili sobie już zwycięstwo w zmaganiach. To z kolei daje widzewiakom prawo do gry w barażach o CLJ U-15. Pewne zwycięstwa odnosiły także młodsze roczniki. Ekipa do lat 14 bez kłopotów rozprawiła się ze zgierskim Borutą 4:1. Takim samym wynikiem zakończyła się rywalizacja ich o rok młodszych kolegów z Concordią Piotrków Trybunalski. Tradycyjnie swoje starcie wygrali też najmłodsi z czerwono-biało-czerwonych.

Zapowiedź meczów Akademii Widzewa (4-5 listopada):

Sokół Aleksandrów Łódzki – Widzew II Łódź 1:1 (Kania – Mąka)
CLJ U-19: Cracovia – Widzew Łódź 5:3 (Doba, Wierzbicki, Bzdyl, Pestka, Zgłobik – Wołoszyn, Andrzejkiewicz x2)
U-17: SAP Andrespolia – Widzew Łódź 0:10
U-16Widzew Łódź – Łódzka Akademia Futbolu 5:1 
U-15: TMRF Widzew – Widzew Łódź 1:3 
U-14Widzew Łódź – Boruta Zgierz 4:1 
U-13Widzew Łódź – Concordia Piotrków Trybunalski 4:1 
U-12: LKS Różyca – Widzew Łódź – zwycięstwo Widzewa

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tommy
8 miesięcy temu

Szkoda tej CLJ. Ciężko będzie się utrzymać, a to zawsze sprawdzian „produktów” akademii na tle tych najlepszych polskich „fabryk” piłkarskich. Na dziś zaliczamy(chyba zgodnie z przewidywaniem) duże zderzenie ze ścianą.

lewiatan137
Odpowiedź do  Tommy
8 miesięcy temu

Do puki nie powstanie prawdziwy ośrodek treningowy to nie można mówić o jakiejś akademii .Nie da się prowadzić właściwego szkolenia po partyzancku czyli co dziennie w innej części miasta.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x