Oceny widzewiaków po meczu ze Skrą

28 sierpnia 2019, 17:03 | Autor:

Niedzielny mecz w Częstochowie był najsłabszym z dotychczasowych sześciu w wykonaniu drużyny Marcina Kaczmarka. O ile w pierwszej połowie Widzew był stroną dominującą, dobrze atakując skrzydłami, to po przerwie, gdy tą broń mu odebrano, oglądaliśmy bezradnego „faworyta” na tle rywala o najniższym budżecie w II lidze.

Patryk Wolański:
Gdyby spotkanie trwało tylko czterdzieści pięć minut, mógłby z podniesioną głową spojrzeć w oczy swoim krytykom. Co prawda Wolański popełnił drobny błąd techniczny w polu karnym, co omal nie skończyło się stratą piłki, ale obroniona jedenastka mówi sama za siebie. Niestety, znów wydaje się, że przy straconym golu widzewiak mógł zrobić więcej. Za nie najlepsze wybicie piłki przy tej akcji go nie winimy – dostał trudne, górne podanie i był pod presją napastnika.
Ocena: 5,5

Łukasz Kosakiewicz (piłkarz meczu):
Długo zastanawialiśmy się, czy w ogóle przyznać komuś to miano. Ostatecznie padło na Kosakiewicza, który popełnił najmniej błędów. Nie brał w ogóle udziału w akcji, po której łodzianie stracili gola. Prawy obrońca lepiej prezentował się w pierwszej połowie, często włączał się do ataków i dośrodkowywał. Radził sobie w destrukcji. Nie zagrał oszałamiająco, ale lepszego w zespole tego dnia, przynajmniej naszym zdaniem, nie było.
Ocena: 6,5

Sebastian Zieleniecki:
Po kilku słabszych występach w wykonaniu Sebastiana Rudola w końcu doczekał się szansy. Po pierwszej połowie można było odnieść wrażenie, że to zmiana na plus. Zieleniecki był pewny w swoich interwencjach, nie podawał w aut, co wcześniej mu się zdarzało. Pozytywny obraz jego gry został przyćmiony karygodnym błędem z 60. minuty. Najpierw stoper zagrał niepewnie do Daniela Tanżyny, a gdy piłka wróciła w jego strefę po wybiciu przez Wolańskiego, dał się ograć Piotrowi Noconiowi jak junior. „Zielu” poszedł „na raz” i został skarcony.
Ocena: 5

Daniel Tanżyna:
Najsłabszy występ w całym sezonie. Przed przerwą podpadł wszystkim nieudaną interwencją, po której Skra dostała rzut karny. Powtórki nie pozostawiają złudzeń – doszło do faulu w powietrznym starciu. Skórę uratował jednak Tanżynie skuteczną obroną Wolański, ale obrońca niezbyt miło odwdzięczył mu się po zmianie stron. Podanie wysoko kozłującej piłki „Dixona” do bramkarza to proszenie się o kłopoty, które nastąpiły w kolejnych sekundach.
Ocena: 4

Marcel Pięczek:
Tak bezbarwnego występu w jego wykonaniu nie pamiętamy. Z jednej strony to dobrze, bo ostatnio powodów do pisania o Pięczku nie brakowało, lecz negatywnych. Tym razem nie popełnił żadnych rażących błędów, ale wpływ na to miał m.in. fakt, że lewy defensor praktycznie unikał gry i wybierał najbezpieczniejsze rozwiązania.
Ocena: 5,5

Daniel Mąka:
Pierwszy raz w tym sezonie rozegrał pełne 90 minut. Były momenty, w których wydawało nam się, że ledwo stoi na nogach, by po chwili wykonać sprint i wślizgiem rzucić się do piłki, wykonując celne podanie. Można więc zaryzykować stwierdzenie, że Mąka dobrze rozłożył siły. Piłkarsko było jednak tak sobie. Lepiej przed przerwą, gdy dał się we znaki bramkarzowi Skry.

Adam Radwański:
W układance Marcina Kaczmarka ma bardzo niewdzięczną rolę. Musi podejmować ryzykowne decyzje, co często kończy się stratą i narażeniem na krytykę. Radwański przez całe spotkanie (prawie całe) grał w kratkę. Czasem odebrał i dobrze rozegrał piłkę, czasem ją stracił. Walczył jednak i widać było u niego zaangażowanie. Pewnie skończyłby z szóstką, gdyby nie błąd z końcówki meczu. Gonienie za rywalem, który mu uciekł, skończyło się taktycznym faulem i czerwoną kartką. Pomocnik odpocznie w co najmniej jednym meczu.
Ocena: 4,5

Łukasz Zejdler:
Pierwszy raz wybiegł w podstawowym składzie i zaprezentował się słabiej, niż w spotkaniu z Górnikiem Łęczna, gdy dał dobrą zmianę. Na plus Zejdlera działa fakt, że nie bał się podejmować trudnych decyzji, jako jedyny szukał prostopadłego podania. Wychodziło mu to tak sobie. Lepszy efekt dawały niezłe dośrodkowania lewą nogą. Po jednym z nich padła bramka, ale odgwizdano spalonego. Jest potencjał w tym zawodniku. Gdyby nie żółta kartka, dostałby pół noty więcej.

Konrad Gutowski:
Po bardzo udanej zmianie dostał szansę od pierwszej minuty i zaprezentował się słabiej. Nie najlepiej rozumiał się z Marcinem Robakiem, bo w niektórych momentach aż prosiło się o automatyzmy między tą dwójką. Gutowski się starał, brał grę na siebie, ale niewiele to dawało. Co ciekawe, to po jego stracie Skra wyprowadziła kontrę zakończą golem, ale później padło w niej jeszcze kilka dziecinnych błędów, więc oczernianie tylko „Gutka” byłoby zbytnim uproszczeniem.
Ocena: 5,5

Rafał Wolsztyński:
Okazuje się, że przebłysk w postaci asysty w meczu z Górnikiem był bardzo krótkotrwały, ponieważ w Częstochowie napastnik wrócił do kiepskiego grania. Niedokładne podania, złe przyjęcia piłki, czasem jakiś udany pressing czy wywalczony rzut wolny. Wolsztyński, jak na lidera drużyny z poprzedniej rundy, jest wybitnie pod formą. Brak w nim dawnej zadziorności i sportowej bezczelności.
Ocena: 5

Marcin Robak:
Pozostawiony bez wsparcia zaczyna obniżać loty. Swoje za uszami jednak również ma. W pierwszej połowie dostał znakomite podanie od Mąki, po którym powinien cieszyć się z piątego gola w tym sezonie. Skiksował jednak szansę zaprzepaścił. Później Robak wyróżniał się przede wszystkim za sprawą gry głową. W ten sposób oddał celny strzał, a w drugiej połowie często schodził do środkowej strefy, by walczyć w powietrzu z gospodarzami. 90% tych starć wygrał.

Bartłomiej Poczobut:
Zmienił po godzinie gry tego, który zabrał mu miejsce w jedenastce. Nie prezentował się najgorzej, próbował pomóc drużynie w wyrównaniu. Poczobut biorący się za rozegranie to nie był jednak najlepszy pomysł.

Michael Ameyaw:
Po jego wejściu gra na prawym skrzydle nieco się ożywiła, ale młodzieżowcowi brakowało kropki nad i. Parę indywidualnych akcji, jeden strzał, wywalczony rzut rożny to za mało, by można powiedzieć, że Ameyaw odmienił losy meczu.
Ocena: 5,5

Christopher Mandiangu:
On również wzmocnił skrzydło i był nieco bardziej efektowny od Ameyaw. Potwierdziło się, że Mandiangu dobrze czuje się na boisku, gdy wchodzi na nie z ławki. Szkoda, że po przytomnym dograniu przez Robaka nie udało mu się strzelić gola. Obie próby zakończyły się fiaskiem.

Skala ocen: 1-10 (nota wyjściowa 6)