Oficjalnie: Żyro na testach medycznych

8 czerwca 2022, 09:15 | Autor:

Potwierdziły się już wczorajsze spekulacje na temat pierwszego letniego transferu Widzewa Łódź! Jak właśnie poinformował klub w swoich mediach społecznościowych, testy medyczne przed podpisaniem kontraktu z beniaminkiem Ekstraklasy przechodzi Mateusz Żyro.

Dla 23-latka będzie to trzeci pełnoprawny sezon na najwyższym poziomie – wcześniej co prawda zdarzały mu się epizody w Legii Warszawa, jednak występował przede wszystkim w rezerwach (między innymi w sezonie 2016/2017 przeciwko Widzewowi – na zdjęciu w środku z tyłu). Na dobre zaczął grać po przejściu do Stali Mielec. W pierwszych rozgrywkach po awansie zaliczył dwadzieścia spotkań, a w drugich – trzydzieści dwa i dwie zdobyte bramki.

Żyro to nominalny środkowy obrońca, choć w Mielcu próbowany był też na prawym wahadle, raczej z mizernym skutkiem. Przy al. Piłsudskiego będzie rozważany przede wszystkim jako jeden ze stoperów. Jeżeli testy medyczne wypadną pomyślnie, jutro piłkarz podpisze dwuletni kontrakt z łódzkim klubem – i rozpocznie z nim przygotowania do startu nowego sezonu.

Subskrybuj
Powiadom o
70 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
70
0
Would love your thoughts, please comment.x