Oświadczenie kibiców Widzewa z sektorów A5 i A8

6 marca 2020, 10:45 | Autor:

Wczoraj na łamach oficjalnej witrynie klubowej widzew.com opublikowane zostało stanowisko władz Widzewa w sprawie zmian na sektorach A5 i A8. Kilkanaście godzin później na naszą redakcyjną skrzynkę pocztową wpłynęła odpowiedź kibiców zasiadających na tych miejscach.

„Projekt oświadczenia został przygotowany podczas spotkania z przedstawicielami OSK „Tylko Widzew”, które odbyło się w dniu 4 marca. Jego ostateczna wersja powstała natomiast już po opublikowaniu przez Zarząd naszego Klubu komunikatu o wycofaniu się z wprowadzonych zmian do kolejnego sezonu. Oświadczenie zostało przesłane także do OSK „Tylko Widzew”, a Stowarzyszenie opublikowało już jego treść na łamach naszego Forum. Ponadto, oświadczenie trafi/trafiło (poprzez OSK) na ręce Zarządu Klubu” – czytamy w e-mailu.

Poniżej prezentujemy pełną treść oświadczenia:

1. Przede wszystkim, cieszymy się, że ostatecznie Klub wycofuje się ze zmian na tę rundę – ale otwartym pozostaje pytanie jak to się stało, że te zmiany zostały wprowadzone tuż przed rundą wiosenną i PO ZAKOŃCZENIU sprzedaży karnetów na rundę wiosenną, a nie np. przed nowym sezonem? Wprowadzenie zmian w trakcie sezonu (w przerwie między rundą jesienną i wiosenną), w sytuacji gdy większość Kibiców z sektorów A5 i A8 ma karnety wykupione na cały sezon jest niedotrzymaniem umowy.

2. Z jakich powodów nastąpiła zmiana nazwy sektorów z A VIP na A5 i A8, czy też: „sektorami sąsiadującymi z sektorem VIP”? Nazwa A VIP pojawiała się w ofercie Klubu na początku sezonu i obowiązywała przez całą rundę jesienną. Była także przedstawiana w ofercie na rundę wiosenną i w dalszym ciągu nazwa ta funkcjonuje na oficjalnej stronie Klubu.

3. Jaki jest powód i cel wprowadzenia zmian? Wyjaśnienia Klubu w tej sprawie są powierzchowne i mało precyzyjne. Jeśli są to zmiany wynikające z chęci dostosowania się do przepisów- prosimy o ich wskazanie.

4. W swoim oświadczeniu Zarząd wskazuje, że „wprowadzone rozwiązania wypracowane zostały przez międzynarodowych ekspertów i funkcjonowały już przy okazji organizacji w Sercu Łodzi meczów młodzieżowych mistrzostw świata U20 pod auspicjami FIFA”. Warto jednakże zauważyć, że skopiowanie rozwiązania sposobu organizacji wejścia na sektory A5 i A8, z rozwiązań wprowadzonych na naszym stadionie podczas MŚ U20 nie jest odpowiednie dla warunków meczów ligowych i przychodzących na te mecze kibiców. Przede wszystkim – czy kibice z sektorów A5 i A8 mieli w trakcie MŚ dostęp do strefy gastronomicznej mieszczącej się w Sali kolumnowej? A jeśli tak – to jaki ciąg komunikacyjny dla nich wyznaczono do tych stref?

5. W powiadomieniach przesłanych do Kibiców drogą mailową Klub stwierdził, że wprowadzone zmiany „pozwolą usprawnić proces wchodzenia na obiekt”. W praktyce wspomniany proces wchodzenia na obiekt został znacząco wydłużony i utrudniony, co można było zaobserwować podczas meczu z Olimpią Elbląg. Ponadto bardzo uciążliwe stało się korzystanie z punktu gastronomicznego zlokalizowanego w sali kolumnowej oraz toalet.

6. Zmiana organizacji sposobu wejścia dla Kibiców z sektorów A5 i A8 spowodowała pogorszenie warunków wejścia (wydłużenie czasu oczekiwania w kolejce na wejściach nr 1 i nr 7, zwiększenie liczby osób poruszających się ciągami komunikacyjnymi) także dla Kibiców z sektorów A1-A4 oraz A9-A12, którzy do tej pory korzystali z wejść nr 1 i nr 7. Dodatkowo, wyznaczenie dla sektorów A5 i A8 ciągów komunikacyjnych do ubikacji i strefy gastronomicznej przez sektory A4 i A9, skutecznie obniżyło jakość odbioru meczów przez kibiców z dolnych rzędów tych sektorów.

7. Kibicom z pierwszych rzędów A4 i A9 zaproponowano bezpłatne przeniesienie na sektor A5 i A8. Jednakże z naszych informacji wynika, że co najmniej część z tych kibiców nie poinformowano co ich czeka w kolejnej rundzie – czy będą musieli dopłacić różnicę pomiędzy ceną karnetów na A4/A9 a A5/A8, co oznaczałoby wzrost ceny o co najmniej 100%? Czy klub ma wypracowane rozwiązanie dla tych kibiców, którzy ze względów finansowych nie będą chcieli kupić karnetów na A5/A8?

8. Wydzielone z sali kolumnowej punkty gastronomiczne dla Kibiców z sektorów A5 i A8 są zdecydowanie za małe. Stworzone w nich warunki są znacznie gorsze (za mała powierzchnia, zmniejszona liczba stolików) od warunków jakie były przed wprowadzeniem zmian. W dodatkowym komunikacie klub pisze, że posiadacze karnetów na sektory A5 i A8 będą mogli przedłużać karnety na swoje miejsca na analogicznych jak dotychczas zasadach. A czy w dalszym ciągu zapewniony zostanie dostęp do sali kolumnowej i mieszczących się tam punktów gastronomicznych?

9. Sposób zakomunikowania zmian, jak i stan wiedzy służb informacyjnych zgromadzonych w pobliżu naszych sektorów były niewystarczające, pogłębiły jedynie niezrozumienie, wprowadziły ludzi w błąd i wzbudziły niepotrzebne emocje.

10. Wprowadzenie zmian odbyło się bez jakichkolwiek konsultacji, Kibice zostali postawieni przed faktem dokonanym. Z dodatkowego komunikatu nie wynika, jakoby Zarząd chciał przeprowadzić jakiekolwiek konsultacje przed kolejnym sezonem. Zamiast tego mówi o „zyskaniu czasu na precyzyjne skomunikowanie zmian” – co odczytujemy w ten sposób, że zmiany organizacyjne zostaną nam znów po prostu przedstawione jako fakty dokonane.

11. Kibice zasiadający na sektorach A5 i A8 (przed zmianami – A VIP) oczekują potwierdzenia i gwarancji, że cena zakupu karnetów na wymienione sektory, w następnych sezonach, nie zostanie podniesiona w większym stopniu niż na pozostałych sektorach nie-vipowskich i zmiany cen wynikać będą jedynie z podwyżki wynikającej z awansu do I ligi.

12. Dziękujemy za ofertę darmowego dostępu do transmisji meczu Górnik – Widzew – natomiast dla nas dużo cenniejsze byłyby przeprosiny oraz propozycja dialogu – czego we wczorajszym komunikacie niestety zabrakło. Chcielibyśmy podkreślić, że pomijając wszystko to o czym napisaliśmy powyżej- najbardziej zabolało nas to, w jaki sposób przez Zarząd potraktowane zostały osoby zasiadające na sektorach A5 i A8 – wieloletni kibice, z których duża część przeszła swoją drogę na sektor A z innych sektorów i którzy do tej pory wspierali klub na wielu płaszczyznach, pomagając przy jego odbudowie. Pierwszy raz w naszym kibicowskim życiu poczuliśmy się na stadionie jak nieproszeni goście, którzy nie pasują już do koncepcji Zarządu.

13. Pomimo ostatnich wydarzeń deklarujemy oczywiście chęć dialogu z Zarządem ws. planowanych do wprowadzenia zmian, w celu wypracowania rozwiązania które satysfakcjonowałoby wszystkich interesariuszy, w atmosferze wzajemnego poszanowania. Zwracamy uwagę, że powyższe zmiany dotykają bowiem nie tylko nas, ale także Kibiców z sektorów A1-A4 oraz A9-A12, a pośrednio także tych z sektorów A6/A7 („SuperVIP”).

Z widzewskim pozdrowieniem,

Kibice z sektorów A5/A8

61
Dodaj komentarz

18 Comment threads
43 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
35 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
maho72

100 % poparcia dla kibiców z a5 /a8.Jak się na coś umawia to w trakcie umowy nie zmienia się zasad

Hdhd

Nie można po prostu spotkać się i pogadać ? Po co prac brudy na forum …

elbu

Zarząd nie miał zamiaru rozmawiać, dopiero pokaz jedności kibiców zmienił to podejście. Dlatego wyrok na kibiców z A5/A8 został niestety tylko odroczony

maho72

Zwykli kibice nie mogą ot tak po prostu iść sobie do Pani Pajączek i pogadać.Prowadzą dialog z zarządem za pośrednictwem OSK.To OSK jest tu mediatorem.Owe oświadczenie otrzyma również nasza Prezes.Z oświadczenia klubu jak i kibiców wynika,że sprawa nie jest definitywnie zakończona.A innej możliwości dialogu na linii klub -kibice za bardzo nie ma.A5 i A 8 robią to moim zdaniem w sposób adekwatny

Piotr

Jakby tak wszyscy mogli sobie chodzić do p. prezes to ona by nic nie robiła tylko odpowiadała czasem na debilne pytania. Dobrze,ze ludzie się zebrali i postawili. Klaps w łapki dla władz i pseudoekspertow.

XYZ

Zależy nam na jak najlepszej relacji Zarządu z kibicami. Dopiero wspólne działania pozwoliły na jakikolwiek kontakt z klubem, wcześniej nasze wielokrotne próby zakończyły się brakiem odzewu..

Waldek

Mija tydzień, a ze strony zarządu poza deklaracjami nie widać chęci do rozmów, mamy grupę 200 osób na facebooku i jest możliwość nawiązania bezpośredniego dialogu, my jesteśmy otwarci.

Sławomir

To całe zamieszanie z kibicami,ma swoje podwójne,komercyjne dno.Konkretnie chodzi tutaj o pewnego sponsora,który zarezerwował dla siebie sto miejsc siedzących w tych sektorach.Aby je znaleźć trzeba je wydzielić z sektorów A5/A8 i co nieco je zmodyfikować.Takie rzeczy robi się jednak po sezonie,a nie w jego trakcie i dlatego kibice mają w tej sprawie swoje słuszne racje.Trzeba wypracować wspólną nić porozumienia i nie bawić się w niepotrzebne wojny podjazdowe,bo najważniejszy dla Widzewa jest w tej chwili awans do 1 ligi,a nie jakieś stadionowe przepychanki.

Zygmunt

Zakładam, że masz dobre intencje, więc powiem tak: nie bądź naiwny.

raru

Dialog drogi zarządzie, dialog.
Popieram kibiców w 100%.
Kibice to największą wartość w tej Widzewa w tej chwili.
Pozdrawiam Wszystkich a w szczególności A5 & A8 :)

Marco

Kibice w tym wypadku mieli rację klub powinien przeprosić i zakończyć temat natomiast te oświadczenia to już przesada skończcie już temat podajcie sobie rękę i ustalcie wewnatrz z klubem zasady wystarczy problemow z UMŁ makisem i pindą z kozin

Waldek

Nie rozumiesz, że to jest tylko odroczenie wyroku? Chore rozwiązanie wejdzie w życie w nowym sezonie. Dialog. Ale póki co Zarząd nie rozmawia z nami, tylko wydaje komunikaty

Aleksandra

Nam kibicom zależy na dialogu i jak najlepszej współpracy w przyszłości na linii kibice – zarząd. Liczymy, że po kontakcie z klubem obie strony wymienią się cennymi uwagami/spostrzeżeniami, co znacznie ułatwi współpracę i zrozumienie wzajemnych potrzeb. Wszyscy działamy w celu dobra Klubu, którego nieodłącznym elementem są wieloletni kibice.

aesel

Doskonałe, profesjonalne, a przede wszystkim zmierzające do dialogu oświadczenie. Ciekawe ile kosztowały te ekspertyzy międzynarodowych „stadionowych guru”. Zapewne to koledzy dyr. Pawlaka.

Marcin

Nie piszmy bzdur. Nie rozsiewajmy wymyślonych plotek.
Nikt o żadnych ekspertyzach nie mówił przecież. Skorzystali z rozwiązania z MŚ i tyle. I co ma do tego dyr. Pawlak? Przecież on kontraktami się zajmuje a nie stadionową infrastrukturą?

cuccuredu

Uczepiłeś się Rafała Pawlaka jak rzep psiego ogona.

Leon

Wiem,że nie na temat,ale sprawa ważna.Michał Pol zainteresowany:
Widzew powolal sekcje Amp Futbolu. Pojawi sie Pan na najblizszym turnieju w Warszawie, a potem w Lodzi?

Polsport – Michał Pol: z przyjemnością! Dajcie znać kiedy!

nasztata

7. Kibicom z pierwszych rzędów A4 i A9 zaproponowano bezpłatne przeniesienie na sektor A5 i A8.

– o których rzędach mowa? Nic nie dostałem a mam karnet na III rząd w A9 i chętnie bym się przeniósł, nawet za dopłatą

cuccuredu

Rząd nr 1.Mojemu koledze zaproponowano.

@rt

Też nic nie dostałem – mam A4 1 rząd

Zygmunt

Zapamiętaj kobieto, że to kibice są najważniejszą częścią tego klubu. Nie ty i twoi paziowie, tylko My! Nie wolno pozwolić im zamieść tej sprawy pod dywan. Niech przeproszą za pały!

maho72

To P.Szor jest odpowiedzialny za dzień meczowy i to on podobno chował sę za „pałami” w sali kolumnowej

Zygmunt

No proszę. Bał się wyjść na sektor na przerwie z dziupli (zakładam, że był na meczu). A kiedyś był jednym z nas.

1910 W

Dlaczego mnie to nie dziwi,że w to wmieszany jest nieudacznik szor. Nawet nie ma myśli,żeby stadion powiększyć w jakiś sposób,ale za to krzesełka na stadionie jeszcze daje stewardom !! Siedzą na dupach zamiast stać na schodach co poniektórzy.!

Abc

Nie prawda, za całe zamieszanie odpowiedzialna jest Pajączek. Szor musi wykonywać jej polecenia, przyznaniem jeszcze trochę. Zapytaj lepiej gdzie była dzisiaj kiedy czekali na nią umówieni ludzie

cuccuredu

Zapamiętaj „mężczyzno”,że nie kobieto tylko pani Prezes.Wymagasz szacunku to szanuj innych.

Zygmunt

Trzeba mieć tupet, żeby coś takiego napisać. Otóż wbij sobie do swojej głowy, że szacunku dla Pajączek i Szora nie będzie. Szacunek skończył się w niedzielę. Na szacunek trzeba cały czas pracować. Nie ma szacunku dla nikogo, kto odbiera godność braci po szalu, kobietom i dzieciom i nie umie za to uczciwie przeprosić. Kto chowa się za pałami i boi wyjść do kibiców, boi się wziąć odpowiedzialność za swoje czyny. Na tym kończę jakąkolwiek dyskusję z tobą.

MMM

Przy braku szacunku nie ma miejsca na dialog. Więc albo chcesz zgody, albo dążysz do eskalacji problemu. Jeśli to drugie, to zastanów się nad tym kim jesteś.

Zygmunt

Ja wiem , kim ja jestem. Powiedziałem wiele razy: Nie odpuszcze, dopóki nie przeproszą za pały, nasłane na naszych ziomków, kobiety i dzieci. Potraktowano ich jak bydło, odebrano godność i cześć, a ty teraz mówisz mi o szacunku dla Pajączek i Szora? Zastanów się nad tym kim jesteś.

RTS-1983i

Przestań siać ferment. Źle się stało ale już naprawili. Przestań płakać i żyj dalej.

Zygmunt

Moje pokolenie pamięta ZOMO i nie płacze, bo pewnie każdy z nas poczuł kiedyś uderzenie pałą po plecach. Naprawili? Co konkretnie? Przeczytaj jeszcze raz oświadczenie klubu i kibiców. Powiedziałem już kilka razy wyraźnie, że nie przestanę, dopóki nie przeproszą za pały. Której części tego zdania nie rozumiesz?

Tadeo

Ja od zomo niejeden raz wper..ol dostałem bo mam już prawie 50tkę na karku,ale takiej ignorancji Tu jeszcze nie było. . Mój dobry ziomek miał kiedyś w dużym akwarium zwierzątko pod nazwą tarantula i też mówił o niej ,cyt;MÓJ PAJĄCZEK. Skojarzyło mi się tylko.POZDRO DLA LUDZI KTÓRZY SZANUJĄ INNYCH.

Zygmunt

To witam w klubie. Jesteśmy w podobnym wieku. Nie wiem jak jest teraz, ale wtedy psiarnia miała podobo w środku tych pał taki metalowy pręt. A że wiadomo, bili bez opamiętania, to pamiątki zostawały na ciele bardzo konkretne.

Rania

Faktycznie ta guma ma taki pręt, mam taką w domu, tata odebrał ją gliniarzowi.

Marcin Teodor

Zygmunt! Twardy z Ciebie zawodnik! Pozdrawiam i dziękuję.

Zygmunt

Marcin, twarde to są dzieci na onkologii, ludzie w hospicjach, domach starości, często w samotności. Chcą, żeby ktoś z nimi usiadł, choćby na trochę, porozmawiał, wysłuchał. Wielu tkwi w oczekiwaniu tylko na śmierć. Presja ma sens, ale tylko wtedy, kiedy jesteśmy RAZEM. Winni mają jeszcze szanse naprawy, ale wątpię, czy tak się stanie. Najpewniej zwycięży mamona. Takie czasy. Tak czy inaczej, trzeba trzymać rękę na pulsie, obserwować i nie ustępować. Nie wiem, za co dziękujesz, ale pozdrawiam serdecznie.

Marcin Teodor

Za postawę ;)

RTS-1983i

I jeszcze jedno ,żyjemy w ustroju kapitalistycznym i niech tak pozostanie. Jesteśmy jedynym wielkim klubem w kraju który nie błaga o pieniądze urzędników. I bądźmy z tego dumni. Co sezon będą podwyżki cen i ja bardzo chętnie będę doplacał bo klub musi się rozwijać. Inna sprawa jak te pieniądze są wydawane i tu możemy a wręcz musimy się wtrącać. NIE. dla przetartych płyt jak ojama ,wolakiewicz . Stawiać na młodzież i budować bazę.

Zygmunt

Aleś ty naiwny :).

ceasarc

wg mnie sprawa powinna zostać zamknięta. klub popełnił błąd zmieniając zasady w trakcie trwania umowy, wycofał się. powinien jeszcze przeprosić i tyle. zmiany jeżeli mają być to po sezonie – przed ogłoszeniem sprzedaży na nowy sezon. niemniej z drugiej strony miałem okazję kilka razy być na a8 w rundzie jesiennej i mam trochę inne zdanie na temat kibiców z tego sektora. przykład: mecz z legią – 40 min kłótni sporej grupy ludzi bo inni kibice przed nimi na stojąco oglądali mecz, a oni mają bilety „na vip” i mało widzą. o mało co nie doszło do rękoczynów. bardzo słabe to… Czytaj więcej »

Tomek

rozumiem, że usiąść można tylko na super vip, po co więc te krzesełka, wywalić wszystko i zostanie beton!!!

Darek

Kibic to Kibic Kazdy Równy
Dzis A …
Juto pozostałe
Oby nie bylo tak , ze zarząd chce zostać sam na stadionie.
Dziwne ruchy!

Kacz1979

Po pierwsze fajnie że WTM opublikował oświadczenie kibiców, po drugie jak niewiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

Michał

Liczę na to że w nadchodzącym nowy sezonie będzie nam dane pozostać na swoich sektorach w miarę przystępnych cenach.

Wojtek

Pamiętacie Nasze hasło?
Jeden za Wszystkich, Wszyscy za Jednego!
Nie możemy milczeć, gdy choć jednemu z Nas dzieje się krzywda i jest niesprawiedliwie traktowany!
tylko Razem Tworzymy Siłę!
Wojtek C5

PIOTR

Witam. Teraz Sektory A. Może później Zmiany na Sektorze C.Zrobią VIP. Przeniosą na B. I kasa zostaje. Tylko RTS Razem

RTS-1983i

Kibice dumą Widzewa. I NIGDY o tym nie zapominajmy. pani Pajączek jest i jej nie ma ,pilkarze to samo . To my jesteśmy wartością tego klubu i potwierdzamy to co mecz. Pani prezes popełniła błąd , ale tylko ten go nie robi co nic nie robi.

Zygmunt

Płaci ci ktoś za te komentarze, czy tak generalnie w życiu kochasz tolerancję? Oberwałeś kiedyś porządnie od psiarni? Sądząc z twoich tekstów chyba nie. To nie ucz ojców, jak się dzieci robi.

ceasarc

a ty co uzurpujesz sobie prawo do jedynie swoich opinii na tym forum? wyobraź sobie, że ktoś może mieć inne zdanie i po to jest forum właśnie, żeby je wyrazić. z tego co widzę to potrafisz zareagować jedynie agresywnymi tekstami lub tekstami w stylu: „To nie ucz ojców, jak się dzieci robi”, po których to już się odechciewa dyskutować.

Zygmunt

Skoro odechciewa ci się dyskutować po moich postach, to po co na nie odpowiadasz? Gdzie logika?

A5 A8

To tak samo jak po twoim wpisie o kibicach A 8

1910 W

Popieram cię Zygmunt. Siedzę na C ,ale jak dla mnie to pan szor jest ewidentnie DO WYWALENIA !! On nic w tym klubie nie robi tylko żeruje jak stary urzędas.

Zygmunt

A przecież jeszcze niedawno, to był jeden z nas. Ale dobrze, że w dużej grupie poparliśmy ziomków z A. W jedności siła. Pozdrawiam!

Krzysztof

Kolego Zygmuncie

Czy Tobie ktoś płacił za komentarze gdy za każdym razem kończyłeś je sformułowaniem: in spiderwomen we trust ? Gdy wzywających do odrobiny dystansu zaraz dyscyplinowałeś.

Byłeś nie tak dawno mocno zaślepiony i dlatego teraz przeżywasz duży szok

RTS-1983i

Kolego zygmuncie i Marcinie Teodor zapewne jesteście jedną osoba pisząca z dwóch IP. Wyluzujcie trochę. Bardzo współczuję twojej rodzinie Zygmunt. Oczyma wyobraźni widzę jak co imieniny ,komunia czy święta pijany bredzisz o tych zomowcach. Już pewnie tyle razy gadałeś o tym że już ni jak ma się to rzeczywistości. Strasznie zero jedynkowe myślenie apropo sytuacji z trybuny A.

Zygmunt

Zapewne. A co jeśli jestem geyem, rodzina się mnie wyparła, a z marcinem Teodorem poznałem się na Paradzie Równości LGBT? Co na to powiedziałaby twoja wyobraźnia?

Zygmunt

Byłem, zgadza się i napisałem o tym w jednym z moich postów w niedzielę albo w poniedziałek. Nie chce mi się tego powtarzać. A Ty jak wsparłeś ziomków z A5 i A8? Zrobieś coś w imię solidarności kibicowskiej, czy wypiąłeś się na Nich?

Krzysztof

Jeden za Wszystkich ! Wszyscy za Jednego !!!

Poparcie dla kibiców z a5 i a8

Obserwator

Ogólnie mam wrażenie, że ze strony klubu to była zwykła próba sił i badanie na żywym organizmie na ile można sobie pozwolić. Dlatego chociaż dziś dotyczy to tylko wycinka sektora A to można mieć obawy o nowy sezon i pozostałe trybuny. Nie idę tak daleko jak niektórzy z przywoływaniem pana C. bo to nonsens, aczkolwiek trzeba trzymać rękę na pulsie i brawo za zdecydowany sprzeciw kibiców z tych sektorów.

Mateusz

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa odbędzie sie mecz z udziałem kibiców za tydzień ze Skrą??? KSW w Łodzi jest pod tym względem zagrożone

Michał

a dostęp do meczu to trzeba wymodlić ?

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress