Oświadczenie klubu po odwołaniu meczu z Ruchem

22 października 2023, 19:01 | Autor:

Zupełnie nie tak wyobrażali sobie dzisiejszy mecz kibice Widzewa Łódź i Ruchu Chorzów. W niedzielę miało się odbyć prawdziwe piłkarskie święto, ale mając na uwadze stan boiska w Sercu Łodzi, sędziowie podjęli decyzję o nierozegraniu „Meczu Przyjaźni”. Przed chwilą na łamach oficjalnej witryny klub opublikował oświadczenie w związku z dzisiejszymi wydarzeniami.

W komunikacie zawarto podziękowania dla kibiców, ale także opis podejmowanych w trakcie dnia decyzji. Pojawiły się też informacje dla kibiców, którzy zakupili na to spotkanie bilety w kasach oraz w procesie zwalniania miejsc.

Pełną treść komunikatu prezentujemy poniżej:

„Widzew Łódź zawsze na pierwszym miejscu stawia sportową rywalizację oraz chce budować markę Serca Łodzi jako miejsca przeżywania niesamowitych emocji w rodzinnym gronie. Niestety, w niedzielę 22 października nie było to możliwe.

Piłkarze, sztaby szkoleniowe i władze obu klubów chciały rozegrać spotkanie, które miało szansę być prawdziwym świętem. Od dwóch dni pracownicy Widzewa oraz MAKiS-u monitorowali sytuację pogodową, wiedząc o powtarzających się problemach z odprowadzaniem wody z boiska, a już w dniu meczu od najwcześniejszych godzin porannych trwały prace, które miały umożliwić rozegranie zawodów, pomimo niewydolnego drenażu murawy.

Na podstawie przyjętych w Klubie procedur został powołany sztab kryzysowy, który na bieżąco kontaktował się z operatorem stadionu, greenkeeperem, a także delegatem Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz władzami Ruchu Chorzów. Przy okazji kolejnych kontroli boiska, dokonywanych przez arbitrów, delegata, władze oraz sztaby szkoleniowe obu klubów, ocena stanu murawy ulegała zmianie. Na początku dnia i ok. godz. 14:00 prognozy dotyczące rozegrania spotkania, dzięki przeprowadzonym pracom na murawie i wokół niej, były optymistyczne, sztaby szkoleniowe rozpoczęły przygotowania do przedmeczowej rozgrzewki, a sędzia główny zdecydował się przesunąć moment startu zawodów o piętnaście minut.

Niestety, nieustające opady deszczu, oraz niewydolny drenaż boiska sprawiły, że w tym roku już druga impreza na stadionie, po czerwcowym Pikniku Piłkarskim z okazji 600-lecia Miasta Łodzi, została odwołana, decyzją sędziego głównego, po ostatecznej inspekcji boiska.

Informujemy, że oficjalne ogłoszenie informacji o odwołaniu zawodów przez spikera nastąpiło niezwłocznie po podjęciu decyzji przez arbitra. Komunikaty, które pojawiały się w przestrzeni internetowej były przedwczesne i publikowane jeszcze w trakcie prowadzonych rozmów przez zarządy i sztabu obu klubów, delegata i sędziów.

Z tego miejsca dziękujemy wszystkim pracownikom i wolontariuszom Widzewa Łódź, MAKiS-u oraz MOSIR-u, którzy zrobili bardzo dużo, aby umożliwić przeprowadzenie zawodów. Wyrazy uznania należą się również strażakom z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Lubochni.

Wyrażamy nadzieję, że odwołanie niedzielnego meczu, straty finansowe poniesione przez Widzew Łódź oraz rozczarowanych kibiców zaprzyjaźnionych klubów będą impulsem do dokonania zmian infrastrukturalnych na stadionie, o których władze Widzewa informowały już podczas rozgrywania meczów w Fortuna 1 Lidze. Jesteśmy gotowi wypracować wspólnie rozwiązania, które pozwolą bezpiecznie i przede wszystkim skutecznie przeprowadzać imprezy masowe na stadionie przy al. Piłsudskiego 138.

W związku z funkcjonującym przy okazji organizacji meczów Widzewa systemem zwalniania miejsc, cały proces zostanie anulowany, a wszystkim kibicom, którzy zakupili bilety, zarówno przez internet, jak i stacjonarnie, zostaną zwrócone pieniądze na konta bankowe. Prosimy wszystkich sympatyków posiadających wejściówki zakupione w kasie o kontakt za pośrednictwem adresu: [email protected].

Data rozegrania Meczu Przyjaźni zostanie ustalona przez organizatora rozgrywek, po konsultacjach pomiędzy klubami oraz oficjalnym nadawcą PKO Bank Polski Ekstraklasy.”

Subskrybuj
Powiadom o
57 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
RametSW
8 miesięcy temu

Czyli krzyki byłego prezesa jednak uzasadnione. Jak to jest Stamirowski?

defensens
Odpowiedź do  RametSW
8 miesięcy temu

niewydolny drenaż boiska 
CO MA STAMIROWSKI DO STADIONU JAK GO WYNAJMUJE A MURAWA BYŁA NIEDAWNIO WYMIONIONA?????

Last edited 8 miesięcy temu by defensens
Mr.X
Odpowiedź do  defensens
8 miesięcy temu

Nie tyle murawa tylko studzienki nie odprowadzały zgromadzonej wody z płyty boiska.
Tak to wynikało z informacji Straży Pożarnej
Skoro w tym roku już raz była taka sytuacja to ten kto jest odpowiedzialny powinien działać w ramach prewencji.
Było przeprowadzone czyszczenie instalacji kanalizacji deszczowej?

rysiek1910
Odpowiedź do  Mr.X
8 miesięcy temu

Jeżeli studzienki to chyba ktoś się tym zajmuje może było kiedy za co oni biora pieniądze chyba ktoś tym stadionem zarządza MAKiS jest operatorem? meczu u pejsów się odbył

Mr.X
Odpowiedź do  rysiek1910
8 miesięcy temu

MAKiS jest zarządcą.
I z tego co wiem, to w jego gestii jest obsługa techniczna obiektu.

Maniek
Odpowiedź do  Mr.X
8 miesięcy temu

Tak masz rację ale np bloki na osiedlu zajmuję się np spółdzielnia i jak czasami sam nie zgłosisz problemu to będzie to nawet parę lat kwestia dbania o swój majątek a w Widzewie a co jaaaa ja mam organizację biletów nie obchodzą mnie studzienki inni też mają w dupie takie mają podejście

Mr.X
Odpowiedź do  Maniek
8 miesięcy temu

Widzew jako najemca zgłasza do zarządcy.
Skoro już raz był problem w tym roku to zdaje się, że zarządca już ma wiedzę w tym temacie.
Pytanie czy vos było zrobione?

Maniek
Odpowiedź do  Mr.X
8 miesięcy temu

Ok zgodzę się z wami że wytykacie szczegóły ja wiem co klub a spółdzielnia to już mówię wina jest po stronie klubu już o godz 10 powinna być decyzja w sprawie meczu a nawet 8rano skoro nic nie zrobili makis no ale brakło odwagi i zagonili ma sędziego achaa

Mr.X
Odpowiedź do  Maniek
8 miesięcy temu

W przypadku bloków spółdzielni to lokator jest tym co zgłasza do spółdzielni. Z reguły na tablicy są podane numery telefonów.

cik
Odpowiedź do  defensens
8 miesięcy temu

Stamirowski ma to do stadionu , że wynajmuje bubel i powinien domagać się naprawy tego bubla .Zresztą problemy z przeciekającym dachem czy słabym drenażem murawy to bolączka stadionu od samego początku .Dlaczego nikt w tedy nie interweniował gdy była gwarancja? A może jeszcze ona jest i należy stanowczo domagać się naprawy?

cik
Odpowiedź do  cik
8 miesięcy temu

Że o wodzie wdzierającej sie do szatni nawet nie wspomnę. XXI w. ja pierdole.

mirson
Odpowiedź do  RametSW
8 miesięcy temu

Dlaczego nie jestem zdziwiony, że dzisiejszy mecz został przełożony? bo Widzew to tylko nazwa, wielkiej firmy i marki, a cała obecna organizacja i ten stadion, i ta infrastruktura, to jeden wielki pic. Miałem się nie odzywać, ale nie mogę już na ten syf patrzeć. To a propos deszczu. Nie tylko drenaż to fuszerka. W tamtym roku prosiłem Klub o naprawienie dachu nad moim miejscem na sektorze A-8. Przy opadach deszczu na trzy nasze miejsca, woda leje się nam na głowy. Widzew owszem zainteresował się sprawą, ktoś z biura skierował mnie do Makisu jako operatora stadionu,Pan Sakosik z Makisu odpowiedział mi… Czytaj więcej »

WŁO0DZIMIERZ
Odpowiedź do  mirson
8 miesięcy temu

Podziwiam cierpliwość

mirson
Odpowiedź do  WŁO0DZIMIERZ
8 miesięcy temu

Cierpliwość straciłem dawno, sam na dach nie wejdę, a trochę kiepsko to wygląda, takie traktowanie kibiców.

Dixon
Odpowiedź do  mirson
8 miesięcy temu

Parasol se kup :)

mirson
Odpowiedź do  Dixon
8 miesięcy temu

Dlatego nie chciałem komentować tego, bo wiedziałem, że zawsze znajdzie się jakiś głupi mądruś, który myśli, że jest zabawny i rozkoszny.

Michał
Odpowiedź do  mirson
8 miesięcy temu

Z tym parasolem to nie jest zły pomysł. Nie naśmiewam się, piszę poważnie. Jakbyś rozłożył parasol na trybunie krytej bo leje Ci się woda z dachu to może tv by to pokazała i zrobiłoby się głośno o tym. A wtedy może komuś zrobiłoby się głupio i by coś z tym zrobił.

Wlad
Odpowiedź do  mirson
8 miesięcy temu

Właśnie gościu dobrze Ci napisał z tym parasolem.Włąsnie ja bym specjalnie rozkładał jak by padało i niech się ,,stowarzyszeniowcy” wstydzą jaki stadion odebrali.A nie tylko wódzia w lożach się leje.

Last edited 8 miesięcy temu by Wlad
Janusz
Odpowiedź do  Dixon
8 miesięcy temu

A ty zadzwoń do ojca (o ile go znasz). Poproś,by cię dorobił.

Mr.X
Odpowiedź do  mirson
8 miesięcy temu

Z reguły gwarancję Generalnego Wykonawcy są na 2 – 5 lat.
Zarządcą jest MAKiS i z tego co wiem to obsługa techniczna jest po stronie MAKiS, a nie po stronie najemcy.
Tak więc niezaleznie od tego kto pokrywa koszty to obsługą obiektu zajmuje się zarządca lub wynajęty do tego podmiot.
Najemca nie może ingerować w strukturę obiektu beż wiedzy i zgody zarządcy.
A tym bardziej ty jako kibic nie zgłaszasz do GW.
Jeśli tak ci powiedział ktoś z MAKiS to walą w ciula.

Michał
Odpowiedź do  mirson
8 miesięcy temu

To nieprawda, że dach przeciekał, szczególnie, że prawie nie padało !!! to nie ludzie, to wilki! łubudubu, łubudubu, niech żyje prezes naszego klubu, niech, żyje nam !!!

Michał
Odpowiedź do  mirson
8 miesięcy temu

Swoją drogą jestem bardzo ciekawy, jak był dokonywany odbiór stadionu pod kątem funkcjonalności płyty boiska??? Pamiętam, jak rozpisywano się o odbiorach technicznych przez Policję, Straż Pożarną pod kątem bezpieczeństwa, że przeciągało się to, bo ciągle ktoś miał zastrzeżenia i trzeba było dokonywać poprawki. A przy płycie nikt nic nie miał?? Czy ktoś to wogóle sprawdzał?? Czy może spotakało się dóch panów w ustronnym miejscu, jeden wziął kopertę, a drugi parafował odbiór bez zastrzeżeń…

RedMan
Odpowiedź do  mirson
8 miesięcy temu

Szkoda gadać! To klub sprzedaje bilety/karnety i to oni odpowiadają jakość usługi jaką jest mecz piłkarski. To pracownicy klubu powinni wywierać presję na organach odpowiedzialnych za stan stadionu. Odsyłanie kibica/klienta ze skargą do MAKISU to kpina totalna. Jak zepsują się Tobie buty to idziesz reklamować do sklepu, a sklep zgłasza sprawę do producenta a nie kieruje klienta do wyższych instancji. O prezesie Dróżdżu miałem różne zdanie. Poniekąd kilka błędów popełnił… ale nie bał się nazywać sprawy po imieniu i jak nie było kasy na transfery to wyszedł i to powiedziała, a nie ściemniał w żywe oczy że jest zabezpieczony budżet… Czytaj więcej »

grzes jest gdzies
Odpowiedź do  RametSW
8 miesięcy temu

To UML odpowiada za taki stan

Jacek
8 miesięcy temu

Brawo Łódź.Murem za Hanką.

defensens
Odpowiedź do  Jacek
8 miesięcy temu

niewydolny drenaż boiska 

cik
Odpowiedź do  defensens
8 miesięcy temu

I nieudolny Rydz.

Marcinek
Odpowiedź do  Jacek
8 miesięcy temu

Za Hanką Warszawianką ?

Michał
Odpowiedź do  Marcinek
8 miesięcy temu

nie, za galerianką

Wlad
Odpowiedź do  Jacek
8 miesięcy temu

Tak jest. głosowali na tą …urwę i ją bronili to teraz mają.

piotr
8 miesięcy temu
W lat Ch 
ZAWSZE TYLKO WIDZEW
8 miesięcy temu

Ale na otarcie łez będzie jeszcze dzisiaj meczyk Widzewa z Legią ,futsalistów, o 20:15 przy Małachowskiego 7 (tam chyba deszczu nie napada) , a transmisja na żywo w TVP SPORT.

Janusz
Odpowiedź do  ZAWSZE TYLKO WIDZEW
8 miesięcy temu

Obejrzałem. Wygrali. Poziom okręgówki i to mocno ba wyrost. Przechowalnia paralityków , do tego już nierobów z innych krajów coraz więcej.

piotr
8 miesięcy temu
  • W latach 80-ych Ruch przyjeżdżał dzień wcześniej my kupowaliśmy 3 skrzynki wódki i się piło teraz chłoposzki po piwie postawili i wypili i do domćiu spać. Nie ma komu gościć jeden patrzy na drugiego i spierdala bo jutro do pracy itp itd a Chorzów nie do pity, porażka
Leon
Odpowiedź do  piotr
8 miesięcy temu

Mogłeś wszystkich ma kwadrat zaprosić

piotr
Odpowiedź do  Leon
8 miesięcy temu

Ty też, ale Ty Leon jesteś.

lolek
Odpowiedź do  piotr
8 miesięcy temu

No ta tylko ilu ich w tych latach 80 przyjeżdżało ???/ 80 czy 100 osób ?? Bo wtedy takie były czasy i po tyle sie jeździło,w dodatku wszyscy jechali razem pociągiem czy autokarami i wszyscy musieli wracac razem bo nikomu sie samemu ni chciało wracać a teraz sie jeździ samochodami gdzie kierowca nie może pic i każdy jak chce to jedzie sobie do domu sam swoim autem i ze swoją ekipa z auta.Teraz na mecze jeździ sie całymi rodzinami z dziećmi czy żonami a kiedyś jechało po kilkadziesiąt alkusów we flekach to każdy sobie mógł nawet i tydzień siedzieć i… Czytaj więcej »

Last edited 8 miesięcy temu by lolek
Mr.X
Odpowiedź do  piotr
8 miesięcy temu

Wtedy, w latach osiemdziesiątych byliśmy kawalerami bez obowiązków.

defensens
8 miesięcy temu

niewydolny drenaż boiska 
W MAJU BYŁA WYMIENIONA MURAWA…
I CO ZROBIŁOZ TYM MIASTO JAKO WŁASCICIEL STADIONU TAK SAMO JAK JUZ Z WCZESNIESZYMI PODTOPIENIAMI SZATNI I BIUR???
NIC PANIE SZOR I ZDANOWSKA`

Rafi
Odpowiedź do  defensens
8 miesięcy temu

Właśnie. Zdanowska widziałaś jaki z władzami Łodzi stadion wybudowałeś?? Wystarczy normalny mecz by zalało stadion. Wstyd dla Łodzi a miasto powinno pokryć straty.

Piotr
8 miesięcy temu

Dlaczego mówicie o startach widzewa gdzie nie jeden kibic przyjezdza 100 km.
To ona straty spowodowane przez stadion i jego infrastrukturę.
To my czujemy się stratni.
Przestańcie w końcu myśleć o sobie.
Widzew to my wszyscy a mie tylko wy

lolek
Odpowiedź do  Piotr
8 miesięcy temu

Zawsze możesz sobie postać pod stadionem te 2 godziny jakby normalnie był mecz i nie będzię strat :)

slawo
8 miesięcy temu

Ale jaja teraz to i nie tylko Hansen strzela ale i Guzdek coś ustrzelił w 1 lidze !!!A u nas mieli pod górę !???

lolek
Odpowiedź do  slawo
8 miesięcy temu

Jaja to sa bo slaby Górnik pokonał Raków 2:1

RedMan
Odpowiedź do  lolek
8 miesięcy temu

ten słaby Górnik za tydzień zdemoluje spadkowicza łks :D

Misiek
8 miesięcy temu

JRG 5 a nie 7 ;)

Bench Warmer
8 miesięcy temu

Po co takie długie wypociny? To chyba pisał jakiś autor przemówień dla polityków

RedMan
Odpowiedź do  Bench Warmer
8 miesięcy temu

Wszystko teraz musi być takie… korporacyjne. Piękne okrągłe słówka a rzeczywistość kwiczy. Tak jak tu Mirson napisał, odsyłają go do MAKISU żeby naprawę dachu nad swoją głową załatwił. Nawet najpiękniejsza przemowa nie sprawi że klub będzie bardziej profesjonalny.
Nie po słowach a po czynach ich poznacie.

WŁO0DZIMIERZ
8 miesięcy temu

Mecz 31 października . ??? 2 dni po Rakowie . Istne Kosmiczne jaja .BRAWO PZPN

rysiek1910
8 miesięcy temu

Ja nie ma pretensji do zarządu Widzewa się ktoś tym zajmuje, komuś chyba za to płacą,za co oni biora pieniądze jakoś na stadionie pejsów tego problemy nie ma mecze jakiś i nich sie odbył na naszym stadionie zawsze jakieś są problemy nowy stadion zalało pomieszczenia klubowe pisało

Marcin
8 miesięcy temuLast edited 8 miesięcy temu by Marcin
Gregor
8 miesięcy temu
  1. Kilka godzin przed meczem Wódz Rydz stwierdził: „Mecz na pewno się odbędzie,” Mamy pewność – jak mówi, to mówi. I niech mi tu nikt nie pierdaczy, że to nie od niego zależy! Bo jeśli nie, to po … się wypowiadasz?!!!
Jerry
8 miesięcy temu

Mamy prezesa pionka, który nie potrafi się postawić miastu. Prawda jest taka że wczoraj nie było jakieś wielkiej ulewy. Fakt padało cały dzień ale nie było to jakieś ekstremalne zjawisko. Miastem i klubem rządzą nie udolne osoby. Wystawiajmy się dalej miastu tylko że to wszystko nasz czyli prawdziwych kibiców będzie to kosztować. Ktoś zrobił odbiór tego stadionu. Makis odpowiada za stadion i przygotowanie go do rozgrywania meczów. Sami głosowaliście na taką władze. Teraz zobaczycie jak mto będzie wyglądać ale to i tak wina PiSu…Brawo

RedMan
Odpowiedź do  Jerry
8 miesięcy temu

Myślę że prezes Dróżdż nie gryzł by się w język i nie pisał takich pięknych przemówień tylko jasno wskazał winnego zaistniałej sytuacji. Jeżeli MAKIS jest winny nie drożnym studzienkom kanalizacyjnym to ich zasranym obowiązkiem jest doprowadzenie do tego aby zaistniała sytuacja więcej się nie powtórzyła. Straty z dnia meczowego idą w miliony.
Inna sprawa że rządy platfusów chyba w każdym mieście gdzie gospodarują, tak właśnie wyglądają. „Nie mamy Pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobisz”

Dixon
Odpowiedź do  Jerry
8 miesięcy temu

J***c pis i Zdanowska

Dario
Odpowiedź do  Dixon
8 miesięcy temu

ciebie j…c pajacu zafajdany.

ZZZZZZZZZZZZ
8 miesięcy temu

Ze wzgledu ze i tak wszyscy stoja na stadionie proponuje zamiast zwrotu kasy wpuscic tych kibicow co wykupili bilety na mecz przyjazni

57
0
Would love your thoughts, please comment.x