Oświadczenie stowarzyszeń ws. stadionu zastępczego

12 lutego 2015, 17:54 | Autor:

stadion

Poniżej prezentujemy oświadczenie stowarzyszeń „Fanatycy Widzew” oraz „OSK Tylko Widzew”, dotyczących sytuacji związanej z grą drużyny Widzewa Łódź na stadionie zastępczym na czas budowy nowego obiektu, począwszy od rundy wiosennej.

Piotrków Trybunalski, Kutno, Aleksandrów Łódzki, SMS, wreszcie Byczyna. Blisko rok trwa już proces poszukiwania stadionu zastępczego dla Widzewa. Nie znamy do końca przyczyn, dla których każda z rozważanych propozycji nie znalazła uznania, czy to w oczach Zarządu RTS, czy też u działaczy PZPN. Jedno wiemy na pewno: dwanaście miesięcy wydaje się być wystarczającym terminem już nie tylko na to, aby taki stadion znaleźć, ale wręcz od nowa go wybudować. Dzisiejsza decyzja Komisji Licencyjnej PZPN wystawia nie tylko nie najlepsze świadectwo działaczom Widzewa, odpowiedzialnym za ten wątek, ale co gorsza stawia nasz klub na skraju przepaści.

Dlatego też oczekujemy od Zarządu klubu niezwłocznego przeprowadzenia skutecznych działań, które doprowadzą do szybkiego rozwiązania tego problemu. Niech drużyna budowana z takim zaangażowaniem będzie miała w ogóle możliwość potwierdzenia swojej wysokiej wartości na boisku, udowodni, że przeznaczeniem  Widzewa jest gra o najwyższe cele, nie zaś ciągły upadek i degradacja. Bacznie obserwujemy pracę trenera Wojciecha Stawowego, z uznaniem witamy każdą informację o spłacie kolejnych rat obowiązującego Widzew układu. Tym bardziej mamy prawo żądać, aby w ślad za tymi pozytywnymi sygnałami, poszły również i inne obszary życia i organizacji naszego klubu.

Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla działaczy klubu, którzy doprowadzili do takiej sytuacji. Dość czynienia z Widzewa pośmiewiska i dalszego degradowania marki i ludzi z nią związanych! Czas najwyższy zdać sobie sprawę z powagi sytuacji i odpowiedzialności, jaka spoczywa w szczególności na Zarządzie RTS. By Widzew mógł wrócić do dawnej formy, potrzeba odpowiedniego hartu ducha i siły charakteru, WIDZEWSKIEGO CHARAKTERU! Z  tymi wszystkim, którym go brakuje, czy wręcz uważają, że ów charakter nie istnieje, w tej godzinie ciężkiej dla całej widzewskiej społeczności próby, jesteśmy gotowi się nim podzielić. Forma owego „podziału” oraz sposób jego przeprowadzenia jest dla nas sprawą otwartą. Mamy jednak nadzieję, że uda nam się ją wspólnie uzgodnić i znaleźć rozwiązanie dla tej sytuacji. Dobro Widzewa jest najważniejsze!

„Fanatycy Widzewa”
„OSK Tylko Widzew”