Oficjalny komunikat PZPN po posiedzeniu Komisji

12 lutego 2015, 19:39 | Autor:

Informacje WTM w sprawie stanowiska Komisji ds. Licencji Klubowych potwierdziły się. PZPN jest zdania, że zaproponowany przez Widzew obiekt zastępczy w Byczynie nie spełnia wymogów licencyjnych, dlatego klub przedstawić ma inny stadion. Inaczej drużynie grozi walkower za mecz z Sandecją Nowy Sącz lub nawet wykluczenie z rozgrywek. Poniżej komunikat Komisji.

Komisja poinformowała przedstawiciela Klubu RTS Widzew Łódź, iż zgłaszany przez Klub jako stadion zastępczy stadion w Byczynie, nie spełnia minimalnych wymogów Infrastrukturalnych określonych w Podręczniku Licencyjnym dla Klubów I ligi na sezon 2014/2015. Należy zaznaczyć, że zapis dotyczący dopuszczenia zmniejszenia minimalnej pojemności stadionu do 1.000 indywidualnych miejsc siedzących, możliwy jest tylko w przypadku rozgrywania zawodów na obiekcie, na którym prowadzone są prace modernizacyjne/budowlane i który został zgłoszony w trakcie procesu licencyjnego (przykład Górnika Zabrze). Klub, który w trakcie przebudowy/budowy nie jest w stanie grać na własnym obiekcie, zobowiązany jest przedstawić stadion zastępczy spełniający wszystkie minimalne wymagania określone w Podręczniku Licencyjnym dla Klubów I ligi na sezon 2014/2015. Komisja podkreśla również, że jednym z bezwarunkowych wymogów dotyczących stadionów w I lidze, jest m. in. posiadanie sektora kibiców gości.

W związku z powyższym Klub RTS Widzew Łódź ma obowiązek przedstawić Departamentowi Rozgrywek Krajowych PZPN oraz Komisji ds. Licencji Klubowych w terminie dwóch tygodni przed rozegraniem pierwszego meczu w roli gospodarza umowy pozwalającej na korzystanie ze stadionu zastępczego, spełniającego wymogi określone w Podręczniku. Nie wskazanie w wyznaczonym terminie obiektu zastępczego może skutkować zawieszeniem bądź pozbawieniem licencji.