Sobotni pojedynek z ligowym rywalem

13 lutego 2015, 19:12 | Autor:

Widzew_Pogoń_Siedlce

W sobotę o godzinie 13:00 Widzew rozegra w Gutowie Małym kolejny sparing podczas zimowego okresu przygotowań. Rywalem RTS-u będzie beniaminek I ligi, zajmujący obecnie 16 lokatę w tabeli, czyli Pogoń Siedlce. Warto podkreślić, że będzie to pierwszy sparingpartner łodzian z zaplecza T-Mobile Ekstraklasy, w dodatku bezpośredni rywal w walce o utrzymanie.

Zimą w Siedlcach doszło do niemałego trzęsienia ziemi pod względem organizacyjnym i kadrowym. Z klubu odszedł szereg piłkarzy, a wcześniej także i trener, Daniel Purzycki. Na ich miejsce działacze, przy aprobacie nowego sztabu szkoleniowego, na czele z Hiszpanem, Carlosem Alosem Ferrerem (były dyrektor sportowy warszawskiej szkółki piłkarskiej BarcelonyFCB Escola Varsovia), zakontraktowali dwóch rodaków obecnego trenera: Antonio Calderona, grającego ostatnio w Arce Gdynia oraz Nico Chietino z Merida AD.

W jutrzejszej grze kontrolnej kolejną szansę na udowodnienie swoich możliwości będą mieli testowani m. in: Rok Straus, Edgar Bernhardt, Liridon Osmanaj oraz trenujący z zespołem od środy Gruzin, Giorgi Sarvjeladze. Pod znakiem zapytania stoi występ Juliena Tadrowskiego. Z kolei pewnym jest fakt, że jutro na boisku nie zobaczymy Mateusza Brozia i Konrada Wrzesińskiego, którzy przechodzą obecnie rehabilitację. Z Pogonią zagrają natomiast wracający do zdrowia Piotr Mroziński i Veljko Batrovic.