Oświadczenie Widzewa po decyzji PZPN

7 marca 2024, 13:29 | Autor:

Dziś Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego przy Polskim Związku Piłki Nożnej podjęła decyzję o odrzuceniu protestu Widzewa Łódź, dotyczącego meczu Pucharu Polski z Wisłą Kraków. Swoje oświadczenie w tej sprawie wydał właśnie klub.

Widzew po meczu ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski powołał się na statut PZPN oraz regulamin komisji ds. rozgrywek i piłkarstwa profesjonalnego. W piątek, 1 marca 2024 roku złożył protest do Polskiego Związku Piłki Nożnej, wnioskując o powtórzenie meczu, mając nadzieję na rozstrzygnięcie spotkania na boisku, na zasadach sportowej rywalizacji. Decyzją Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego protest Widzewa Łódź w sprawie spotkania z Wisłą Kraków został oddalony.

Informujemy, że Klub przyjmuje do wiadomości decyzję Komisji i czeka na jej uzasadnienie. W efekcie błędu sędziowskiego, potwierdzonego stanowiskiem Kolegium Sędziów PZPN, wypaczony został wynik spotkania. W efekcie Widzewa nie ma dzisiaj w półfinale Fortuna Pucharu Polski, a Klub poniósł konsekwencje sportowe, wizerunkowe i finansowe.

Protest Widzewa Łódź wywołał szeroką dyskusję na temat sędziowania oraz błędów, które wpływają na wyniki spotkań oraz kluczowe rozstrzygnięcia w rozgrywkach. Tematem zajmowały się ogólnopolskie i lokalne media. Liczymy na to, że organizator rozgrywek podejmie kroki mające na celu uniknięcie takich sytuacji w przyszłości.

– Nie boimy się poruszać trudnych tematów i jako Widzew chcemy mieć wpływ na kierunek rozwoju polskiej piłki i zabierać głos w sprawach ważnych. W tym wymiarze odnieśliśmy sukces. Doprowadziliśmy do sytuacji, w której nie usprawiedliwiamy błędów, a kluczowe sportowe media w kraju dyskutują o problemie. Teraz kluczem jest wypracowanie konkretnych rozwiązań. Widzew wysłał jasny i mocny sygnał – PZPN musi zacząć działać. Jeśli sytuacja się nie zmieni, kontrowersje będą wpływać na kluczowe rozstrzygnięcia, a na tym ucierpią wszyscy – kibice, sponsorzy, kluby czy same rozgrywki  – powiedział Michał Rydz, prezes Zarządu spółki Widzew Łódź S.A.

Decyzja Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN powinna być początkiem ogólnopolskiej dyskusji na temat zmian w regulaminie rozgrywek.

– Zbliża się czas kluczowych rozstrzygnięć w lidze czy Pucharze Polski, a na poziomie centralnym mamy system baraży. Każdy błąd może ważyć równie dużo, co w przypadku ćwierćfinałowego spotkania Widzewa. Chciałbym, aby ta dyskusja trwała i pozwoliła wypracować plan działania. Uważam, że potrzebne są konkrety: zmiany w regulaminie Pucharu Polski chroniące uczestników w przypadku błędów wpływających na wynik, przyspieszenie prac nad systemem VAR i dalsze inwestycje w technologię, zwiększenie liczby kamer na meczach Pucharu Polski, plan wzrostu nakładów na szkolenie sędziów, zwiększenie transparentności ich decyzji oraz wyznaczanie wyłącznie arbitrów o statusie „sędzia zawodowy” do meczów od 1/8 finału Pucharu Polski oraz wszystkich spotkań decydujących o rozstrzygnięciach w ligach centralnych oraz barażach. To konkretna lista zmian na tu i teraz – podsumował prezes Zarządu Spółki.

Widzew Łódź SA.

Subskrybuj
Powiadom o
45 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
1 miesiąc temu

Rydz do dymisji,to było pod publiczkę.Razem z Wichniarkiem jestescie dyletantami ktorzy ubzdurali sobie że zrobią wylom…Teraz niestety tylko patrzeć jak wszyscy w lidze oraz sedziowie Nas dojeżdżać będą.Nawet Bartek wycofał się po tym co powiedział żeby dostać powolanie do repry za Wszolka.Strzeliliscie sobie w kolano,wsadziliscie kij w mrowisko,bez pomyslu na dalsze dzialanie i na szkodę Widzewa.

Reminiio
Odpowiedź do  Krzysztof
1 miesiąc temu

Mógłbym wiedziec czemu piszesz takie bzdury i podkręcasz atmosferę. Nie odwołali by się, to byłoby że są pipki i nic nie potrafią. Odwołali się i to dobrze. Wszyscy wiedzieliśmy, że to nic nie da w sprawie powtórzenia meczu…ale psychologicznie, środowiskowo, medialnie poszło w eter, że Widzew jest dwa mecze oszukany. Teraz trudniej będzie nas oszukać, badz się pomylic, bo bylby to już totalnie przekręt. Teraz sedzia się bardziej zastanowi badz nawet podejmie zła decyzje na naszą korzyść, aby nie było że xnow Widzew oszukany. Po to była ta nagonka i rozdmuchanie sprawy. Logicznie myslac, trudno żeby jeden klub był tak… Czytaj więcej »

Krzysztof
Odpowiedź do  Reminiio
1 miesiąc temu

Odwolac się mogli,tylko przeczytaj argumenty z których można wnioskować że na bank komisja odrzuci wniosek,bo tak stanowią przepisy.Jedyne co mogli zrobić to zwrócić się do Wisły Kraków by w ramach fair Play oddała mecz walkowerem.Czemu zatem uważasz że piszę bzdury, piszę o faktach.Psychologicznie to teraz Kolego dopiero się zacznie jazda z Nami.Mozna było zrobić mądrze a nie pod publiczkę byś Ty i inni lykali jak mlode pelikany.

Paweł
Odpowiedź do  Krzysztof
1 miesiąc temu

Nie ma się co sędziów bać , piłkarze Widzewa na boisku sobie poradzą i z takim problemem . Trzeba mówić głośno , jak Cię krzywdzą . Takie życie .Kto walczy o swoje ten wygrywa ! TYLKO WIDZEW RTS…

Lolo
Odpowiedź do  Krzysztof
1 miesiąc temu

Odwołanie się było naszym obowiązkiem, pomimo tego że szanse były znikome.
Koniec kropka

Konrad73
Odpowiedź do  Krzysztof
1 miesiąc temu

Widzę, że Ty należysz do osób które jak na Niego plują to mówią, że deszcz pada. Dosyć tego betonu w PZPN i ich układów.

Krzysztof
Odpowiedź do  Konrad73
1 miesiąc temu

Raczej ty do nich nalezysz,piszesz do goscia ktory od roku 1981 kibicuje pod zegarem,wiec bacz co mi zarzucasz

tomek
Odpowiedź do  Krzysztof
1 miesiąc temu

hehe

Max-eren
Odpowiedź do  Krzysztof
1 miesiąc temu

Nie pisz bzdur! Oczywiście duet Wichniarek i Rydz już dawno powinni opuścić Widzew ale.. w tym przypadku Rydz postąpił słusznie – choć było wiadomo, że odwołanie miało niewielkie szanse na powodzenie. Zrobił się wokół tego szum. Czy spowoduje to efekt jak to nazwałeś dojeżdżania nas przez sędziów? Wątpię, raczej każdy pan z gwizdkiem i na varze zrobi wiele by błędu nie popełnić, bo po tym proteście to sędziowie będą na cenzurowanym. Nie obrażaj Bartka Pawłowskiego, twierdząc że wycofał się bo liczy na powołanie! Bartka Pawłowskiego poniosły emocje czego ja osobiście się nie spodziewałem. Piłkarzy i trenerów obowiązują pewne zasady i… Czytaj więcej »

Jan
Odpowiedź do  Krzysztof
1 miesiąc temu

Prezentujesz wspaniałą postawę, stulić ogon i siedzieć cicho a oni niech dalej robią nas w konia. BRAWO.

Marco
1 miesiąc temu

Bez sensu wznosić odwołanie bo to kosztuje i tak odrzucą.

kibic
Odpowiedź do  Marco
1 miesiąc temu

2 tys zł to nie duzo

Marco
Odpowiedź do  kibic
1 miesiąc temu

I tak wiadomo że te leśne Dziady z PZPN jak zibiego nie ma to będą robić pod górkę, to lepiej jakiś konkurs dla kibiców lub wpłatę na wowp zrobić

WidzewiakZkrwiIkosci
Odpowiedź do  Marco
14 dni temu

Najlepiej położyć się i wypiąć dupy jak nasi „sąsiedzi” – o swoje trzeba walczyć, bo jak raz dasz komuś w ryj, to drugi raz dwa razy się zastanowi, czy do ciebie wystartować.

pytanie
1 miesiąc temu

Mam pytanie dlaczego klub Widzew jest taki konfliktowy ???? Jak się nie kłóci/sądzi z Urzędem Miasta,to z Makisem,Mosirem ,to z prezydent miasta,teraz z PZPN i sędziami,z lokalnym rywalem czyli ŁKS, i nie chodzi o kibiców a o zarządzających klubem np.opatentowanie nazwy Rycerze Wiosny itp itd

Odpowiedź
Odpowiedź do  pytanie
1 miesiąc temu

rozumiem, że jak Ciebie okradają to siedzisz cicho. nie mam pytań :D

kowal
Odpowiedź do  pytanie
1 miesiąc temu

bo w Polsce rządzi kolesiostwo a nie uczciwe zdrowe i sprawiedliwe zasady. Zawsze jest ktoś kogo się gdzieś zna kto moze coś załatwić. Oczywiście walka Widzewa to utopia i zapewne wiecej straci niż zyska ale to nie znaczy, że trzeba to potępiać. A PZPN szczególnie za Kuleszy to creme de la cremie tego. (z resztą FIFA nie jest lepsza) liczy się tylko kasa i sport to przy okazji

Maniek
Odpowiedź do  pytanie
1 miesiąc temu

Co ty piszesz poczytaj o innych klubach te same problemy z miastem itd dobrze poczytaj Raków Ruch Korona Wisła Arka i dużo dużo więcej

kibic
Odpowiedź do  Maniek
1 miesiąc temu

Ruchowi to miasto do tej pory nie wybudowało stadionu a Widzew dostał go jako pierwszy w tym mieście

Logan
Odpowiedź do  pytanie
1 miesiąc temu

Twoje pytanie, to zwykła prowokacja. Z całą pewnością nie jesteś sympatykiem Widzewa…..

Mr1910
1 miesiąc temu

Gdyby sędzia nie podszedł do monitora, to można by mówić o błędzie! On miał wybrać między spalonym i przeszkadzaniem obrońcy, a on po obejrzeniu materiału wybrał świadomie zignorowanie obowiązujących przepisów! Więc jaki, to jest k…błąd!!!

kibic
Odpowiedź do  Mr1910
1 miesiąc temu

Var to nie obowiązek tylko sugestia ,a ostateczna decyzja należy do sędziego ,który jest tam na murawie,który ma w koło kilkadziesiąt kibiców Wisły i piłkarzy i cały sztab a nie siedzi sobie w cieplutkim wozie Var bez żadnej presji i oglada 10 powtórek z różnych kamer i jest mądry

WIDZEWIAK
Odpowiedź do  Mr1910
1 miesiąc temu

Nie to nie jest blad.To jest celowe walenie w chuja zeby nas upierdolic.

mcmurphy
1 miesiąc temu

VAR VAR-em, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie, jak zwykł mawiać prezes Kulesza.

Patryk
1 miesiąc temu

Witam jestem kibicem naszego klubu ale mam inne spojrzenie na całą sprawę.Gdyby nasi kibice nie odpalili rac to nie było by zadymienia i przedłużenia meczu o 20 min i byśmy teraz byli dalej w grze Ja osobiście jestem o to najbardziej wściekły a o tym nikt nie mówi wystarczyło skrucić mecz o 3 min i było by po problemie;(((

kibic
Odpowiedź do  Patryk
1 miesiąc temu

W tamtym sezonie bodajże Widzew grał z Wisłą Płock i kibice Wisły odpalili pirotechnikę i sędzia przedłużył mecz o 7-8 min i to dzięki temu Widzew wyrównał na 1:1 w ostatniej akcji meczu ,gdyby nie kibice Wisły Płock to by ten mecz Widzew przegrał 1:0

Last edited 1 miesiąc temu by kibic
Patryk
Odpowiedź do  kibic
1 miesiąc temu

Ale teraz my prowadziliśmy odbyliśmy w gazie ,dla mnie te race to główna przyczyną odpadnięcia

Deeees
Odpowiedź do  Patryk
1 miesiąc temu

W derbach race pomogły ograć bezdomnych. Race raz pomogą, raz zaszkodzą.

Krzysiek
Odpowiedź do  Patryk
1 miesiąc temu

Sędzia przedluza czas gry o czas, w którym nie grali. Przy takim magicznym myśleniu ta sama bramka padła by w 95 minucie a nie 109.

Wiadomo, są drobne aspekty jak wybicie z rytmu, ale to nie jest tak że było więcej grania bo sędzia doliczył.

Smoła
Odpowiedź do  Patryk
1 miesiąc temu

Nie mamy bladego pojęcia co by się wydarzyło. Równie dobrze mogliśmy dostać trzy bomby, gdyby nie race albo ktoś by zerwał więzadła, albo nieskończona ilość innych możliwości. Nie popadajmy w paranoję…

kolega tadka
1 miesiąc temu

Takie gdybanie co by było gdyby …sędzia gwizdnął faul na Sanchezie ? Co by było gdyby ( nie będę wymieniał jego nazwiska bo obrzydzenie mnie bierze ) zrobił lepsze zakupy i do 70 minuty meczu prowadzilibyśmy 3:0 ….co by było gdyby….

Tylko Widzew RTS
1 miesiąc temu

Błędem jest w ogóle nazywanie tego błędem bo tak oczywisty spalony nagrany z wielu kamer i zignorowany przez sędziego to po prostu zamach na wynik tego meczu. To nie był błąd sędziowski, to było WYPACZENIE wyniku mimo oczywistych dowodów, które zostały ŚWIADOMIE zignorowane przez sędziego. Nie można się odwoływać od błędów sędziowskich, to bardzo zrozumiałe bo każdy by się kłócił o interpretacje kartek, rąk itp, ale ten SPALONY TO JEST SYTUACJA CZARNO BIAŁA do jasnej cholery i kiedy sędzia ignoruje sytuację w której NIE MA PRAWA MIEĆ WĄTPLIWOŚCI to czy popełnia błąd czy po prostu drukuje wynik? Bo jeżeli to… Czytaj więcej »

Raul
1 miesiąc temu

Jeb.ć PZPN , Kosa i leśnych dziadziadków

Domo
1 miesiąc temu

Nie można tak tego zostawić. Sędzia miał czarno na białym sytuację. Mógł nawet pół godziny nad tym myśleć. Mógł zajrzeć w tym czasie do podręcznika z przepisami. Albo jego zła wola, wtedy domagać się odszkodowania od niego, albo przysłali na mecz nieudacznika. Wtedy od PZPN.

Max-eren
1 miesiąc temu

Odwołanie nie ma sensu, czas skupić się na tym co nam zostało – na bezpiecznym utrzymaniu w lidze. Są jeszcze dwa wolne miejsca gwarantujące spadek i trzeba powalczyć by jak najszybciej zapewnić sobie spokojny byt i nie podzielić losu reprezentacji dworca Łódź Kaliska.

Unbowed
1 miesiąc temu

SMIESZNE I GROTESKOWE…..JEZELI SÀ OCZYWISTE DOWODY TO NATYCHMIAST PODAÇ PZPN DO SÀDU…..!!!

Max-eren
Odpowiedź do  Unbowed
1 miesiąc temu

Ile razy można powtarzać, że „podanie PZPN do sądu jest niemożliwe”? PZPN już dawno zabezpieczył się przed tego typu sytuacjami regulaminem

Unbowed
Odpowiedź do  Max-eren
1 miesiąc temu

ZGDONIE Z OBOWIAZUJACYM PRAWEM W POLSCE PODAÇ DO SADU MOŹNA KAŹDEGO…..A PZPN MOŹE SIÈ ZABEZPIECZAÇ ALE CHYBA PRZED CIÀŹÀ…..!

WidzewiakZkrwiIkosci
Odpowiedź do  Unbowed
14 dni temu

Poczytaj jak nie wiesz. To nie PZPN się zabezpieczył, tylko UEFA i jeśli podasz swoją federację do sądu, to wykluczą cię z rozgrywek UEFA (czyli ze wszystkiego). To mafijny beton, ale nie Polski tylko europejski i światowy, bo FIFA tak samo się zabezpieczyła. Zbyt duża kasa jest w tym sporcie, żeby jakiś klub miał prawo do odwołania się. Pamiętam jak federacja Nigerii chciała wyrzucić ze swojego związku skorumpowanych działaczy i co? I g…o FIFA pogroziła paluszkiem, chciała wykluczyć Nigerię ze wszystkich imprez i Nigeria podkuliła ogon. Piszesz tak, jakbyś miał 10 lat i wierzył w uczciwość tak wielkich firm jak… Czytaj więcej »

Olo
1 miesiąc temu

Jazda jazda jazda Biała Gwiazda!

RTS Widzew Gdynia
Odpowiedź do  Olo
1 miesiąc temu

JazDa jazda jazda … kompromitacja! Życzę przegranej w Gdyni

Jan
Odpowiedź do  RTS Widzew Gdynia
1 miesiąc temu

Wzajemności, a nawet powiem więcej, spadku i derbów w 1 lidze.

WidzewiakZkrwiIkosci
Odpowiedź do  RTS Widzew Gdynia
14 dni temu

Ja pier… Czemu winna jest Wisła?

Andrzej
1 miesiąc temu

Napisze krótko jestem WIDZEWIAKIEM jak dla mnie wisly nie powinno być w pucharach dziekuje dowidzenia

WidzewiakZkrwiIkosci
Odpowiedź do  Andrzej
14 dni temu

Nie powinno być, bo sędzia to debil, ale Wisła nie jest temu winna – chyba, że masz na to dowód.

45
0
Would love your thoughts, please comment.x