Oficjalnie: Mecz z Wisłą nie zostanie powtórzony (komunikat)

7 marca 2024, 12:40 | Autor:

Polski Związek Piłki Nożnej zakończył procedurę analizy wniosku Widzewa Łódź, w którym klub domagał się powtórzenia pucharowego meczu z Wisłą Kraków. Oficjalnie Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN podjęła decyzję, że spotkanie to nie zostanie rozegrane raz jeszcze.

Ćwierćfinałowy mecz z Wisłą Kraków został zapamiętany w dużej mierze przez kontrowersje sędziowskie. W 19. minucie doliczonego czasu gry Angel Rodado dał wyrównanie krakowskiemu zespołowi. Regulaminowy czas gry zakończył się zatem wynikiem 1:1, a w drugiej części starcia, również w ostatniej akcji meczu, Wisła strzeliła na 2:1 i awansowała do półfinału rozgrywek. Kibice RTS mogli być wściekli, bowiem według wielu ekspertów gol Rodado został zdobyty nieprawidłowo ze względu na pozycję spaloną, choć sporna była też kwestia faulu na Mateuszu Żyrze.

Takie samo zdanie mieli sternicy Widzewa, dlatego przy Piłsudskiego zdecydowano się na złożenie protestu w sprawie tego meczu i wniesienie o jego powtórzenie. Choć sytuacje, w których zawody zostają powtórzone zdarzają się bardzo rzadko, złożone pismo było dla łodzian iskierką nadziei. W przestrzeni publicznej nie brakowało poparcia dla tego ruchu. Zdecydowana większość dziennikarzy i ekspertów stwierdziła, że gol rzeczywiście nie powinien zostać uznany. Ważnym sygnałem był także głos Tomasza Mikulskiego – przewodniczącego Kolegium Sędziów, który zakomunikował jasno, że sędzia Damian Kos popełnił błąd i bramka nie powinna zostać uznana.

Szef sędziów PZPN ocenił działania Kosa

Niestety, mimo tych faktów pozytywne rozpatrzenie odwołania Widzewa stało pod dużym znakiem zapytania. Owszem, w wysłanym piśmie klub załączył dużą liczbę materiałów i opinii ekspertów popierających tezę o ogromnym wpływie błędnej decyzji na wynik konfrontacji. Powołano się nawet na przypadek w lidze belgijskiej, gdzie po błędnej interwencji VAR początkowo zdecydowano się powtórzyć mecz pomiędzy Anderlechtem a Gent. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że na niekorzyść wniosku Widzewa działał przepis, mówiący że spotkania nie mogą zostać powtórzone nawet wtedy, dojdzie do pomyłki arbitra czy wspierających go rozjemców w wozie VAR. Ponadto wagę stracił argument z belgijskiego podwórka, gdyż tamtejsze organy wydały werdykt, po którym wspomniana potyczka pomiędzy Anderlechtem a Gent nie zostanie powtórzona.

Dziś podobny wyrok zapadł w sprawie Widzewa. Licząca 20 członków Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN przegłosowała odrzucenie protestu włodarzy czerwono-biało-czerwonych. Organy rozgrywek oświadczyły tym samym jasno, że to Wisła zagra w 1/2 finału Pucharu Polski. Nie wiadomo, czy klub będzie odwoływał się od tego werdyktu do Najwyższej Komisji Odwoławczej.

Komunikat PZPN:

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN podjęła decyzję o oddaleniu protestu klubu Widzew Łódź w sprawie meczu 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski, rozegranego w dniu 28 lutego 2024 roku pomiędzy drużynami Wisła Kraków – Widzew Łódź.

Subskrybuj
Powiadom o
78 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
kedzik3
1 miesiąc temu

Mafia dalej chce upierdolic WIDZEW za wszelką cenę!!!!!!!

Nadszyszkownik
Odpowiedź do  kedzik3
1 miesiąc temu

Szkoda, że druga strona tego meczu nie miała jaj żeby poprzeć wniosek o jego powtórzenie…

kibic
Odpowiedź do  Nadszyszkownik
1 miesiąc temu

Gdyby Widzew lib inny klub był na miejscu Wisły to na pewno by poparł :) Ogarnij sie

Lukasz
Odpowiedź do  Nadszyszkownik
1 miesiąc temu

Podaj jeden powód dlaczego mieliby poprzeć taki wniosek?

Nadszyszkownik
Odpowiedź do  Lukasz
1 miesiąc temu

Bo pałają (rzekomo) żarliwym uczuciem do kolegów z Widzewa?

Lukasz
Odpowiedź do  Nadszyszkownik
1 miesiąc temu

No i co w związku z tym? Skompromitowaliśmy się na boisku, a później w gabinetach. Wisła wygrała zasłużenie i wszyscy byliśmy co do tego zgodni, dopóki Rydz nie wymyślił protestu. Prawda jest taka, że wymyślił ten protest żeby przykryć swoje dyletanctwo. To z nim powinniśmy jechać a nie z Wisłą…

Mario
Odpowiedź do  kedzik3
1 miesiąc temu

pijacki związek a jakże kompromituje się do końca

Westfalia
1 miesiąc temu

Brawo beton . Psy szczekają a karawana jedzie dalej . Nigdy nie było normalnie w tym kraju i nigdy nie będzie. Decyzja była znana już przed głosowaniem .
Sędzię zostanie odsunięty na 4 kolejki od ekstraklasy i sprawa przycichnie .
Tylko w ten weekend było tyle kontrowersji i nieuznanych prawidłowo bramek bądź uznanych że spalonego jak we Wrocławiu że to nie jest przypadek . Mafia działa w najlepsze a pieniądze u buka są więcej warte niż sportowa rywalizacja i duch fair Play .
Jebać PZPN głośno i dobitnie najlepiej cały mecz z legią .

kibic
Odpowiedź do  Westfalia
1 miesiąc temu

Sugerujesz że Warszawa i PZPN pomagają Śląskowi Wrocław który z Legią będzie walczył o mistrza lub puchary ????? A szkodzą Widzewowi który Legii w ogóle nie zagraża od prawie 25 lat ????

twoje masło
Odpowiedź do  kibic
1 miesiąc temu

taaa, uwielbiam te teorie spiskowe

Andrzej
Odpowiedź do  kibic
1 miesiąc temu

Kolega sugeruje , że na var siedzą idioci , którzy nie wiedzą jak obsługiwać nowoczesne dary techniki , a czy ktoś przy okazji przy tym przytula to już dowiemy się za 20 lat.

Mr1910
Odpowiedź do  Westfalia
1 miesiąc temu

Teraz każdy drukarz powie: -Przepraszam popełniłem błąd!!!

MD73
Odpowiedź do  Westfalia
1 miesiąc temu

W nagrode posedziuje za granica

Anonim
1 miesiąc temu

Jeszcze nigdy tak nie trzymałem kciuków za Piasta jak będę w nadchodzącym półfinale.
Nawet jak walczyli z Legią o mistrza

Last edited 1 miesiąc temu by Anonim
Mieczysław
Odpowiedź do  Anonim
1 miesiąc temu

Ochłoń chłopie. To nie Wisła zdecydowała, a beton z PZPN

Nadszyszkownik
Odpowiedź do  Mieczysław
1 miesiąc temu

Tak? A może jeszcze powiesz, że oni chcieli grać?

Mieczysław
Odpowiedź do  Nadszyszkownik
1 miesiąc temu

Absolutnie nie chcieli, a kto by chciał? Kto by im dał na organizację meczu dla 30 tys. ludzi ponownie, których wpuścić by musieli na poprzednie bilety? Kto by im oddał jakby przegrali straty z biletów za pewny mecz z Piastem? To jest człowieku kasa, a nie Football Manager. Pomyśl. Czy Celtic chciał honorowo powtórzyć mecz z Legią??? Wszyscy mają na to wywalone, każdy dba o swoje interesy

DonJ
Odpowiedź do  Mieczysław
1 miesiąc temu

Daję sobie rękę uciąć, że Ruch miałby honor i my również byśmy go mieli, jako kibice.

Kołomir
Odpowiedź do  Mieczysław
1 miesiąc temu

Ale kibice Wisły też się po chamsku do tego odnosili o tym prezesie Wisły bez mózgu to już lepiej nie wspominać.

Arek
Odpowiedź do  Mieczysław
1 miesiąc temu

Oczywiście, że nie ale mogła zachować się fair play i poprzeć wniosek Widzewa. Może nic by to nie zmieniło ale zachowali by twarz, a tak to wyszło z nich dziadostwo.

Reminiio
1 miesiąc temu

https://lodzkisport.pl/prezes-wisly-krakow-o-widzewie-dostales-zasluzony-wp-dol/

Odnosze wrazenie, że ten i tak już bezsensowny i obojętny układ dla wielu kibicow, dlugo nie przetrwa, badz bedzie jeszcze bardziej wygwizdywany…Już wielu normalnych kibicow nie spiewa wisla krakow…

Niedługo beda spiewac: ja tak wiele bym dał, żeby tej wisly nie było na świecie:)

Nadszyszkownik
Odpowiedź do  Reminiio
1 miesiąc temu

Brawo

makos
1 miesiąc temu

to mi nowosc

Jacula
1 miesiąc temu

Nie miałem żadnych złudzeń, że mecz zostanie powtórzony, bo to pociągnęłoby za sobą lawinę precedensową nie tylko w polskiej, ale i europejskiej i światowej piłce. Pomimo wielu pomysłów z dupy na takie cuda PZPN, UEFA i FIFA jeszcze nie są gotowe…

Miałem nadzieję, że na boisku nasi pokażą swoją złość i trawa będzie się paliła, a teraz sam się zastanawiam, czy nie lepsze będzie podejście z czystą i spokojną głową do gry, bo kolejny ancymon sędziowski (czekamy na obsadę!) może znowu zechce nam pokazać, że mafia ma się dobrze i żaden klub nie będzie im podskakiwał.

Bula
Odpowiedź do  Jacula
1 miesiąc temu

Marciniak posędziuje

Stańczyk
1 miesiąc temu

A sędzia Kos jakieś przeprosiny chociaż wystosował lub na taki zamiar? Przecież normalny człowiek na jego miejscu to by się pod ziemię zapadł i ogólnie ze wstydu spalił.

kibic
Odpowiedź do  Stańczyk
1 miesiąc temu

A ty się zapadasz po ziemię i ze wstydu palisz w pracy,szkole itp jak popełnisz jakiś błąd ????

Arek
Odpowiedź do  kibic
1 miesiąc temu

Błąd to można popełnić w sytuacji gdy nie ma dobrego ujęcia sytuacji ale nie tu. Ja w ekranie swojego telewizora patrząc w wielki ekran VAR przez ramie tego pseudo sędziego widziałem, że popycha Żyrę będąc na pozycji spalonej więc albo faul albo spalony. A ten gapił się w ten ekran gapił i na koniec pokazał, że nic nie widzi. A bardziej, że nie chciał jej widzieć

Yaro
Odpowiedź do  kibic
1 miesiąc temu

Zwykla ludzka przyzwoitość wymaga, by przeprosić za błąd, a już szczególnie za taki, który komuś zaszkodził. Ale cóż są, ludzie którzy widzą tylko czubek swego nosai nie uważają, by mieli za cokolwiek i kogokolwiek przepraszać

rudy 102
Odpowiedź do  kibic
1 miesiąc temu

odpowiem ci raz bo zaczynasz mnie wkurw…tymi swoimi głupkowatymi komentarzami. kibic z dala się nie wpierda…

robert
Odpowiedź do  Stańczyk
1 miesiąc temu

nie wystosował bo nie ma honoru i tyle
a kasę za sędziowanie wziął:)

robert
Odpowiedź do  Stańczyk
1 miesiąc temu

pzpn polski związek płatnych złodziei

Aga
Odpowiedź do  Stańczyk
1 miesiąc temu

W nagrode wyjechal sedziowac za granica

ElGrecco
1 miesiąc temu

Można się było tego spodziewać.
Sędziowska mafia ma się dobrze.
Dziękujemy wiceprezesowi PZPN z Łodzi za „wsparcie” Widzewa w sporze…

Yaro
Odpowiedź do  ElGrecco
1 miesiąc temu

A czego ty oczekiwałeś od kibica ŁKS?

boguś
1 miesiąc temu

No to teraz z powództwa cywilnego pana Kosa za utracone korzyści. Dajmy na to jakieś 15 mln PLN. Dobra, podkreślam DOBRA kancelaria i mamy to jak w banku.
Następnym razem zanim się „pomyli” to się 10 razy zastanowi. Względnie na słuchawkach dostanie info, że płatnik podbił stawkę i się opłaca :) :)

kibic
Odpowiedź do  boguś
1 miesiąc temu

Ta 100 mln od razu ha Za wygranie Pucharu płacą 5 mln a do tego to jeszcze dwa mecze zostały do rozegrania i wygrania .Może juz liczysz od razu z europejskimi pucharami :)

Realista_dbwa
Odpowiedź do  boguś
1 miesiąc temu

A może jakieś grupowe pozwy ,na pewno spora grupa ludzi obstawiając wynik również umoczyła kasę, przez pożal się boże arbitra .

kibic
Odpowiedź do  Realista_dbwa
1 miesiąc temu

No myślę że na pewno wygrasz w sądzie ,bo ci kupon u buka nie wszedł haha

boguś
Odpowiedź do  Realista_dbwa
1 miesiąc temu

Jeżeli ktokolwiek ma kupon na którym jest obstawiony wynik 0:1 to wg mnie nie powinien się zastanawiać. Punktem wyjścia jest jednak w mojej ocenie „kupon”.

kibic
Odpowiedź do  Realista_dbwa
1 miesiąc temu

Ja postawiłem że będzie czerwona kartka w tym meczu , sędzia nie pokazał Kunowi ewidentnej czerwonej kartki na którą zasłuzył ,to też sąd mi zwróci :)

Max-eren
Odpowiedź do  boguś
1 miesiąc temu

Nie ma szans na odszkodowanie, co najwyżej na przeprosiny. Sędziowie od dawna popełniają błędy i popełniać błędy, umyślnie czy nie, będą. Słyszałeś by jakikolwiek klub na świecie procesował się z sędzią piłkarskim? Do tego wygrał? Nie robią tego wielkie kluby, które reprezentują nie dobre, ale najlepsze kancelarie prawne. Ochłoń

Anonim
1 miesiąc temu

Piast Gliwice do boju! W półfinale tylko wasze zwycięstwo!

Konrad73
1 miesiąc temu

Przecież to wszystko było wiadomo, że beton tak postąpi.

Kamil
1 miesiąc temu

Fryzjerzy!!!!!

kowal
1 miesiąc temu

proponuje aby nie płacić PZPN ewentualnych kar, a gdy złożą wniosek, wydać oficjalny komunikat o negatywny rozpatrzeniu :)))

Mariusz
1 miesiąc temu

Brawo panie kazmierczak no super , dziękuję za wsparcie……
Pozdrawiam Widzewiaków

kibic
1 miesiąc temu

I nawet dobrze ,bo gdyby raz powtórzyli mecz to później wszyscy skrzywdzeni decyzjami sędziego chcieli by powtarzać mecze powołując sie na mecz Wisła-Widzew że oni mogli to czemu my nie możemy ,już nie wspomnę że kiedyś może sie tak przytrafić że to Widzew akurat będzie na miejscu Wisły i sędzia może swoją błędną decyzją im „pomóc” .

Mirosław
1 miesiąc temu

Półfinał był o włos
Zadziałał sędzia Kos

Jan
1 miesiąc temu

I bardzo dobrze.

ynwa
1 miesiąc temu

Szukam dwóch kodów najlepiej na C, ale A i B tez nie pogardzę.
Proszę o kontakt na [email protected]
Z góry dziękuję :)

Rafał
1 miesiąc temu

Szkoda że nie podano uzasadnienia i co z pseudo sędzią

Jura
1 miesiąc temu

Klub czeka na uzasadnienie.

kibic
Odpowiedź do  Jura
1 miesiąc temu

Jakie uzasadnienie ??? Uzasadnienie to było na samym początku mówione czyli punkt regulaminu rozgrywek gdzie jest napisane że za błędy sędziów meczy sie nie przekłada w tym kraju i w tej lidze ,to nie Belgia

Marcin
1 miesiąc temu

Życzę prezesowi Wisły Kraków podobnego oszustwa z sędziami w roli głównej i brak awansu bezpośredniego. Nie interesują mnie pseudo kontakty kibiców białej gwiazdy i naszego Widzewa! Dobro Widzewa jest ponad wszystko

Realista_dbwa
Odpowiedź do  Marcin
1 miesiąc temu

A ja mu życzę awansu,w 2030 r

Anonim
Odpowiedź do  Realista_dbwa
1 miesiąc temu

Do B-klasy

Patyk45
Odpowiedź do  Realista_dbwa
1 miesiąc temu

do 1 ligi

Grzesiek
1 miesiąc temu

Chociaż piłkarska sprawiedliwość powinna być po naszej stronie, liczyłem się z możliwością takiej, a nie innej decyzji Komisji PZPN. Czegóż bowiem oczekiwać od ludzi, którzy tak tworzą przepisy, by tam, gdzie nie potrzeba była furtka do ich obejścia, natomiast tam, gdzie taka furtka obiektywnie by się przydała, aby w szczególnie uzasadnionych przypadkach można było skorzystać z niej… furtki nadal brak…
Dobrze się stało, że nie udawaliśmy, że… nie stało się nic i przynajmniej w przeciwieństwie do innych zaprotestowaliśmy przeciw temu, co sędziowie wyprawiają na boiskach piłkarskich, bo tak dalej nie może być…

Realista_dbwa
1 miesiąc temu

Czyli jest zgoda na jawne wałki, nie ma możliwości skruszyć betonu, czas się zastanowić czy warto tracić zdrowie, nerwy skoro ze sportem to ma tyle wspólnego na ile baronowie pzpn pozwolą.
Dymać cały ten pzpn !

Max-eren
1 miesiąc temu

To było do przewidzenia. Dalsze odwoływanie się nie ma sensu. Teraz musimy skupić się na lidze. Oby piłkarze w sportowej złości osiągnęli dobry wynik z ległą. Na boisku i na trybunach 1910% zaangażowania. Co do Wisły Kraków, jej prezes i fani na forach powiedzieli dość, oby wypowiadali się w podobnym tonie gdy to ich przekręci sędzia czy z gwizdkiem, czy na var. Damian Kos wypadałoby przyznać się do błędu i przeprosić! Miej odrobinę przyzwoitości!

rudy102
1 miesiąc temu

Fortuna kasą się toczy. Nic dodać nic ująć.

Stempel
1 miesiąc temu

Piłkarski poker ma się dobrze;-)

Paweł
1 miesiąc temu

Teraz trzeba pilnować , żeby sędzia Damian Kos , nigdy Widzewowi , już nie sędziował meczu .PZPN zawsze w obronie sędziów będzie. Widzew do boju z Ległą .

krakus
1 miesiąc temu

Cześć, gdyby sędzia nie popełnił błędów to Widzew grałbym w 10, a może nawet 9 i wtedy nawet nieuznanie gola Rodado mogłoby niewiele zmienić. Rozumiem brak obiektywizmu z oby stron ale oczekiwanie powtórzenia meczu gdy błędy na korzyść obu ekip były widoczne są śmieszne.

Kacz1979
1 miesiąc temu

Wygrał ten co miał wygrać więc po co powtarzać.

SŁAWOMIR
1 miesiąc temu

Życzę Wiśle zdobycia Pucharu będzie jeszcze większy SMRÓD

Sławek
1 miesiąc temu

Przecież ten zapis o pomyłce sędziów otwiera furtkę do robienia wałków.

MD73
1 miesiąc temu

Dlatego tez proponuje olac PP i wystawic rezerwy na w/w mecze pucharu Polski w przyszlym sezonie !!!!!!!!!!

Listkiewicz
1 miesiąc temu

Hej PZPN
A moze zdegradowac ten Widzew za korupcje ?????

Konrad
1 miesiąc temu

Moim zdaniem ten wniosek od początku był skazany na porażkę. Gol dla Wisły rzeczywiście nie powinien zostać uznany, ale nie zmienia to faktu, że Widzew w tym meczu zagrał po prostu słabo. Biorąc pod uwagę fakt że nasze grajki zagrały dobre dwa wcześniejsze spotkania (z kiełbasiarzami i żabolami) to taką I-ligową Wisłę powinni wciągnąć nosem. Takie zachowanie Naszych włodarzy było po prostu słabe i niehonorowe. To tak jakby dostać bęcki po honorowej walce i pójść do mamy się popłakać, bo przegranemu mordę obili. Żenada.

Aga
1 miesiąc temu

dlaczego mnie to nie dziwi wszystkie rozgrywki pod pzpn to totalne bagno i korupcja

Janisz
1 miesiąc temu

Licząca 20 członków Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN wkradł się błąd nie członków…….

Lukasz
1 miesiąc temu

Ja pierdole, skompromitowaliśmy się na murawie, a później tym głupim protestem. Bądźmy poważni, karnego dostaliśmy z dupy a płaczemy nad inną kontrowersją…

Waldek
1 miesiąc temu

Czytam Wasze komentarze Widzewiacy i…Na tym zaprzestanę, trzymajcie się miłego wieczorku.

Przemysław
1 miesiąc temu

Poker poker piłkarski poker.. Ludzie nadal pociągają za sznurki..

Yaro
1 miesiąc temu

Powiedzcie mi, czemu nie jestem zdziwiony? I czemu nie dziwi mnie, że Kos za karę w niedzielę siedział na Varze na meczu Polonii Warszawa, a do tego został wyznaczony do sędziowania meczu międzypaństwowego reprezentacji U17?

Lukasz
1 miesiąc temu

Cały ten protest Rydza był po to, aby nasza uwaga była odsunięta od jego dyletanctwa. To z nim powinniśmy jechać a nie z Wisłą czy PZPNem

78
0
Would love your thoughts, please comment.x