P. Kita: „Musimy szanować ten punkt”

20 października 2019, 08:37 | Autor:

Sobota była wyjątkowym dniem dla Przemysława Kity. Napastnik Widzewa obchodził urodziny i niewiele brakowało, by zrobił sobie na nie świetny prezent. Niestety, w samej końcówce meczu z GKS piłkarz nie wykorzystał świetnej okazji.

26-latek żałował, że nie udało mu się przesądzić o losach spotkania, ale podkreślił, że jeden punkt nie jest złym wynikiem. „Moja bramka w końcówce na pewno fajnie podsumowałaby ten dzień, ale niestety nie udało się. Zdobyliśmy tylko punkt, ale musimy go szanować. Najważniejsze, że dalej jesteśmy niepokonani i zajmujemy miejsce w czołówce” – powiedział Kita.

Napastnik łodzian podkreślił, że GKS był bardzo trudnym rywalem. „Graliśmy z naprawdę dobrym przeciwnikiem. Nie przez przypadek GKS wygrał pięć spotkań z rzędu. Było widać, że to klasowy zespół. Momentami było nam ciężko, ale były też momenty, gdy to my wyglądaliśmy lepiej” – stwierdził piłkarz.

Widzew od pierwszych minut meczu zdominował przeciwnika, co dało efekt w postaci bramki. Kita zdradził, że taki był plan. „Od razu chcieliśmy ich zdominować i spowodować, żeby się bali. Tak graliśmy w pierwszych minutach, ale później GKS oswoił się z tym, a nam zrobiło się ciężej” – przyznał w pomeczowej wypowiedzi.

Były gracz Olimpii Grudziądz nie szuka usprawiedliwienia tylko w błędzie Sebastiana Zielenieckiego. „Straciliśmy bramkę, ale dalej było 1:1 i mieliśmy dużo minut, żeby strzelić kolejną. To my powinniśmy zdobywać gole, a dominował GKS. Trudno mi powiedzieć, dlaczego tak się stało. Musimy to jeszcze przeanalizować” – zakończył Przemysław Kita.