P. Kupka: „Widzew jest murowanym faworytem”

11 października 2017, 18:34 | Autor:

Choć drużynie Sokoła Aleksandrów Łódzki co kolejkę wieszczy się koniec udanej serii, wciąż jest ona liderem III ligi. Nic więc dziwnego, że dobra forma zwróciła uwagę mediów. O oczekiwaniach na finał sezonu mówił trener aleksandrowian.

Zdaniem Piotra Kupki obecna III liga jest silniejsza od tej sprzed roku czy dwóch. „Oczywiście, że nie jest słabsza, a nawet wyraźnie silniejsza. Mamy dwójkę spadkowiczów z drugiej ligi, do tego silny kadrowo Widzew i mającą aspiracje Lechię Tomaszów” – stwierdził w rozmowie ze sport.pl.

W Aleksandrowie Łódzkim póki co żyją z meczu na mecz, bez specjalnych oczekiwań. „Nie mamy takiej presji. To byłaby z mojej strony bufonada, gdybym mówił o awansie, skoro pod nosem mamy Widzew, który nie wypuści okazji z rąk. Po prostu chcemy jak najlepiej grać, ciułać punkty. Tak naprawdę dopiero w połowie rundy wiosennej będzie wiadomo, czy mamy szansę na awans” – mówił trener Sokoła.

Według Kupki faworytem do wywalczenia awansu jest Widzew. Ale nie skreśla on też innych ekip. „Widzew jest murowanym faworytem, ale to Sokół Aleksandrów jest na czele tabeli, dlatego będziemy starać się jak najdłużej utrzymać przodownictwo. Moim zdaniem Lechia Tomaszów będzie także cały czas biła się o pierwsze miejsce, bo to bardzo dobrze ułożony zespół. Również rezerwy Legii Warszawa nie powiedziały ostatniego słowa, a limit wpadek już chyba wyczerpały. Nie należy lekceważyć także Polonii Warszawa, która powoli wraca do równowagi po spadku z II ligi” – uważa opiekun aleksandrowian.Co w przypadku, gdyby układ tabeli dawał jednak Sokołowi szansę na awans? „W klubie wszystko jest doskonale zorganizowane. Nie mamy żadnych problemów ani organizacyjnych, a tym bardziej finansowych. Uważam, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby zawalczyć o awans” – powiedział Piotr Kupka.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x