Patryk Mikita wypożyczony do Widzewa
18 lutego 2014, 17:21 | Autor: JusupPatryk Mikita, zawodnik Legii Warszawa został wypożyczony do Widzewa. Piłkarz ma być wsparciem bądź alternatywą dla najlepszego widzewskiego napastnika jesieni, Eduardsa Visnakovsa.
Jak podawaliśmy jeszcze jesienią, Widzew starał się wypożyczyć od dawna jednego z zawodników Legii , którzy nie mieściliby się tam w podstawowym składzie. W grę wchodzili również Michał Kucharczyk lub Daniel Łukasik. Ostatecznie decyzja padła na młodego napastnika Patryka Mikitę, który wobec pozyskania przez Legię portugalskiego napastnika Orlando Sa miałby mniej szans na występy w swojej drużynie.
W Widzewie pierwszy mecz z Podbeskidziem pokazał, że brak alternatywy dla jednego napastnika w składzie, czyli wspomnianego młodszego z braci Visnakovsów, nie wpływa dobrze na jego formę i ofensywną grę drużyny przede wszystkim. Stąd w sytuacji, gdy pojawiła się możliwość wypożyczenia Mikity, udało się teraz wyprzedzić innych chętnych na podobny krok i zatrudnić napastnika.
Warto przypomnieć, że swojego jedynego dotąd gola w Ekstraklasie, Patryk Mikita strzelił niestety w pierwszym meczu tego sezonu, przeciw Widzewowi właśnie.







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Jagiellonia II Białystok
KS CK Troszyn
KTS Weszło Warszawa
Lechia Tomaszów Maz.
ŁKS Łomża
ŁKS II Łódź
Mazovia Mińsk Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
Olimpia Zambrów
Pelikan Łowicz
Polonia Lidzbark Warm.
Świt Nowy Dwór Maz.
Warta Sieradz
Widzew II Łódź
Wigry Suwałki
Wisła II Płock
Ząbkovia Ząbki