Pełny występ Klimka, Przybułek nadal bez punktów w PJS

1 listopada 2023, 15:29 | Autor:

Trzech piłkarzy ze statusem młodzieżowca zabrał w niedzielę do Częstochowy trener Daniel Myśliwiec. Na boisku pojawił się jednak tylko jeden z nich, więc do puli minut widzewiacy dopisali sobie zaledwie dziewięćdziesiąt minut.

Piszemy zaledwie, ponieważ nie jest to wystarczający czas, by spokojnie patrzeć w przyszłość. Przed szkoleniowcem RTS cały czas moment, w którym będzie on musiał mocniej postawić na młodzieżowców, by wypełnić regulaminowe przepisy. Przy Piłsudskiego dawno już ujawnili, że budżet nie przewiduje żadnych finansowych kar dla Polskiego Związku Piłki Nożnej, więc trzeba będzie przyspieszyć gromadzenie minut.

Piłkarzem, który w meczu z Rakowem zaliczył pełny występ był Antoni Klimek, dla którego było to szóste w tym sezonie spotkanie w Ekstraklasie. Pod względem czasu spędzonego na murawie spośród pozostałych młodzieżowców nadal nieznacznie wyprzedza go Dawid Tkacz, choć trzeba pamiętać, że jemu zbieranie minut mocno utrudniają kwestie zdrowotne. W niedzielę całe zawody na ławce rezerwowych przesiedzieli natomiast Ignacy Dawid oraz Filip Przybułek.

W przypadku tego ostatniego brak wejścia na boisko oznacza, że wciąż nie spełnił od obu warunków, aby Widzewowi dopisywać punkty za jego grę w programie Pro Junior System. Żeby to zmienić, Przybułek musi zaliczyć co najmniej pięć występów i co najmniej 270 minut. W tej chwili jego licznik meczów nadal wskazuje cztery, a dodatkowo do minimum brakuje mu także 32 minut. W związku z tym  wciąż jedynym punktującym widzewiakiem w klasyfikacji PJS jest aktualnie Tkacz.

Młodzieżowcy w Widzewie w sezonie 2023/2024:

Dawid Tkacz – 310 minut
Antoni Klimek – 280 minut
Filip Przybułek – 238 minut

Razem – 828 minut
Do końca – 2172 minut (średnio 98,7 min/mecz)

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
defensens
8 miesięcy temu

https://weszlo.com/2023/11/01/lks-kradnie-znicze-i-nie-jest-to-zabawny-napis-na-murze/
Nie ma rady – widzisz Widzew, a jesteś za ŁKS-em, mózg robi ugabuga, następuje odcięcie i budzisz się w rurze.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x