Pierwsze nowe boisko na Łodziance gotowe

24 stycznia 2024, 15:01 | Autor:

Trwa remont ośrodka treningowego przy ul. Małachowskiego. Jak poinformowała Wyborcza, zakończył się już etap powstawania nowego boiska ze sztuczną nawierzchnią, ale jeszcze nie można z niego korzystać. Kiedy się to zmieni?

Chodzi o wymianę syntetycznej murawy na jednym z trzech boisk, na nową. Dotychczasowy stan tej płyty był w dramatycznym stanie, co w praktyce uniemożliwiało nie tylko rozgrywanie na nim spotkań (swoich rywali podejmowały tam drużyny młodzieżowe Widzewa), ale nawet trenowanie. Groziło to poważnymi kontuzjami. Zwycięzca przetargu, czyli firma Interhall, przystąpiła do prac w listopadzie ubiegłego roku, najpierw usuwając starą nawierzchnię, a następnie układając nową.

Ten ostatni etap już się zakończył. „Odbiór budowlany jest już za nami, więc jest to już pełnoprawne boisko” – stwierdził cytowany przez Wyborczą dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Łukasz Kucharski, który zarządza infrastrukturą na Łodziance. Nie oznacza to jeszcze, że widzewiacy mogą wrócić do Parku 3 Maja już teraz. Wcześniej nowe-stare boisko musi zostać poddane ocenie ekspertów FIFA, których zadaniem będzie wydanie odpowiedniego certyfikatu, określającego jakość nawierzchni. „Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to po powrocie ze zgrupowania w Turcji 1 lutego do dyspozycji Widzewa będzie zupełnie nowe boisko ze sztuczną murawą i certyfikatem FIFA” – dodał Kucharski.

Wspomniany Interhall został również wyłoniony jako wykonawca drugiego boiska. W tym przypadku dojdzie do przekształcenia murawy naturalnej w syntetyczną, więc proces będzie różnił się od tego, który właśnie finiszuje. Katowicka firma ma do końca sierpnia wykonać wszystkie prace, więc jesienią do dyspozycji użytkowników będą już dwie sztuczne murawy. Dzięki temu większość grup Akademii Widzewa będzie mogło wrócić na Małachowskiego. Przypomnijmy, że jest tam jeszcze trzecie boisko, o hybrydowej płycie, które nie będzie na razie remontowane.

W planach pozostanie jeszcze budowa całkiem nowego boiska, które posiadać ma naturalną murawę oraz system jej podgrzewanie w okresie zimowym. Będzie ono zlokalizowane w sąsiedztwie stadionu przy al. Piłsudskiego. Przewiduje się, że jego oddanie nastąpi do końca 2025 roku. Środki na inwestycję w infrastrukturę pochodzą częściowo z programów Ministerstwa Sportu i Turystyki, a częściowo z Miasta Łodzi.

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
carlo1910
4 miesięcy temu

Wg mnie to trochę chore że tyle tych sztucznych boisk..

Łukasz
Odpowiedź do  carlo1910
4 miesięcy temu

Niestety z naturalnych nie można korzystać jest limit czasowy więc skoro mają stać puste to lepiej zrobić boisko sztuczne żeby wszyscy mogli się pomieścić

2
0
Would love your thoughts, please comment.x