Po spotkaniu w UMŁ w sprawie stadionu…

7 marca 2013, 11:24 | Autor:

W dniu wczorajszym w Urzędzie Miasta z władzami Łodzi spotkali się przedstawiciele Widzewa i ŁKS. Tematem podjętych rozmów była sprawa stadionu lub stadionów dla łódzkich klubów, choć jak udało nam się ustalić, spotkanie zostało zorganizowane gdyż pani prezydent tylko chciała się tylko upewnić czy kluby w dalszym ciągu chcą wybudować stadiony w zgłoszonych wcześniej lokalizacjach… No cóż… Z lakonicznego komunikatu UMŁ, który prezentujemy poniżej wynika jednoznacznie, że oba kluby w dalszym ciągu są zdecydowanie przeciwne budowie jednego stadionu miejskiego. Niestety, poza tym stanowiskiem, nic konkretnego nie udało się ustalić. Temat stadionu dla Widzewa jest więc w dalszym ciągu tematem nierozstrzygniętym…

Informujemy, że w trakcie spotkania z Prezydent Łodzi Hanną Zdanowską, przedstawiciele łódzkich klubów piłkarskich zdecydowanie podtrzymali poparcie dla koncepcji budowy odrębnych stadionów dla obu klubów.

W wyniku przeprowadzonej dyskusji ustalono, że do końca marca przeprowadzone zostaną konsultacje dotyczące sposobu prowadzenia oraz szczegółów obu inwestycji.

Miasto obecnie posiada pełne prawa do projektu budowy stadionu miejskiego oraz hali sportowej przy al. Unii, oraz środki finansowe, zarezerwowane w WPF, na budowę stadionu przy al. Piłsudskiego wraz z partnerem prywatnym.