Podsumowanie 1. kolejki IV ligi

14 sierpnia 2023, 16:34 | Autor:

Pierwsza kolejka sezonu 2023/2024 w IV lidze za nami. W inauguracyjnej serii gier nie brakowało zarówno bramek, jak i ciekawych spotkań. Najokazalszym zwycięstwem popisał się Widzew II Łódź, a grad goli oglądaliśmy choćby w Strykowie, Buczku czy Wolborzu. Zapraszamy do lektury podsumowania 1. kolejki.

Sezon oficjalnie rozpoczęto w piątek na stadionie beniaminka z Działoszyna. Warta początkowo objęła prowadzenie w starciu z RKS Radomsko, lecz finalnie to żółto-niebiescy wygrali 4:1. Sobota rozpoczęła się na Łodziance, rezerwy Widzewa bez najmniejszych kłopotów rozprawiły się z Włókniarzem Zelów, wygrywając aż 6:0. Łodzianie zajęli dzięki temu pierwszą pozycję w tabeli. Znacznie gorzej poszło innej łódzkiej drużynie. ŁKS III Łódź prowadził do przerwy ze Zrywem Wygoda 2:0, ale finalnie, po remisie 2:2, musiał zadowolić się jednym punktem.

Dość niespodziewanym rezultatem zakończyła się batalia w Brzezinach. Występujący w roli beniaminka Start zdołał zremisować 2:2 z KS Kutno – ekipą, z którą bez wątpienia trzeba było liczyć się w poprzedniej kampanii. Pierwszej kolejki nie będą wspominać miło w Zgierzu, bowiem miejscowy Boruta uległ Skalnikowi Sulejów aż 0:3. Niecodzienne widowisko odbyło się w Strykowie, gdzie Zjednoczeni zagrali z Omegą Kleszczów. Goście już po niecałych 40 minutach prowadzili aż 4:0, ale w drugiej połowie gospodarze odrobili aż 3 bramki, a całe spotkanie skończyło się wynikiem 3:4.

Jednym z ciekawiej zapowiadających się spotkań w tej kolejce było to w Aleksandrowie Łódzkim. Sokół zmierzył się z Polonią Piotrków Trybunalski, a o przydziale punktów zadecydował jeden gol i to piłkarze spod Łodzi zainkasowali komplet oczek. Ostatnie dwa starcia kolejki odbyły się w niedzielę. W Buczku swoją siłę pokazał AKS SMS Łódź, który wygrał z tamtejszą ekipa Orkana 4:2. Takim samym wynikiem zakończyła się potyczka Szczerbca Wolbórz z Ceramiką Opoczno. To właśnie jedenastka z „Miasta Płytek” cieszyła się z trzech oczek.

Wyniki meczów 1. kolejki IV ligi

piątek, 11 sierpnia

Warta Działoszyn – RKS Radomsko 1:4 (Stefańczyk – Bednarski, Siuda, Machaj, Płaneta)

sobota, 12 sierpnia

Widzew II Łódź – Włókniarz Zelów 6:0 (Tlaga x2, Niedzielski, Plichta, Tanżyna, Kurzawa)
ŁKS III Łódź – Zryw Wygoda 2:2 (Misztalski, Młynarczyk – Brochocki, Białas)
Start Brzeziny – KS Kutno 2:2 (Mospinek, Szadkowski – Frątczak, Kacela)
Boruta Zgierz – Skalnik Sulejów 0:3 (Błoch (sam.), Szlaski Puchalski)
Zjednoczeni Stryków – Omega Kleszczów 3:4 (Cupriak, Młynarczyk, Ściślewski – Szewczyk x2, Trzeboński, Miarka)
Sokół Aleksandrów Łódzki – Polonia Piotrków Trybunalski 1:0 (Jardel)

niedziela, 13 sierpnia

Orkan Buczek – AKS SMS Łódź 2:4 (Lewandowski, samobójcza – Banasiak x2, Kralkowski, Wrzesiński)
Szczerbiec Wolbórz – Ceramika Opoczno 2:4 (Gaugier, Bruno – Piekut x2, Banasiak, Zawiasa)