Podsumowanie 2. kolejki II ligi

29 lipca 2018, 19:51 | Autor:

Zaledwie dwóch kolejek potrzebowali piłkarze Widzewa, by zameldować się na pozycji lidera rozgrywek II ligi. Łodzianie w sobotę pokonali Rozwój Katowice aż 4:0 i dzięki temu mają najlepszy bilans bramkowy z grona drużyn, które wygrały oba dotychczasowe mecze.

Oprócz widzewiaków, sześć punktów mają jeszcze trzy zespoły. Drugie miejsce w tabeli zajmuje Olimpia Grudziądz, która w minionej kolejce pokonała Pogoń Siedlce 2:0. Do przerwy podopieczni Mariusza Pawlaka tylko bezbramkowo remisowali z siedlczanami, jednak w drugiej połowie wzięli sprawy w swoje ręce. W 49. minucie bramkę na 1:0 zdobył Robert Hirsz, dla którego było to już drugie trafienie w tym sezonie, zaś w samej końcówce wynik ustalił Przemysław Kita.

Tuż za Olimpią znajduje się Radomiak Radom, który swój mecz rozgrywał zaledwie kilka kilometrów od widzewiaków. Radomianie mierzyli się z Ruchem Chorzów i już w 37. sekundzie spotkania wyszli na prowadzenie po golu Leandro. Taki początek wyraźnie podłamał „Niebieskich”, którzy tego dnia zaprezentowali się bardzo słabo i ostatecznie przegrali 0:2. Drugiego gola zdobył po bardzo ładnym uderzeniu Damian Szuprytowski, który trafił również tydzień temu.

Czwartą drużyną z kompletem zwycięstw jest Stal Stalowa Wola. Pomimo zawirowań organizacyjnych przed początkiem sezonu, podopieczni Krzysztofa Łętochy świetnie weszli w sezon, najpierw wygrywając na wyjeździe z ROW Rybnik, a wczoraj pokonując Resovię 2:1. Derby Podkarpacia obfitowały w wiele ciekawych sytuacji, zarówno na trybunach, jak i na murawie. W pierwszej połowie dość wyraźnie przeważali rzeszowianie, jednak bramkę do szatni zdobyła Stal. W drugiej części gry wciąż lepsze wrażenie sprawiała Resovia, której na kwadrans przed końcem udało się wyrównać. Kilka minut później zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył jednak Robert Dadok.

Na kolejnych miejscach w tabeli znajdują się trzy drużyny, które jeszcze nie przegrały. Górnik Łęczna wygrał ze Skrą Częstochowa 2:1, Gryf Wejherowo dość niespodziewanie pokonał ROW Rybnik 1:0, ważne wyjazdowe zwycięstwo odniosła też Elana Toruń. Piłkarze Rafała Góraka mierzyli się z liderującym do tej pory Zniczem Pruszków, ale nie mieli problemów z odniesieniem dwubramkowego zwycięstwa. Oba gole dla torunian zdobył w odstępie zaledwie trzech minut Filip Kozłowski, dla którego było to już trzecie trafienie w sezonie. Bez porażki pozostaje również GKS Bełchatów, który jednak z powodu nałożonej kary ma na swoim koncie tylko dwa punkty. Bełchatowianie w sobotę wygrali u siebie z Siarką Tarnobrzeg 2:0.

W jedynym niedzielnym meczu 2. kolejki Błękitni Stargard wygrali w Elblągu z Olimpią 1:0 po bramce Wiktora Patrzykąta. Tym samym elblążanie, do spółki ze Skrą, ROW, Resovią i Ruchem zamykają II-ligową tabelę z zerowym dorobkiem punktowym.