Podsumowanie 20. kolejki Ekstraklasy

13 lutego 2023, 20:58 | Autor:

Lider kolejny raz stracił punkty, ale druga w tabeli Legia tym razem nie potrafiła wykorzystać tego potknięcia. Czwarte miejsce w tabeli, mimo braku zwycięstwa, utrzymał zespół Widzewa. Doszło do kilku niespodzianek.

Kolejka zaczęła się dla kibiców w sposób najgorszy z możliwych – od dwóch bezbramkowych remisów. Zarówno w Mielcu, jak i Gdańsku, o większym niedosycie mogą mówić goście. Raków i Widzew przeważali w swoich starciach, ale brak skuteczności sprawił, że zdobyli jedynie po punkcie.

Od remisu zaczęło się także sobotnie granie, choć tym razem publiczność zobaczyła gole. W potyczce dwóch zespołów, które w poprzednim tygodniu odniosły zwycięstwa, zabrakło rozstrzygnięcia, choć Śląsk może mówić o rozczarowaniu, skoro prowadził do 87. minuty. Skromną wygraną w Płocku odnieśli piłkarze Lecha, będący póki co ex aequo najlepszą ekipą wiosny. Ponownie zawód swoim sympatykom sprawiła Pogoń. Tym razem niespodziewanie przegrała w Białymstoku, co mocno zdenerwowało szczecińskich fanów.

Zaskoczeniem był także wynik pierwszego niedzielnego meczu, w którym Piast odniósł drugie zwycięstwo pod wodzą Aleksandara Vukovicia. Co ciekawe, gliwiczanie pokonali na wyjeździe Zagłębie, prowadzone przez poprzednika Serba, czyli Waldemara Fornalika. Potyczka w Zabrzu nawiązała do piątkowych i zakończyła się rezultatem 0:0. Najwięcej emocji w tej kolejce było w Warszawie. Zespół Cracovii dwukrotnie prowadził przy Łazienkowskiej, by ostatecznie przywieźć ze stolicy punkt.

Kolejkę tradycyjnie zakończono w poniedziałek. W Grodzisku Wielkopolskim Warta zmierzyła się z Miedzią Legnica. Do przerwy spotkanie nie przyniosło bramek. W drugiej części starcia wynik otworzyła Miedź, ale Warta zdołała odpowiedzieć jedną bramką, przez co mecz zakończył się podziałem punktów.