Podsumowanie 20. kolejki II ligi

1 grudnia 2019, 14:58 | Autor:

Za nami ostatnia jesienna kolejka II ligi! Czwarte zwycięstwo z rzędu odniósł Widzew, który zimę spędzi w fotelu lidera. Dość niespodziewanie punkty straciła Resovia, a blisko tego byli też Górnik Łęczna i GKS Katowice.

Zespół z Lubelszczyzny przez większość czasu przegrywał na własnym boisku z Górnikem Polkowice. Goście wyszli na prowadzenie po błędzie Tomasza Midzierskiego, który na gola zamienił Michał Bednarski. Taki wynik utrzymywał się do 67. minuty, gdy wyrównanie łęcznianom dał Paweł Wojciechowski. To do nich należało też ostatnie słowo, a konkretnie do Midzierskiego. Obrońca zrehabilitował się za wcześniejsze złe zachowanie i zdobył bramkę na wagę trzech punktów.

Zimę na podium spędzi GKS, choć po pierwszej połowie przegrywał z Bytovią Bytów po trafieniu Karola Czubaka. W drugiej części spotkania katowiczanie zadali jednak dwa ciosy: najpierw wyrównał strzałem z dystansu Szymon Kiebzak, a później pięknym uderzeniem Pawła Kapsę pokonał wprowadzony po przerwie Arkadiusz Woźniak. W samej końcówce bytowianie mogli jeszcze doprowadzić do remisu, ale Przemysław Lech trafił tylko w słupek.

Na czwarte miejsce spadła Resovia, która bardzo niespodziewanie uległa w Pruszkowie Zniczowi 1:2. Po bezbramkowej pierwszej połowie, drugą rewelacyjnie zaczęli podopieczni Piotra Mosóra, a gole dla nich strzelili Karol Noiszewski Dariusz Zjawiński. Rzeszowian było stać tylko na honorowe trafienie autorstwa Grzegorza Płatka.

Pierwsza czwórka ma już sporą przewagę nad goniącą ją stawką. Punkty ponownie straciła Olimpia Elbląg, tym razem przegrywając u siebie z Elaną Toruń. Ani jednego „oczka” nie zdobyła również Stal Rzeszów. Zespół Janusza Niedźwiedzia niespodziewanie uległ na własnym terenie słabo spisującej się w ostatnim czasie Garbarni Kraków.

W dole tabeli, bardzo ważne zwycięstwo odniosła Stal Stalowa Wola. Zawodnicy z Podkarpacia pokonali Gryf Wejherowo i zrównali się punktami ze Skrą Częstochowa, która tylko zremisowała z rezerwami Lecha Poznań. Dzięki zwycięstwu nad Pogonią Siedlce, ostatnie miejsce opuściła Legionovia Legionowo, choć jej strata do bezpiecznej strefy i tak jest bardzo duża.

Teraz przed piłkarzami II ligi trzy miesiące przerwy. Pierwsza wiosenna kolejka przewidziana jest na przełom lutego i marca.

Mecze 20. kolejki II ligi:

sobota, 30 listopada

Błękitni Stargard – Widzew Łódź 1:3 (Ostrowski – Radwański, Robak x2)
Skra Częstochowa – Lech II Poznań 0:0
Stal Rzeszów – Garbarnia Kraków 2:3 (Kostkowski, Chromiński – Feliks x2, Marszalik)
Górnik Łęczna – Górnik Polkowice 2:1 (Wojciechowski, Midzierski – Bednarski)
Olimpia Elbląg – Elana Toruń 0:2 (Sokół, Kozłowski)

niedziela, 1 grudnia

Znicz Pruszków – Resovia 2:1 (Noiszewski, Zjawiński – Płatek)
Gryf Wejherowo – Stal Stalowa Wola 2:3 (Hebel x2- Dadok, Fidziukiewicz, Stelmach)
Pogoń Siedlce – Legionovia Legionowo 1:2 (Mójta – Pietraszkiewicz, Więdłocha)
Bytovia Bytów – GKS Katowice 1:2 (Czubak – Kiebzak, Woźniak)