Podsumowanie 22. kolejki I ligi

28 marca 2021, 16:15 | Autor:

Dwudziesta druga seria gier prawie w całości za nami. Podobnie jak w poprzedniej, tym razem drużyny z czołówki znów seryjnie straciły punkty, co wykorzystali piłkarze Widzewa Łódź, którzy zbliżyli się do szóstki. Podopieczni Enkeleida Dobiego pokonali GKS Jastrzębie 2:0, a od strefy barażowej dzieli ich już tylko jeden punkt! Co jeszcze wydarzyło się w ten weekend w I lidze?

Wobec przełożonego starcia prowadzącej w stawce Termaliki Nieciecza z Arką Gdynia, szansę na zmniejszenie dystansu miał Górnik Łęczna, który mierzył się na wyjeździe z Radomiakiem Radom. Kompletnie jej jednak nie wykorzystał, bo to gospodarze przez całe zawody kontrolowali grę. Już przed przerwą prowadzenie dał im Karol Angielski, a po zmianie stron podwyższyli je Mateusz Radomski i Damian Gąska. Radomianie byli jedyną ekipą z szóstki z kompletem punktów w ten weekend, co dało im awans na piątą pozycję.

Na najniższym stopniu podium pozostał ŁKS Łódź, choć w sobotę przegrał na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz 1:2, tracąc gola na wagę porażki w doliczonym czasie gry. Ireneusz Mamrot stracił również Łukasza Sekulskiego, który w pierwszej połowie opuścił boisko z groźnie wyglądającym urazem. Na wpadce łodzian mógł skorzystać GKS Tychy i doskoczyć do nich w tabeli, ale i on tego nie zrobił, bo tylko zremisował na wyjeździe z Resovią.

Widzew awansował na siódme miejsce i wyprzedził dotychczas zajmującą je Miedź Legnica. Ekipa Jarosława Skrobacza po bardzo słabym spotkaniu podzieliła się punktami z Koroną Kielce. Ważne zwycięstwo zanotowała z kolei Puszcza Niepołomice. Zmagająca się ostatnio z koronawirusem drużyna z Małopolski pewnie pokonała w Głogowie Chrobrego 2:0. Dublet ustrzelił Jakub Bartosz, a pełne dziewięćdziesiąt minut zaliczył Marcel Pięczek.

Ostatnią lokatę w tabeli opuściło Zagłębie Sosnowiec, które choć po kilku minutach przegrywało ze Stomilem Olsztyn, to było w stanie odwrócić losy zawodów i wygrać 2:1. Pomogły mu w tym dwa trafienia Joao Oliveiry. Teraz stawkę zamyka więc GKS Bełchatów, choć i on w weekend nie przegrał. „Brunatni” zremisowali na własnym stadionie z Odrą Opole 1:1. Mecz Arki z Termalicą przełożono na środę, 21 kwietnia.