Podsumowanie 23. kolejki II ligi

3 czerwca 2020, 23:37 | Autor:

Sporo ciekawych rozstrzygnięć miało miejsce w 23. kolejce II ligi. Widzew uległ Skrze Częstochowa, Resovia tylko zremisowała z Błękitnymi Stargard, a w meczu na szczycie GKS Katowice wygrał z Górnikiem Łęczna, dzięki czemu awansował na pozycję wicelidera tabeli.

Spotkanie przy ul. Bukowej nie rozpoczęło się zbyt dobrze dla katowiczan, którzy po 34 minutach przegrywali 0:1, gdy z rzutu karnego piłkę do siatki wpakował Paweł Wojciechowski. Chwilę później gospodarze odpowiedzieli jednak, za sprawą Grzegorza Rogali. Długo wydawało się, że starcie na szczycie zakończy się remisem, ale w samej końcówce trzy punkty zapewnił GKS Piotr Kurbiel, dając równocześnie swojemu zespołowi awans na drugie miejsce w klasyfikacji II ligi.

Piłkarze z Katowic wyprzedzili Resovię, która zremisowała na własnym boisku z Błękitnymi. Mecz zaczął się zgodnie z planem – już w 18. minucie wynik otworzył Serhij Krykun, jednak tuż po przerwie wyrównał Krystian Sanocki. Jak się okazało, to był ostatni gol strzelony tego dnia przy ul. Wyspiańskiego. Więcej powodów do radości mieli kibice drugiego klubu z Rzeszowa, Stali, który pewnie pokonał na wyjeździe Elanę Toruń 4:1. Hat-trickiem popisał się Damian Michalik!

O olbrzymim pechu musi mówić Olimpia Elbląg. Podopieczni Adama Noconia jeszcze na dwie minuty przed końcem prowadzili na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola 2:0, ale w końcówce zwycięstwo wydarł im z rąk Kacper Śpiewak, dwukrotnie trafiając do siatki. Ich potknięcie wykorzystała Bytovia Bytów, która pokonała w Pruszkowie Znicz 2:0 i zbliżyła się do elblążan na jeden punkt.

Sensacyjny rezultat padł w Polkowicach, gdzie Górnik przegrał z Legionovią Legionowo 1:2. Szansę na dobry wynik miał też inny outsider, Gryf Wejherowo, lecz ostatecznie uległ Pogoni Siedlce 2:3, w końcówce nie wykorzystując rzutu karnego. Cztery bramki padły we Wronkach, a rezerwy Lecha Poznań zremisowały z Garbarnią Kraków 2:2.

Wyniki 23. kolejki II ligi:

środa, 3 czerwca

Górnik Polkowice – Legionovia Legionowo 1:2 (Zembrowski s., – Kluska, Koprowski)
Elana Toruń – Stal Rzeszów 1:4 (Kryszak – Michalik x3, Reiman)
Gryf Wejherowo – Pogoń Siedlce 2:3 (Sikorski x2 – Wojtuszek, Firlej x2)
Lech II Poznań – Garbarnia Kraków 2:2 (Letniowski, Szymczak – Mruk, Szewczyk)
Resovia – Błękitni Stargard 1:1 (Krykun – Sanocki)
Stal Stalowa Wola – Olimpia Elbląg 2:2 (Śpiewak x2 – Demianiuk x2)
Znicz Pruszków – Bytovia Bytów 0:2 (Czubak, Feruga)
Widzew Łódź – Skra Częstochowa 1:2 (Gąsior – Mesjasz, Rumin)
GKS Katowice – Górnik Łęczna 2:1 (Rogala, Kurbiel – Wojciechowski)