Podsumowanie 4. kolejki I ligi

20 września 2020, 14:33 | Autor:

Znów nie zostały rozegrane wszystkie zaplanowane na weekend mecze I ligi, bo spotkanie Radomiaka Radom z Puszczą Niepołomice odwołano z powodu zakażenia koronawirusem w drużynie gości. W czwartej serii gier ponownie świetnie spisały się zespoły z czołówki, które w komplecie wygrały.

Kolejka rozpoczęła się już w piątek, pojedynkiem Arki Gdynia z Miedzią Legnica. Gospodarze otworzyli wynik w jednej z pierwszych akcji, gdy do siatki trafił Maciej Jankowski. Jednobramkowe prowadzenie utrzymało się do przerwy, a w drugiej połowie podopieczni Ireneusza Mamrota dopełnili dzieła zniszczenia i ostatecznie wygrali 4:0. Dubletem popisał się sprowadzony z KKS Kalisz Mateusz Żebrowski.

Gdynianie zapisali na swoim koncie trzecie zwycięstwo w sezonie, ale ŁKS Łódź oraz Termalica Nieciecza mają ich już cztery. Ci pierwsi mierzyli się na wyjeździe z Zagłebiem Sosnowiec i choć nie mieli łatwiej przeprawy, to ostatecznie mogli cieszyć się z wygranej 2:1. „Słonie” podejmowały z kolei Resovię, znów nie imponowały skutecznością, lecz triumfowały 2:0. Adam Radwański po raz kolejny przesiedział całe zawody na ławce.

Dziewięć punktów dość niespodziewanie na swoim koncie zgromadziła także Odra Opole. Drużyna Dietmara Brehmera długo remisowała w sobotę z Sandecją Nowy Sącz, ale w doliczonym czasie gry zwycięstwo dał jej strzałem z rzutu karnego Dawid Kort. Zwycięstwo odniósł również Chrobry Głogów, a starcie dwóch zespołów GKS: tego z Bełchatowa z tym z Tychów zakończyło się remisem 1:1.

Z uwagi na odwołanie pojedynku Radomiaka z Puszczą, w niedzielę odbył się tylko mecz Korony Kielce z Górnikiem Łęczna. W pierwszej połowie gościom prowadzenie dał Bartosz Śpiączka, a po przerwie wynik na 2:0 ustalił Paweł Wojciechowski. Podopieczni Kamila Kieresia kontynuują zatem świetną passę i w trzech pierwszych spotkaniach nowego sezonu zgromadzili dziewięć „oczek”.

Mecze 4. kolejki I ligi:

piątek, 18 września

Arka Gdynia – Miedź Legnica 4:0 (Jankowski, Żebrowski x2, Letniowski)

sobota, 19 września

Widzew Łódź – Stomil Olsztyn 2:0 (Fundambu, Robak)
Sandecja Nowy Sącz – Odra Opole 1:2 (Małkowski – Piech, Kort)
Zagłębie Sosnowiec – ŁKS Łódź 1:2 (Gregorio – Trąbka, Pirulo)
Chrobry Głogów – GKS Jastrzębie 1:0 (Machaj)
GKS Bełchatów – GKS Tychy 1:1 (Makuch – Grzeszczyk)
Termalica Nieciecza – Resovia 2:0 (Putiwcew – Gergel)

niedziela, 20 września

Korona Kielce – Górnik Łęczna 0:2 (Śpiączka, Wojciechowski)

termin do ustalenia

Radomiak Radom – Puszcza Niepołomice

17 komentarzy

Najbliższe 4 mecze to: GKS Jastrzębie (w Łodzi), Zagłębie S. (w Łodzi), Puszcza Niepołomice (wyjazd) i Sandecja (w Łodzi).
Może jestem niepoprawnym optymistą ale w tych 4 meczach to minimum 10 punktów muszą zdobyć.
Ave Widzew

Bogdan
Odpowiedź do  Mr. X

Juz od dłzszego czasu (a nawet bardzo długiego) padaja rozne deklaracje (ze strony piłkarzy i trenerow) i mnostwo prognoz (raczej marzen )kibicow w kwestii typera wyniku meczu czy tez drobku w nastepstwie oczekujacych meczow.Poki co 95% tych stwierdzeń rozmija się z rzeczywistoscia.
Smutna to prawda ale odpowiada to temu co Widzew prezentuje na boisku.Nie oczekuję radyklanych zmian w tym temacie. To w jakimś stopniu ulegnie pozytywnej zmianie ale czasu tu potrzeba sporo bo jest co poprawiac , zmieniać i doskonalić.Na razie to blizej nam do druzyn dolnej połowki niz powyzej niej.

Noname
Odpowiedź do  Bogdan

Jak dla mnie 3 pierwsze spotkania przegraliśmy z ich zdecydowanymi faworytami i tylko były nadzieję na dobre rezultaty, a same spotkania przegraliśmy bardziej przez błędy indywidualne i stres, który powinien powoli schodzić z piłkarzy. Mamy zespół na maks 6 miejsce a minimum na 12. To od piłkarzy zależy czy plan wykonają ponad swoje możliwości i będziemy wyżej czy poniżej i … Nie no spaść raczej nie spadniemy, bo spada jedna drużyna :D. Pozdrowienia dla wiecznie płaczących.

Bogdan
Tylko popatrz w tabelę. To trzeba wygrać

Bogdan

Cos z tych meczow wygramy ale to co widzę na boisku nie daje (w mojej ocenie) tylu punktow (chociaż chciałym nawet maxa tj.12pk).Niestety pilka uczy pokory i apetyt trzeba temperować.

Liverbird

Liczę że po ostatnim zwycięstwie pójdą za ciosem i zaczną regularnie punktować. Ostatnie dwa mecze to naprawdę niezła gra. Brakuje ostatniego podania, wykończenia i skuteczności. Walki niemożna im odmówić.

RaffUK
Odpowiedź do  Liverbird

czyli brakuje tego co daje wygrana w meczu. Skuteczność jest na tragicznym poziomie, co z tego że dochodzą do sytuacji jak w ostatnich 4 meczach nawet kilka sytuacji sam na sam nie wykorzystuja. Gdyby nie cudowny gol Fundambu i karny z kapelusza to ostatni mecz zakończył by się remisem. Stomil z całym szacunkiem ale to najsłabszy zespół tej ligi.

Edek
Odpowiedź do  RaffUK

Wszystko prawda,za wyjątkiem opinii
o karnym z kapelusza. Karny po faulu
ewidentnym, a kto widział inaczej,to ma chyba ciasny kapelusz.

Mariusz

Tak do poprawy jest jeszcze sporo , to zwycięstwo ze stomilem było kluczowe dla morale i psychiki zawodników , ta drużyna się poznaje nawet bez względu na posadzenie „gwiazdeczek” na ławce rezerwowych podczas meczu z zatorowcami , mega ważna rzecz to ambicja i walka całej drużyny , były takie momenty świetnej walki z pejsami aż miło się to oglądało , wierzę że ta drużyna zacznie wygrywać , zwycięstwo z jastrzębiem to na dziś obowiązek pozdrawiam Widzewiaków

W tych 4 najbliższych meczach powinien być komplet 12 punktów. Nasi powinni grać, biegać, walczyć i wygrywać. Równać do Fundambu.

Logan

Żeby Widzew zaczął regularnie punktować, muszą poprawić skuteczność, a co za tym idzie, Robak musi iść na ławę… Mimo całej sympatii i szacunku do Marcina, jest On w katastrofalnej formie i kompletnie nic nie daje w ataku. Czubak powinien zaczynać w podstawowym składzie, Robak na ostatnie dwadzieścia minut, wtedy na pewno da więcej drużynie.