Podsumowanie 6. kolejki Ekstraklasy

21 sierpnia 2022, 19:22 | Autor:

W niedzielny wieczór zakończyła się 6. kolejka Ekstraklasy. Nie została ona rozegrana w pełni, ponieważ dwa mecze z udziałem pucharowiczów, zostały przełożone. Pozycję lidera utrzymała Wisła Płock, a widzewiacy awansowali na 10. miejsce!

Weekend stał pod znakiem spotkań rozstrzyganych w końcówkach. Sporo emocji przyniosła już pierwsza konfrontacja, w której Jagiellonia rzutem na taśmę pokonała beniaminka z Legnicy. Do przerwy, po rzucie karnym, prowadziła Miedź, ale w drugiej połowie gospodarze ruszyli do ataku. Zwłaszcza, gdy z boiska z czerwoną kartką wyleciał Hubert Matynia. Do wyrównania doprowadzono także z jedenastki, a decydujący cios zadał w 96. minucie przepięknym uderzeniem Nene.

W drugim piątkowym meczu także gorąco było do samego końca. Górnik prowadził przy Łazienkowskiej już 2:0, a mimo to zszedł z murawy zaledwie z jednym punktem. Legia wzięła się za odrabianie strat w ostatnim kwadransie, a gol na 2:2 padł już w doliczonym czasie gry, gdy zabrzanie grali w dziesiątkę.

Sobota zaczęła się od wygranej lidera. W Płocku miał on dużą przewagę nad Koroną, dlatego wynik 2:1 może nieco zakrzywiać obraz tego spotkania. Honorowy gol kielczan padł w ostatniej akcji meczu. Podziałem punktów zakończyło się starcie we Wrocławiu, gdzie Śląsk zremisował z Cracovią. Tam jednak obie bramki strzelono jeszcze w pierwszej połowie. Na koniec dnia, po bardzo przeciętnych zawodach, Widzew wygrał w Grodzisku Wielkopolskim po nieco przypadkowym odbiciu piłki przez Patryka Lipskiego w 93. minucie.

W niedzielę byliśmy świadkami tylko dwóch spotkań. W Lubinie kibice zobaczyli tylko jedno trafienie, w dodatku dla drużyny Radomiaka. Z kolei w meczu PiastStal na dobre rozkręcili się gliwiczanie. Bohaterem meczu i całej kolejki został autor hattricka – Kamil Wilczek.

Mecze Lecha z Lechią oraz Rakowa z Pogonią odbędą się 31 sierpnia.