Podsumowanie 8. kolejki II ligi

2 września 2018, 18:22 | Autor:

Po jednym punkcie zdobyły zespoły, które po 7. kolejce zajmowały trzy pierwsze miejsca w tabeli II ligi. Siarka Tarnobrzeg utrzymała się na czele, a Widzew i Elana Toruń spadli odpowiednio na trzecią i czwartą pozycję. Wiceliderem po ósmej serii gier została Olimpia Grudziądz.

Mecz Siarki z Gryfem Wejherowo odbył się w niedzielę i kończył 8. kolejkę. Tarnobrzeżanie już po nieco ponad kwadransie wyszli na prowadzenie, gdy po fatalnym błędzie obrony gospodarzy bramkę zdobył Krzysztof Ropski. Gryf nie poddał się i jeszcze przed przerwą wyrównał, po trafieniu Kamila Włodyki. W drugiej połowie przewagę mieli wejherowianie, ale gola na wagę trzech punktów mogła zdobyć Siarka. Uderzenie Kamila Radulja w okienko obronił jednak w świetnym stylu Szymon Więckowicz i obie drużyny podzieliły się punktami.

Bardzo cenne wyjazdowe zwycięstwo odniosła Olimpia Grudziądz. Podopieczni Mariusz Pawlaka mierzyli się w Łęcznej z Górnikiem i wygrali 3:1. Od samego początku lepiej prezentowali się goście. Pierwsza połowa zakończyła się jednak bezbramkowym remisem. Gole zaczęły padać dopiero po godzinie gry. W ciągu pięciu minut do siatki łęcznian trafili najpierw Aghwan Papikjan, a później Damian Ciechanowski. Później na 3:0 podwyższył jeszcze Przemysław Kita, zaś w samej końcówce prezent dla gospodarzy zrobił Piotr Witasik, który samobójczym trafieniem ustalił wynik spotkania.

Piąte miejsce w tabeli zajmuje Radomiak Radom, który w sobotę bezbramkowo zremisował na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola. Świetną passę podtrzymuje za to szósty w tabeli GKS Bełchatów. Piłkarze Artura Derbina przez większość meczu z Olimpią Elbląg nie byli w stanie trafić do siatki gospodarzy, ale finalnie udało im się to w 86. minucie. Głową bramkarza gospodarzy pokonał wtedy Damian Michalski, zapewniając tym samym bełchatowianom ważne zwycięstwo.

Drugie zwycięstwo z rzędu odniósł Ruch Chorzów. Choć „Niebiescy” byli formalnie gośćmi meczu z Rozwojem Katowice, ze względów organizacyjnych spotkanie przeniesiono na ul. Cichą 6. To z pewnością pomogło im w wywalczeniu wysokiego zwycięstwa 3:0 z rywalami. Już w pierwszej połowie wynik otworzył po rzucie rożnym Mateusz Bartolewski, zaś w drugiej części gry katowiczan dobili jeszcze Lukas Duriska i Artur Balicki. Dzięki wygranej, chorzowianie są w tabeli na dziewiątym miejscu.

Ponad 700 kilometrów mieli do przejechania piłkarze Błękitnych Stargard, którzy w ten weekend grali na wyjeździe z Resovią. Choć walczyli, to ostatecznie przegrali z gospodarzami 0:1, po kolejnej bramce Sebastiana Zalepy. Oznacza to, że w II lidze nie ma już drużyny bez zwycięstwa. Dzięki temu wynikowi, gracze Szymona Grabowskiego wydostali się ze strefy spadkowej. Są w niej za to Skra Częstochowa, która przegrała ze Zniczem Pruszków 1:2 i ROW Rybnik, który zremisował z Pogonią Siedlce 1:1.

Wyniki 8. kolejki II ligi:

sobota, 1 września

Elana Toruń – Widzew Łódź 0:0
Resovia – Błękitni Stargard 1:0 (Zalepa)
ROW Rybnik – Pogoń Siedlce 1:1 (Janik – Rybski)
Stal Stalowa Wola – Radomiak Radom 0:0
Górnik Łęczna – Olimpia Grudziądz 1:3 (Witasik s. – Papikian, Ciechanowski, Kita)
Rozwój Katowice – Ruch Chorzów (w Chorzowie) 0:3 (Bartolewski, Duriska, Balicki)
Znicz Pruszków – Skra Częstochowa 2:1 (Długołęcki, Tarnowski – Buławski)
Olimpia Elbląg – GKS Bełchatów 0:1 (Michalski)