Podsumowanie 9. kolejki II ligi

15 września 2019, 18:53 | Autor:

W niedzielne popołudnie zakończyła się dziewiąta seria gier w II lidze. Na fotel lidera wróciła Stal Rzeszów, która wykorzystała potknięcie Znicza Pruszków. Coraz lepiej radzi sobie też Górnik Łęczna.

Rzeszowianie bez większych problemów pokonali w sobotę drużynę Stali Stalowa Wola 2:1. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia kontrolowali przebieg meczu, choć w samej końcówce goście zdobyli kontaktowego gola. Na nic więcej nie było ich jednak stać. Wygrał też drugi zespół z RzeszowaResovia, triumfując nad Skrą Częstochowa 2:0.

Na pozycję wicelidera awansował Górnik. W starciu na szczycie tabeli piłkarze z Lubelszczyzny mierzyli się w Pruszkowie ze Zniczem. Już w 12. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze, ale na tym zakończyły się ich popisy strzeleckie. Jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Paweł Wojciechowski, a wynik ustalił Dominik Lewandowski.

Po czterech spotkaniach bez wygranej, trzy punkty zdobyła Bytovia Bytów, odnosząc skromne zwycięstwo nad Błękitnymi Stargard. Jedyną bramkę dla drużyny Adriana Stawskiego strzelił w samej końcówce Daniel Feruga. W ostatnich minutach rozstrzygnął się też mecz GKS Katowice Legionovią Legionowo, w którym gospodarze triumfowali 3:1.

Bardzo ciekawy przebieg miał pojedynek Elany Toruń z rezerwami Lecha Poznań. Kibice zgromadzeni na stadionie obejrzeli aż sześć bramek, a jedną z nich zdobył wracający po kontuzji Filip Kozłowski. Torunianie nie byli jednak w stanie sprostać dobrze dysponowanym rywalom i ostatecznie przegrali 2:4.

Remisem zakończyło się starcie Górnika Polkowice Pogonią Siedlce, a na w ostatnim meczu kolejki znajdujący się na samym dnie tabeli Gryf Wejherowo przegrał z Olimpią Elbląg 1:4.

Mecze 9. kolejki II ligi:

sobota, 14 września

Elana Toruń – Lech II Poznań 2:4 (Kryszak, Kozłowski – Kryg x2, Szymczak, Bartkowiak)
Stal Rzeszów – Stal Stalowa Wola 2:1 (Głowacki, Mozler – Sobotka)
Resovia – Skra Częstochowa 2:0 (Zalepa, Radulj)
GKS Katowice – Legionovia Legionowo 3:1 (Jędrych, Woźniak, Gałecki – Koziara)
Bytovia Bytów – Błękitni Stargard 1:0 (Feruga)
Górnik Polkowice – Pogoń Siedlce 1:1 (Szuszkiewicz – Brodziński)
Widzew Łódź – Garbarnia Kraków 1:1 (Robak – Kuczak)

niedziela, 15 września

Znicz Pruszków – Górnik Łęczna 1:2 (Machalski – Wojciechowski, Lewandowski)
Gryf Wejherowo – Olimpia Elbląg 1:4 (Majewski – Szuprytowski x2, Miller, Kuczałek)