Widzew II Łódź – GLKS Sarnów/Dalików 10:0 (6:0)

15 września 2019, 12:44 | Autor:

Kolejne bezproblemowe zwycięstwo odniosły dziś rezerwy Widzewa. Łodzianie, bardzo mocno wzmocnieni posiłkami z pierwszego zespołu, pokonali GLKS Sarnów/Dalików 10:0 i w lidze okręgowej wciąż nie stracili jeszcze choćby punktu.

Tak jak przewidywaliśmy, duet trenerski Jakub Grzeszczakowski – Maciej Sobociński miał dziś do dyspozycji wielu piłkarzy pierwszego zespołu. W wyjściowym składzie znaleźli się Patryk WolańskiŁukasz TurzynieckiSebastian Rudol, Kornel KordasChristopher MandianguMarcel Gąsior, Adam RadwańskiŁukasz Zejdler Michael Ameyaw. Jedenastkę dopełnili Kamil Piskorski oraz Filip Mihaljević.

Mecz rozpoczął się od dużej przewagi łodzian, która znalazła potwierdzenie już w 4. minucie. Świetne zagranie z głębi pola wykorzystał Mihaljević, pokonując uderzeniem z woleja golkipera gości. Niestety, w jednej z kolejnych akcji, po fatalnym nieporozumieniu z Wolańskim, piłkę do własnej bramki wpakował… Turzyniecki. Całe szczęście, sędzia uznał, że obrońca Widzewa był faulowany i nie zaliczył gola.

W 14. minucie było już 2:0 dla gospodarzy. Z prawej strony boiska dośrodkował MihaljevićGąsior przyjął futbolówkę, minął rywala i uderzeniem w długi róg podwyższył wynik. Widzewiacy dominowali, więc kolejne trafienia były tylko kwestią czasu. Najpierw dośrodkowanie Zejdlera wykorzystał strzałem głową Rudol, a po chwili celnie główkował sam pomocnik. Po dwudziestu jeden minutach gry rezerwy prowadziły więc już czterema golami.

Tuż przed upływem pół godziny ponownie dobrze wrzucił Zejdler, zaś głową do siatki trafił Ameyaw, tym razem po złej interwencji Marciniaka. W pierwszej połowie trafić mogli jeszcze Mandiangu, który przedryblował kilku rywali, ale strzelił minimalnie obok słupka oraz Zejdler, który uderzył w poprzeczkę. Ostatecznie udało się to Mihaljeviciowi, po asyście Turzynieckiego i do przerwy widzewiacy prowadzili 6:0.

W przerwie w zespole gospodarzy z boiska zeszli Kamil Piskorski i Adam Radwański, a w ich miejsce pojawili się Marcel Sieroń oraz Andrzej Rybski. Obraz gry nie uległ jednak żadnej zmianie. Kolejną dobrą szansę miał Mandiangu, tym razem przegrał jednak pojedynek z bramkarzem. Na pierwszego gola musieliśmy czekać do 59. minuty, gdy dogranie Ameyawa wykorzystał Mihaljević, kompletując swojego hat-tricka. Po chwili było już 8:0, a do siatki po świetnej akcji lewą stroną trafił już sam Ameyaw.

Do niecodziennej sytuacji doszło w 67. minucie. Kontuzji doznał bramkarz GLKS, a wobec braku rezerwowego golkipera, między słupkami stanąć musiał zawodnik z pola, Bartosz Sokołowski. Widzewiacy nieco jednak odpuścili i wydawało się, że bramki w tym meczu już nie padną. W samej końcówce jednak najpierw Sieroń trafił do siatki głową, a później dobre zagranie z prawego skrzydła wykorzystał Maciej Malinowski i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 10:0.

Rezerwy Widzewa wciąż zajmują w lidze okręgowej drugie miejsce, jedynie bilansem bramkowym ustępując pierwszej Stali Głowno. Kolejny, wyjazdowy mecz czeka ich w przyszłą sobotę, z GLKS Dłutów. Wcześniej jednak, w środę o 16:00, zmierzą się w okręgowym Pucharze Polski KS II Kutno.

4′, 42′, 59′ Mihaljević, 14′ Gąsior, 19′ Rudol, 21′ Zejdler, 27′, 61′ Ameyaw, 90′ Sieroń, 90+1′ Malinowski