Podsumowanie meczów Akademii Widzewa (26 maja)

27 maja 2021, 08:00 | Autor:

Cztery drużyny Akademii Widzewa pojawiły się w środę na boisku. Trzy z nich odniosły zwycięstwa nad swoimi przeciwnikami, a jedna musiała uznać jego wyższość. Na wspomnienie zasługuje zwłaszcza wyczyn zawodników czerwono-biało-czerwonych z rocznika 2007.

Trzy najstarsze zespoły miały wczoraj wolne, ale już szesnastolatkowie wyszli na murawę. Podopieczni Krzysztofa Mordaka mierzyli się na Łodziance z ekipą PSV Łódź, którą rozbili aż 9:1! Hat-trickiem popisał się grający najczęściej w wyższym roczniku Kamil Machałek, a po dwie bramki dorzucili też Milan Balzer oraz Eryk Dybisiak. W tabeli I ligi wojewódzkiej widzewiacy zajmują piąte miejsce, lecz do lidera tracą tylko cztery punkty.

Środy nie będą dobrze wspominać trampkarze, którzy ulegli na wyjeździe GKS Bełchatów 1:2. Bliscy porażki byli też ich o rok młodsi koledzy, bo do przerwy przegrywali z MKS Zduńska Wola 0:2. W drugiej połowie byli jednak w stanie całkowicie odwrócić losy meczu i ostatecznie triumfowali 3:2! Piłkarze prowadzeni przez Tomasa Pereirę są na bardzo dobrej drodze do wywalczenia przepustki do gry w barażu o Centralną Ligę Juniorów U-15.

Większych problemów z rywalem nie mieli młodzicy, bo pewnie pokonali przy ul. Małachowskiego Lechię Tomaszów Mazowiecki 7:3. Po ośmiu kolejkach w tabeli I ligi wojewódzkiej plasują się na drugiej pozycji, sporo za plecami Orłów Zduńska Wola.

Wyniki drużyn Akademii Widzewa (26 maja):

U-16: PSV Łódź – Widzew Łódź 1:9 (Ziarkowski – Bazler x2, Faliszewski, Blichar, Machałek x3, Dybisiak x2)
U-15: GKS Bełchatów – Widzew Łódź 2:1 (Węglewski, Golec – Stencel)
U-14: Widzew Łódź – MKS Zduńska Wola 3:2
U-13: Widzew Łódź – Lechia Tomaszów Mazowiecki 7:3