Podsumowanie meczów Akademii Widzewa (5 maja)

6 maja 2021, 12:00 | Autor:

To była bardzo udana środa dla Akademii Widzewa. Choć na boisku pojawiły się tylko dwa młodzieżowe zespoły czerwono-biało-czerwonych, łącznie zdobyły aż… osiemnaście bramek! Obie drużyny bez najmniejszych problemów rozbiły swoich przeciwników po 9:0.

Jako pierwsi na murawie zameldowali się juniorzy młodsi, którzy mierzyli się na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki. W pierwszej połowie gospodarze jeszcze się bronili, ale i tak pozwolili widzewiakom na strzelenie trzech goli. Po przerwie dominacja była jeszcze większa, w efekcie czego przyjezdni dołożyli kolejnych sześć trafień. Hat-trickiem popisał się wprowadzony w drugiej części zawodów Mateusz Saganiak. Pełna relacja TUTAJ.

Wieczorem swoje ligowe spotkanie rozegrali z kolei trampkarze z rocznika 2007. Podopieczni Tomasa Pereiry podejmowali na Łodziance ekipę Widoku Skierniewice i nawet przez moment nie pozostawili wątpliwości co do końcowego wyniku. Po czterdziestu minutach było 6:0, a ostatecznie gospodarze mogli się cieszyć ze zwycięstwa 9:0. W ligowej tabeli łodzianie zajmują drugie miejsce, ze stratą dwóch punktów do zespołu MKS Zduńska Wola.

Wyniki drużyn Akademii Widzewa (5 maja):

U-17: Lechia Tomaszów Mazowiecki – Widzew Łódź 0:9 (Kotlicki, Zielecki, Kowasz, Wojtasik x2, Saganiak x3, Zadka)
U-14: Widzew Łódź – Widok Skierniewice 9:0