U-17: Dziewięć bramek widzewiaków

5 maja 2021, 17:46 | Autor:

Po sobotniej wygranej w derbach Łodzi, w środowe popołudnie juniorzy młodsi Widzewa Łódź ponownie wyszli na boisko. Tym razem pojechali na wyjazd do Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie zmierzyli się z miejscową Lechią. Podopieczni Łukasza Jonczyka nie mieli z nią żadnych problemów i pewnie zwyciężyli 9:0!

Faworytami byli goście i to oni od pierwszych fragmentów spotkania zyskali przewagę. Odrobinę brakowało im jednak dokładności, przez co początkowo nie byli sobie stworzyć zagrożenia pod bramką tomaszowian. Zmieniło się to na szczęście już w ósmej minucie! Na strzał z okolic linii pola karnego zdecydował się Kamil Machałek, stojący między słupkami Daniel Wojtala poradził sobie z nim, ale przy dobitce Kacpra Kotlickiego nie miał już szans! Stoper Widzewa mógł niedługo później podwoić swój dorobek, lecz tym razem chybił. W 24. minucie sam na sam z golkiperem znalazł się Machałek, jego lob był niestety niecelny.

Cztery minuty później było jednak 2:0! Świetny odbiór w środku pola zanotował Mateusz Zielecki, minął dwóch obrońców i mocnym uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce. Od tego momentu zaczęła się całkowita dominacja przyjezdnych. Najpierw Bartłomiej Ciołak obił poprzeczkę, później świetnie rozegrany stały fragment gry zakończył się próbą Machałka, aż w końcu – w 38. minucie – podopiecznym trenera Jonczyka udało się zaskoczyć rywali po raz trzeci. Zrobił to Patryk Kowasz, który wykorzystał kapitalną asystę piętką Ciołaka! W końcówce były jeszcze kolejne szanse, lecz finalnie wynik pierwszej połowy się już nie zmienił.

Na drugą część meczu w ekipie przyjezdnych wyszło trzech nowych graczy: Kamil Zadka, Gracjan Milczarek oraz Marcel Wojtasik. I to właśnie ten ostatni zaledwie trzy minuty po pojawieniu się na boisku wpisał się na listę strzelców, na raty wygrywając pojedynek z bramkarzem po dobrym podaniu Ciołaka. Niewiele później napastnik mógł zanotować dublet, jednak tym razem górą okazał się Wojtala. Chwilę po upływie godziny gry i tak zrobiło się jednak 5:0! Po bardzo dwójkowej akcji Zadki z Cezarym Cichalem ten drugi dograł w pole karne, a wprowadzony niewiele wcześniej Mateusz Saganiak wpakował piłkę do bramki.

W miarę upływu czasu, trener Jonczyk zdecydował się przejść na ustawienie z dwoma napastnikami, więc można było się spodziewać kolejnych dogodnych sytuacji. Jedną z nich ponownie stworzył sobie Saganiak, który przedarł się w pole karne i płaskim uderzeniem pokonał bramkarza. Z dystansu próbował też Hubert Rosiński, lecz posłana przez niego piłka tylko musnęła poprzeczkę. W 86. minucie obrońca znów miał pecha, bo obił słupek, jednak dobitka Zadki była skuteczna. Tomaszowianie byli rozbici, w efekcie czego przyjęli jeszcze dwa gole – z kolejnych bramek mogli się cieszyć Saganiak oraz Wojtasik. Widzew wygrał 9:0, utrzymał prowadzenie w tabeli, a już w sobotę czeka go starcie z ekipą SPSCH.

U-17: Lechia Tomaszów Mazowiecki – Widzew Łódź 0:9 (0:3)
8′ Kotlicki, 28′ Zielecki, 38′ Kowasz, 48′, 89′ Wojtasik, 61′, 73′, 87′ Saganiak, 86′ Zadka