Podsumowanie rundy wstępnej Pucharu Polski

8 sierpnia 2019, 08:32 | Autor:

Wczoraj wieczorem zakończyła się runda wstępna Pucharu Polski. Wszystkie mecze przyniosły dużo emocji, a ostatecznie do dalszego etapu awansowali, obok Błękitnych Stargard, Olimpia Elbląg, Ruch Chorzów i Gryf Wejherowo.

Starcie Olimpii z ROW Rybnik jako jedyne odbyło się już we wtorek. Przez zdecydowaną większość spotkania nie padł żaden gol. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w ostatnim kwadransie. Najpierw prowadzenie gospodarzom dał Przemysław Brychlik, ale już po chwili wyrównał Dawid Plizga. Decydujące trafienie zaliczył jednak w 86. minucie Damian Szuprytowski, dając elblążanom awans do kolejnej rundy.

Jeszcze więcej emocji było w pojedynku Skry Częstochowa z Ruchem. Już w 7. minucie bramkę na 1:0 dla zespołu spod Jasnej Góry zdobył Dawid Wolny. „Niebiescy” długo starali się doprowadzić do remisu, ale udało im się to dopiero tuż przed końcem, gdy do siatki trafił Mateusz Bartolewski. Chorzowianie poszli za ciosem i w trzeciej minucie doliczonego czasu zapewnili sobie zwycięstwo. Gola z rzutu karnego zdobył wtedy Mariusz Idzik.

Aż pięć bramek obejrzeliśmy w Wejherowie, gdzie Gryf podejmował Siarkę Tarnobrzeg. W przeciwieństwie do potyczki w Elblągu, na Wzgórzu Wolności aż trzy gole padły już w pierwszym kwadransie. Gracze z Podkarpacia prowadzili 2:1, ale jeszcze przed przerwą Mateusz Majewski i Maksymilian Hebel dali gospodarzom prowadzenie. W drugiej połowie wynik się nie zmienił.

Olimpia, Ruch i Gryf, a także Błękitni Stargard, którzy wygrali z Rozwojem Katowice walkowerem, dołączyli tym samym do sześćdziesięciu uczestników pierwszej rundy. Losowanie par odbędzie się 20 sierpnia, a mecze zaplanowane są na 24, 25 i 26 września.