Pogoń Szczecin – Widzew Łódź 2:1 (1:1)

17 lipca 2022, 19:28 | Autor:

W dobrym stylu przywitali się dziś z Ekstraklasą piłkarze Widzewa Łódź. Niestety, brakło im tylko jednego – zdobyczy punktowej. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia prowadzili w Szczecinie z Pogonią po bramce Bartłomieja Pawłowskiego, ale tuż przed przerwą dali wyrównać Luce Zahoviciowi. Po zmianie stron, czerwono-biało-czerwoni mieli kilka znakomitych okazji, niestety – żadnej z nich nie wykorzystali. Zemściło się, a później bramkę na wagę zwycięstwa gospodarzy 2:1 zdobył Wahan Biczachczian. Łodzianie pozostawili jednak po sobie naprawdę korzystne wrażenie.

Szkoleniowiec przyjezdnych mocno zaskoczył wyborem składu. Niespodzianek nie było tylko w linii defensywy. W bramce zaczął Henrich Ravas, a z tyłu pomagali mu Patryk Stępiński, Bożidar Czorbadżijski i Mateusz Żyro. Środek pola stworzyli Dominik Kun oraz wracający do zdrowia po przerwie spowodowanej urazem Marek Hanousek. Na wahadłach oglądaliśmy z kolei Karola Danielaka i Fabio Nunesa. Ciekawa była też formacja ofensywna. Na pozycję numer dziewięć delegowany został Pawłowski, którego na skrzydłach wspierać mieli Ernest Terpiłowski oraz Juliusz Letniowski. W rezerwie zameldował się czekający na debiut Jordi Sanchez, w kadrze zabrakło za to między innymi Patryka Lipskiego i Mattii Montiniego. Pomimo napiętego kalendarza oraz gry w europejskich pucharach, na żadną taryfę ulgową nie zdecydował się Jens Gustafsson Pogoń wyszła dzisiaj praktycznie najsilniejszą jedenastką.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo spokojnie, a obie drużyny starały się przede wszystkim badać swoje poczynania. Widzewiacy spisywali się czujnie w defensywie i rozbijali wszelkie próby ataków szczecińskiej ekipy. To również oni jako pierwsi groźniej zaatakowali. Najpierw, w polu karnym znalazł się Terpiłowski, jednak dośrodkował pod nogi obrońcy. Po chwili, z dystansu przymierzył Juliusz Letniowski – stojący w bramce Dante Stipica przeniósł ten strzał nad poprzeczką. Po rzucie rożnym, szczęścia poszukał jeszcze Nunes, niecelnie. W odpowiedzi, po źle wykonanym rzucie wolnym, z szybką akcją ruszył Kamil Grosicki, lecz podał niedokładnie.

W osiemnastej minucie Widzew objął prowadzenie! Na prawej stronie znakomicie odnalazł się Terpiłowski, który wygrał pojedynek biegowy z obrońcą rywali. Skrzydłowy dograł do środka, tam balansem ciała dwóch rywali zgubił Pawłowski i otworzył rezultat meczu! Podopiecznych trenera Gustafssona musiało to podrażnić, gdyż bardzo szybko ruszyli do odrabiania strat. W 23. minucie, po koronkowej akcji, Grosicki podał do Mariusza Fornalczyka, a ten uderzył. Całe szczęście, że mocny strzał zablokował Czorbadżijski. Jeszcze groźniej było kilka minut później, gdy próbę Damiana Dąbrowskiego najpierw obronił Ravas, zaś po chwili w słupek główkował Kamil Drygas. Przyjezdni mogli odpowiedzieć błyskawicznie – po dośrodkowaniu Letniowskiego, futbolówkę do bramki wpakował Czorbadżijski, ale był na pozycji spalonej.

Spotkanie nam się bardzo otworzyło. Nieco częściej przy piłce utrzymywała się Pogoń, jednak czerwono-biało-czerwoni regularnie wychodzili z bardzo groźnymi kontratakami. W 34. minucie na skrzydle pokazali się Stępiński do spółki z Hanouskiem, ten drugi wrzucił, niestety, Kun uderzał bardzo niecelnie. Kilka szans miał także Letniowski, ale trochę za długo zwlekał. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się rezultatem 1:0, z którego podopieczni trenera Niedźwiedzia mogliby być bardzo zadowoleni, w ostatniej minucie gry stracili bramkę. Akcję tę rozpoczął Jakub Bartkowski, podając na prawe skrzydło, do Fornalczyka. Wszystko pod pełną kontrolą powinien mieć Żyro, ale zamiast tego, pozwolił on rywalowi na dośrodkowanie. To zaś trafiło pod nogi Zahovicia, a ten nie miał problemów z trafieniem do siatki. Czerwono-biało-czerwoni mogli bardzo żałować, gdyż po czterdziestu pięciu minutach powinni wygrywać.

Do drugiej części oba zespoły przystąpiły w niezmienionych składach. Dużo lepiej mogli zacząć szczecinianie, którzy już po kilkudziesięciu sekundach wyszli ze znakomitą akcją. Ze skrzydła do Sebastiana Kowalczyka dograł Grosicki, na szczęście pomocnik uderzył niecelnie. W odpowiedzi, z lewej strony wrzucił Nunes – nikt tego dośrodkowania nie przeciął. Gospodarze popełnili jednak błąd przy rozegraniu, ale prezentu nie wykorzystał Kun. Widzewiaków wcale nie zadowalał remis i próbowali iść po zwycięstwo. W 52. minucie, świetna kombinacyjna akcja zakończyła się dograniem Letniowskiego do Danielaka, ale ten drugi obił tylko obrońcę. Po chwili, Letniowski podawał do Pawłowskiego. Niestety, poślizgnął się on i nie trafił w piłkę.

Niezadowolony z postawy swoich podopiecznych, w 55. minucie na trzy zmiany zdecydował się trener Gustafsson. Blisko zadania kolejnego ciosu znów byli jednak łodzianie! Prosta strata na swojej połowie zaowocowała znakomitym dograniem Letniowskiego do Pawłowskiego. Skrzydłowy wyszedł sam na sam, lecz drugi raz tego dnia nie był w stanie wygrać pojedynku. Nieudana była także dobitka Kuna. Po tych kilku okazjach, obraz gry nieco się uspokoił. Obie drużyny szukały swoich okazji, choć gra toczyła się w środku pola. Opiekun Pogoni dokonał też jeszcze jednej roszady, wpuszczając do gry Jeana Carlosa. I niestety, w 71. minucie to „Portowcy” wyszli na prowadzenie. Biczachczian najpierw przełożył sobie piłkę na lepszą nogę, a potem zdecydował się na strzał – nie dając zbyt dużych szans interwencję Ravasowi.

Trener Niedźwiedź szybko poszukał zmienników. Miejsce Hanouska i Letniowskiego zajęli dwaj debiutanci, Juljan Shehu oraz Sanchez. Hiszpan ustawiony został oczywiście w ataku, zastępując tam Pawłowskiego. Nie na długo, gdyż strzelec gola dla łódzkiego klubu także szybko powędrował na ławkę, ustępując miejsca Kristofferowi Normannowi Hansenowi. Do gry wprowadzony został też Jakub Sypek, jednak gospodarze się cofnęli i uniemożliwiali rywalom przeprowadzenie skutecznego ataku. W 85. minucie, po dograniu od Stępińskiego, główkował Sanchez, lecz zrobił to nad poprzeczką. Szczecinianie czekali na swoje kontry, po których dobrze bronił Ravas. W końcówce, na boisko wszedł Martin Kreuzriegler, niczego to niestety nie zmieniło. Widzew przegrał z Pogonią 1:2 i może tego bardzo żałować, bo ze Szczecina powinien wywieźć choć jeden punkt. Kolejna szansa już w piątek, w Białymstoku.

45′ Zahovic, 71′ Biczachczian – 19′ Pawłowski

Pogoń:
Stipica – Bartkowski, Zech, Malec, Mata – Fornalczyk (55′ Kucharczyk), Dąbrowski, Drygas (55′ Almqvist), Kowalczyk (55′ Biczachczian), Grosicki (63′ Jean Carlos) – Zahovic (82′ Stolarski)

Rezerwowi: Klebaniuk – Szcześniak, Łęgowski, Smoliński

Ravas – Stępiński, Czorbadżijski, Żyro – Danielak, Kun, Hanousek (72′ Shehu), Nunes (88′ Kreuzriegler) – Terpiłowski (77′ Sypek), Letniowski (72′ Sanchez) – Pawłowski (77′ Normann Hansen)

Odpowiedź do  Galu

Nie rozumiem minusujących… napisałem to po pierwszej bramce…ktoś się zbierze na odwagę??

R2ONLY

Wrócę jeszcze raz do koszulek meczowych Widzewa. Teraz podczas transmisji widzę że bramkarze mają linię z herbem i logami nieco niżej i jakoś to wygląda. Piłkarze Pogoni mają układ sponsorów i herbu rozmieszczony wzorowo. Widać że można. Te koszulki Widzewa należy wycofać, bo to zwykła fuszerka. Ktoś w klubie jest za to odpowiedzialny – artysta grafik….

Adam
Odpowiedź do  R2ONLY

Mnie się podobają , kupiłem dwie . To typowe : nie stać kogoś na złoto to woli srebro. Możesz kupić koszulkę Pogoni , ja wspieram Widzew i kupuję nasze.

R2ONLY
Odpowiedź do  Adam

Gratuluję zakupu. Mnie wkurwia, że herb nie jest na piersi, tylko pod szyją. Nie kupuję tego. Koszulki po za tym fatalnie się układają, są dziwnie zmarszczone.

Lolo

W poprzednim sezonie były tak samo

Adam

Miałeś na sobie tę koszulkę ? Nie stać Cię nie pisz frazesów. Kup sobie łacha w fanatyku u cwaniaków .

Belzebub

Dodaj jeszcze u prywaciarzy, i wyborca pisuaru pełną mordą

East Flatbush

Gratuluję wyrozumiałości dla odmienności poglądów

Ucho

Jak na razie całkiem fajnie grają, a Letniowski potrafi świetnie dograć. Dobrze że go wykupili.

Mr1910
Odpowiedź do  Ucho

Przy strzale na dwa zero Letniowski tragedia.

Last edited 1 rok temu by Mr1910
Adam

Piłkarski debilizm czyli bramka do szatni. Żyro…

Adam

I jakiś debil minusuje za prawdę. Powinniśmy dowieźć to 1:0 za wszelką cenę. Teraz mecz zaczyna się praktycznie od nowa.

raf

Żyro na ławkę albo aut z WIDZEWA

Galu
Odpowiedź do  raf

Nie wiem czy zauwazyles boernosc Fabio??

Mala

Ale najpierw ciała dał Fabio ,a późnej Mateusz.

Mar

Przy straconej bramce to pięciu dało ciała

Last edited 1 rok temu by Mar
R T S

Piłkarski kryminał , cały wysiłek zniweczony w minutę. Tej bramki nie powinno być .Minusować debile. Pogoń słaba prawie tak jak Lech wczoraj.

xxxl

„…do sztni…”… po czym się drapał Stępiński przy bramce Zavovica ,a wcześniej gdzie dobiegał-niedobiegał (extraklas….?)Nunez ,cała Polska widziała …?

raf

Mateusz Żyro aut, jaja sobie robi

Rafal

Szkoda słów ty out chłopaki grają walczą i starają się nie wszystko wychodzi ale nie płacz tylko kibicuj

Odpowiedź do  Rafał

Prawda, baaardzo szkoda , niedojrzałość taktyczna , był taki mecz w Gdyni w zeszłym sezonie. Gdyby nie bramka do szatni może nie byłoby 3:1 dla Arki. Oby nie było powtórki .

RTS

Moim zdaniem przy bramce dla Pogoni zawinił Nunes który odpuścił krycie przy lini i Pogoń rozkręciła akcję na 1 kontakt. Ogólnie szkoda bramki straconej do szatni. Środek z Kunem Hanouskuem i Julkiem dobrze wygląda. Wahadłowi Nunes-Danielak chyba najsłabiej do przerwy.

raf

jeszcze jest czas pozbyć się Mateusza Żyro

Łukasz

Odszedł Daniel to już znalazłeś sobie kolejną ofiarę. Wstyd mi za takich jak ty.

ked04

Dziurawa obrona nic nowego!

Red Glasgow

O tak 45 min meczu i już znawcy oceniają piłkarza
No brawo.hm ciekawe czy jakby przyszedł Ramos Pique dostaliby więcej niż 45min na przekonanie do siebie????

raf
Odpowiedź do  Red Glasgow

oni nie robili jaj w obronie

Raff

Dobrze Hanousek, Czorbadzijski, Terpilowski, Letniowski. Kun jak zwykle serducho do biegania ale za duzo strat w srodku, problemy z przyjeciem. Fajnie graja jak na debiut. Forza Widzew!

Kixon
Odpowiedź do  Raff

nie mamy napadziora, słaba skuteczność póki co

R T S

Kun … Idol tego forum . Umiejętności pierwszoligowego wyrobnika. Jeśli przegramy ten mecz to na własne życzenie.

Mar
Odpowiedź do  R T S

Chciałbyś mieć 10 Kunów w zespole ,. łosiu

On musi się wczuć i będzie git

Leon

Liga jak każda. Gdyby połączyć ekstraklapę i 1. ligę, zrobiłyby się niezłe roszady.

Jerzy

Niech ktoś powie trenerowi, że mozna zmieniac zawodników.

Adam

Ktoś zaskoczony ? Minusować debile. Za grę nikt punktów nie przyznaje.

Kixon

Czemu gramy bez napastnika? Dawać tego Hiszpana

Mala

Milion podań na swojej połowie a mało na połowie przeciwnika.To nie pierwsza liga tą taktyką to daleko nie zajedziemy. Królestwo za napastników Panie Prezesie . Pierwsze koty za płoty ale będą ciężary . Praca ,wiara i wzmocnienia to przepis na sukces czego nam wszystkim życzę.

Ads

Pierwsze 3 mecze górą 1pkt

MO22

Jedyne do czego się przyczepię w tym meczu, to zbyt późno przeprowadzone zmiany przez trenera Niedźwiedzia. Cała reszta była naprawdę ok. Powiem szczerze, patrząc na naszą wyjściową jedenastkę z dwoma nowymi twarzami względem I ligi, spodziewałem się czegoś znacznie gorszego. Pozytywnie się zaskoczyłem. Ciężka praca i naprawdę będę spokojny o utrzymanie :)

W&R
Odpowiedź do  MO22

Ci co weszli było słabsi więc szybsze zmiany nie miały sensu, jedynie zmiana Nunesa była spóźniona bo spowalniał każdą akcję

Rafal
Odpowiedź do  W&R

Myślę że synek próbował Shehu za kuna i możemy tak wychodzić dajmy i czas naprawdę mało szczęścia mieli a fajnie grali dużo więcej sytuacji mieliśmy szkoda pawłowskiego i kuna sytuacji

Rafal

Sypek nie synek

Adam

Frajerstwo. Takimi meczami spada się z ligi. Punktów za wrażenie artystyczne nikt nie da . Zagraliśmy jak nigdy , przegraliśmy jak zawsze. Na własne życzenie. Końcówka pierwszej połowy i setka Pawłowskiego w drugiej. Ten mecz można było nawet wygrać to tylko polska liga. Niestety. Zmiany fatalne (który to już raz ). Nie tylko nic nie wniosły a osłabiły drużynę . Można próbować zaklinać rzeczywistość. Prawda jest taka, że zmarnowaliśmy wielka szansę ma ogranie przeciętnej Pogoni. Na tę chwilę jesteśmy głównym kandydatem do spadku. Teraz minusować o zaklinać rzeczywistość przygłupy.

Rafal

Mecze są różne liga długa ważne żeby grali dobrze a wyniki przyjdą a chyba nie znasz znaczenia słowa frajerstwo tak a propo nie używaj słów którego znaczenia nie znasz i nie obrażaj po jednym meczu ludzi ktorzy naprawdę się staraja

Adam

Znam , rafalalo. Slang więzienny nie obowiązuje poza murami. A teraz napisz po polsku , z przecinkami etc.

Rafal

Ty kolego idź za tory umiesz widzę obrażać tylko jeszcze nie jeden mecz przegramy mimo że więcej sytuacji mieliśmy, nie jesteśmy mistrzem tylko beniaminkiem , trzeba naprawdę pochwalić chłopaków bo byli lepsi a że nie wygrali taka jest piłka niestety najważniejsze to dać im czas niech zagrają kilkanaście męczy a nie obrażać po porażkach, idź siej ferment za tory

Gomes

Komentarz nawet dobry, ale dwa ostatnie zdania świadczą o tym, że sam jesteś przygłupem

Kołomir

Sam jesteś przygłupem i kogo miał ten biedny trener dać na tą zmianę mondralo. Nie stety ławkę rezerwowych mamy bardzo słabiutką i to będzie ogromny problem Widzewa bo rezerwowi po wejściu byli dużo słabsi i nic świeżego nie wnoszą do gry.

Oliwer

Brawo chlopaki !!!
Nie mamy sie czego wstydzic przy odrobinie szczescia moglismy wygrac

Reminio

Nie było tak źle…ogólnie pozytywnie. Szkoda akcji Pawłowskiego…Remis byłby sprawiedliwy…szkoda, bo zostawili chłopaki zdrowie…

MIŁOSZ22
Odpowiedź do  Reminio

JAKI MECZ OGLADAŁES?
RAVAS REMIS WYCIAGNAL !

ked04

Dalej Panie Prezesiku jestes zadowolony z transferow kur… jego mac !!!!!

Tomek

Jak zszedl Letniowski to siadly nasze akcje ofensywne

Adams

Śmierdzi walkowerem dlaczego? „W nowym sezonie status młodzieżowca w Ekstraklasie będą mieli polscy piłkarze urodzeni 1 stycznia 2001 roku i młodsi. Każdy klub najwyższej klasy rozgrywkowej musi mieć obowiązkowo w składzie jednego takiego zawodnika przez cały czas trwania spotkania.”. – Po zmianie Fornalczyka, nie było nikogo spełniającego wymogi….

Kris
Odpowiedź do  Adams

Przepis się zmienił klub musi w całym sezonie wypracować minuty młodzieżowe

Marcin

Według nowych zasad, młodzieżowcy będą musieli spędzić na murawie w każdym zespole po 3000 minut w sezonie. Jeśli limit ten nie zostanie wypełniony, na niesforne ekipy zostaną nałożone kary.

kris

kolego poczytaj przepisy bo sie zmieniły od tego sezonu

Ucho

Niezły mecz, choć trener przy straconej drugiej bramce pozbywa się najlepszych w drużynie, co było widoczne w dalszej częsci meczu. Dla mnie najlepszy Letniowski i Pawłowski, a najsłabszy Nunes. dlaczego po pierwsze uważam, że to głównie jego wina pierwsza bramka nie poszedł do Portowca, wyraźnie cofnął się do tyłu. W drugiej połowie wdawał się w niepotrzebne dryblingi,a jego dośrodkowania nie stwarzały żadnego zagrożenia. Mecz, pomimo porażki tak na zachętę na 4-. Płacimy frycowe, ale 75 całkiem niezłe.

Gregory

Nunes w porównaniu z meczami w pierwszej lidze zagrał co najmniej dobrze i solidnie, duża poprawa gry w obronie, pierwsza bramka to błąd Zyry i Bożidara, szkoda niewykorzystanych okazji Pawłowskiego, czasami jak mieliśmy piłkę pod polem karnym to niepotrzebnie pchaliśmy ją dalej. Widać brak szybkiego napastnika. Z tym ściągnięciem kogoś na „10” to mam nadzieję że była to zasłona dymna ze strony prezesa.
Szkoda bo mogliśmy wywieźć co najmniej punkt ze Szczecina.

Krzysiek

Kun strata za stratą .Kilometrow nabiegał ale co z tego…

JEHOWY

Niedźwiedź to jest jednak „gość”. Typ czekał ze zmianami, póki nie dostaliśmy drugiej bramki. Jakby mógł to by w jednym składzie grał przez 120 minut.
Co do meczu. Pokazaliśmy się z dobrej strony, ale brakło wykończenia. Pierwsze koty za płoty, teraz powinno być z górki :)

Last edited 1 rok temu by JEHOWY
Kołomir
Odpowiedź do  JEHOWY

To jeszcze może podaj kogo miał wprowadzić na te zmiany bo po wejściu rezerwowych gra ofensywna totalnie siadła. Ławka rezerwowych to u nas tragedia to po co ma trener wpuszczać ich szybciej jak Ci zmęczeni grają dużo lepiej.

DonJ

Najsłabsi: Stępiński (niekryty Zahović) i Kun (oprócz kondycji nic nie wniósł sensownego). Zmiany dosłownie o 5 minut za późno (Pogoń miała już 4 nowych), bo intensywność gry była bardzo wysoka (tu widać i tak progres trenera bo spodziewałem się ich w okolicach 90 minuty). Ogólnie dobry mecz i bardzo szkoda tego wyniku.

Mar
Odpowiedź do  DonJ

To co wniósł do gry np Letniowski,.podobnie połowa składu?

DonJ
Odpowiedź do  Mar

Jak nie wiesz co wniósł do gry Letniowski to dyskusja nie ma sensu…

Radek

Haha

Zyzio

Kun nie jest i nigdy nie był środkowym pomocnikiem.Nie wiem czemu tam go trener wystawia.Na wahadle natomiast radził sobie całkiem nieźle.

Adam
Odpowiedź do  Zyzio

Według asów z tego forum jego miejsce jest w środku pola. Trudno się dziwić. Zero pojęcia o piłce, jedynie FM2019. Brak merytorycznej dyskusji , bluzgi i minimalizm. Mam to gdzieś. Widzew w moim sercu .Zawsze.

DonJ

Byłby świetnym środkowym pomocnikiem, ale szwankują u niego: przyjęcie i decyzyjność. Jeżeli tego nie poprawi to może co najwyżej startować w maratonach.

Kołomir

Nigdy na wahadle nie zagrał dobrego meczu w środku to on chociaż przeszkadza i robi wiatr.

Kacz1979

Szkoda 3 punktów ale wstydu nie przynieśli a mecz był naprawdę dobry.

El Jotte

Brawo za walkę! Duma! Pracujmy dalej, jeszcze bedziemy się cieszyć ze zwycięstw!

matheo

Przegrywamy, szkoda bo Pogoń była do pokonania, ale uważam, że wstydu nie ma. Jednak pytanko do ekspertów: gdzie jest ten wpie*dol, masakra, demolka którą tak zapowiadaliście, przecież Pogoń miała nas obrócić w pył, tak się miała przejechać po nas bo taki słaby skład mamy podobno. Myślę, że można mieć nadzieję na to, że będzie dobrze, nie mówię o walce o majstra, ale po prostu że będzie dobrze, a chłopaki pozamykają paszcze malkontentom, bo co innego mieć pewne wątpliwości i je wyrażać w cywilizowany sposób, a co innego siać defetyzm i ciągle jątrzyć. Będzie dobrze, pozdro!

Wojtek
Odpowiedź do  matheo

Brawo Chłopaku, mam te same odczucia, dla mnie odkrycie to Czoro!

Mar

Nasi pucharowicze zmęczeni, do tego oszczędzają się na puchary…więc ochlon chlopie. Z Jaga żartów już nie będzie

Widzę, że siedzisz w głowach piłkarzy Pogoni i wiesz, że się oszczędzali i mogli zagrać lepiej, ha ha ha. Ochłoń chłopie:)

Last edited 1 rok temu by East Flatbush
Adam

Obawiam się, że nie będzie dobrze. Przegrywamy ze słabo grająca Pogonią, gd?ie chcesz szukać punktów? Wszystkie ekipy grały lepiej w tej kolejce. To nie defetyzm tylko realizm . Trener i zmiany fatalne. Jeśli pictrzech kolejkach będziemy mieć 1 (jeden) punkt, chętnie odszczekam.

Miki

W punkt kolego

Kowboy

Sytuacje Kuna ( dobitka na pusta bramke) i Pawlowskieo Sam na sam. Szkoda ale trudno gramy dalej bez dobrego napastnika. Prezesie skąpcie dalej na klasowego Napasnika. Lepiej sciagcie 3 slabych niz jednego dobrego. To jest wasza polityka transferowa.

Krzysiek

Trener musi się nauczyć robić zmiany zdecydowanie wcześniej a nie jak już drużyna przegrywa bo nie ma siły grać tak intensywnie to jest dziś najważniejsze i najgorszy błąd naszego trenera
Druga sprawa Jordi musi grać razem z Pawłowskim od początku
Trzecia sprawa po co nam Montini jak nawet do Szczecina nie przyjechał??
Jak w następnym meczu nie zagrają tak naiwnie to by było super
Ech szkoda niewykorzystanych sytuacji

Jaro

Widzew dziękujemy za walkę. Niestety bez klasycznego napastnika nie da się meczu wygrać. Pawłoś dwoił się i troił lecz to za mało na ex.

Deee

Brawo za walkę i ambicje. Serce zawsze chcę więcej aby dowieźć to 1:1 do końca. Jednak mimo porażki nie mamy się czego wstydzić. Dobra gra starej kadry. Szacun dla wszędobylskiego Kuna, Julek bardzo dobrze (zobaczysz że jeszcze wiele dobrego zrobisz dla Widzewa, dobro do Ciebie po tej beznadziejnej kontuzji wróci) Bartek Pawłowski dzięki za gola, dużo biegał Danielak, bardzo dobry Terpiłowski. Obrona? Szkoda tego gola na 1:1. Ale mam nadzieję że będzie to jeszcze monolit. Druga połowa już o wiele gorzej Stępel, Fabio. Także albo Panowie więcej z wątroby w pierwszych 45 min a drugie to już jednak lepiej aby… Czytaj więcej »

jaro
Odpowiedź do  Deee

Za dobra i ładną grę punktów nie przyznają tylko za wynik końcowy,sąsiedzi tez po awansie ładnie grali i przegrywali a finalnie spadli z ligi z hukiem :)

Deee
Odpowiedź do  jaro

Punkt Nam się należał. Ale nie wymagaj od pierwszych meczów 3 punktów. Spokojnie z taką ambicją i grą będziemy zbierać punkty w tej lidze. Wierzę albo i wiem że spokojnie się utrzymamy.

saxon

Gra lepsza niż wynik- mieliśmy swoje okazje i szkoda straconej bramki do szatni

Jacek

Przed meczem myślałem, że będzie ciężko, po meczu uważam, że straciliśmy punkty. Pogoń miała więcej z gry, ale my mieliśmy kilka sytuacji, szkoda, że np na 2 do 0 był spalony i szkoda bramki po błędzie do szatni. Zmiany nic nie wniosły, nie rozumiem też zmiany Letniowskiego, który zagrywał super piłki. Do zmiany był napewno Kun, który jak zwykle był niedokładny, a od 60 minuty w ogóle go nie było tak samo jak Terpiłowskiego w całej drugiej połowie, to już lepiej by było jakby Pawłowski zszedł na bok.

Domo

Obejrzałem chyba pierwszy mecz Ekstraklasy od 8 lat i jak był niski poziom, tak dalej jest. ;) Po meczu jestem więc optymistą, bo nawet mimo naszego nie najsilniejszego składu, szanse na utrzymanie w tej lidze oceniam na spore. Wszystko w nogach i głowach piłkarzy.
Hanousek jak profesor w tej Ekstraklapie.:D Oby tylko bez kontuzji.
Dla mnie najsłabszy Danielak, a za nim Nunes, aż dziwne, że obaj dociągnęli właściwie do końca meczu.
No i szkoda, że Kun mimo swojego super zaangażowania, technicznie to jednak słabiutko.

Adam
Odpowiedź do  Domo

Już minusy dostałeś, pisz że jest cudnie , tępa masa to lubi. Podobnie jak przy wyborach .

Rafal

Tępy to ty jesteś obrażając innych kibiców zatorowcu idź do siebie

Henri

Pierwszy krok do spadku z ekstraklasy wykonany. Gratulacje dla pseudo piłkarzy, trenerów i działaczy. Wkrótce cdn. ☹️
Będzie roczna przygoda i spadek. Z tymi ludźmi którzy obecnie są w klubie nie mamy szansy na utrzymanie. ☹️

Seba 1910

Mecz bardzo dobry jak na beniaminka nie mamy się czego wstydzić teraz wyjazd do Białegostoku tam z tą grą co dzisiaj wygramy bez problemu

Adam
Odpowiedź do  Seba 1910

Mecz dobry , punktów brak. W Białymstoku zero. I podobnie z Lechią. Jeden punkt po trzech kolejkach będzie sukcesem. Zakład ?

Radek

Młot na idiotów to Ty?

Michu

remis bardzo mozliwy

Zdzisław

Nie wiem jaka była przyczyna zmiany Letniowskiego , a było widać że jak jego brakło to zero pomysłu na rozegrania

Piotr B.

Oczywiście wolałbym trzy punkty ale Widzewek świetnie się zaprezentował na tle ekipy, która w zeszłym sezonie do końca walczyła o majstra i do sezonu przystąpiła bez osłabień kadrowych. Brakuje nam ławki i póki co napastnika bo Sanchez póki co (oby póki co) niewiele pokazał. Było widać walkę i dobry pomysł na grę. Nie było widać, że to mecz beniaminka z mocnym ligowcem. Drużyna budowana jest mądrze i z pomysłem. Była walka, zgranie i odpowiedzialna gra. O utrzymanie jestem spokojny. Brawo Widzewek!!!

rafal

szkoda można było ten mecz zremisować

Jacek

Brawo za postawę dla waszej drużyny….napędziloście stracha w Szczecinie…..trochę zabraklo chłodnej głowy waszym grajkom ale możecie patrzeć w przyszłość z poniesioną głową. Ave Pogoń

mAIK
Odpowiedź do  Jacek

AVE WIDZEW! :)

Eustachy

Według mnie powinni zakończyć ten mecz w pierwszej połowie gdyby troszkę bardziej uważali na linię spalonego tam powinno być z 3-0 i po meczu, ale widać postęp w grze, bardziej im się chciało niż w 1 lidze

Tomcio

Wstydu nie ma. Punktów niestety też nie. Choć było blisko.

Tomek

Czy tylko ja nie widziałem tam salonego na 2-0!?
Spalony jest wtedy jak zawodnik wystaje częścią ciała która może strzelić gola. Czyli nie ręką. A Chorba wywalił rękę jakby w siatkówke grał. No ale wtedy nie powinno się gwizdnąć spalonego. Ktoś widział dokładnie powtórki?

Maykel

Zagrali dobre spotkanie :) nawet w lidze + Extra mowili ze Widzew z beniaminków zaprezentowal sie najlepiej choc przegral wiec oby tak bylo dalej z taka gra a punkty beda :)