Pięciu zawodników zadebiutowało w Widzewie

18 lipca 2022, 09:45 | Autor:

Pierwsze spotkanie piłkarzy Widzewa Łódź w nowym sezonie za nami. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia pokazali się z dobrej strony, chociaż finalnie przegrali na wyjeździe z Pogonią Szczecin 1:2. W pierwszym starciu zadebiutowało pięciu zawodników łodzian.

Dwa nowe nabytki pojawiły się w jedenastce – linię obrony tworzyli Bożidar Czorbadżijski i Mateusz Żyro. Lepiej wypadł ten pierwszy – Bułgar popisał się kilkoma interwencjami, które utrudniały gospodarzom strzelenie gola. Przyczepić można się jedynie do sytuacji pod koniec pierwszej połowy, kiedy to Luka Zahovic znalazł się sam przed pustą bramką. Podstawowy błąd popełnił tam wówczas jednak raczej Żyro, pozwalając na dośrodkowanie Mariuszowi Fornalczykowi. Łącznie, obaj defensorzy spędzili na boisku po pełne dziewięćdziesiąt minut.

W dużo krótszym wymiarze zagrali pozostali debiutanci. Jordi Sanchez oraz Juljan Shehu weszli na murawę w 72. minucie, a Jakub Sypek pięć minut później. Żaden z nich nie miał zbyt wiele okazji do pokazania swoich umiejętności, zwłaszcza że Pogoń cofnęła się w tym czasie do obrony. Hiszpan uderzał raz głową na bramkę – ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Na swoje pierwsze występy w barwach Widzewa czekają nadal też Adam Dębiński, Wasyl Łytwynenko oraz Serafin Szota. Ten pierwszy znalazł się wczoraj poza kadrą meczową, a dwaj pozostali całą potyczkę w Szczecinie przesiedzieli na ławce rezerwowych.