Pomagamy Zosi!

6 sierpnia 2021, 15:00 | Autor:

Wielokrotnie na naszych łamach informowaliśmy o wszelkich akcjach charytatywnych. Teraz pojawia się kolejna okazja do pomocy, której potrzebuje trzymiesięczna Zosia Bigos z Tomaszowa Mazowieckiego. Dziewczynka cierpi bowiem na rdzeniowy zanik mięśni.

SMA to bardzo ciężka choroba, która jeszcze kilka lat temu oznaczała niemal pewny wyrok śmierci. Teraz można z nią jednak skutecznie walczyć – Zosia otrzymała już refundowany lek w postaci zastrzyku w kręgosłup, którego zadaniem jest zatrzymanie postępów choroby, ale trzeba go podawać do końca życia. Największą nadzieję na całkowite zatrzymanie SMA jest więc jednorazowa terapia genowa. Niestety, jej koszt wynosi aż dziewięć milionów złotych…

Rodziców nie stać na taki wydatek, dlatego rozpoczęła się zbiórka funduszy, która odbywa się TUTAJ. Trwają też specjalne aukcje – obecnie do zdobycia jest unikatowa koszulka Widzewa Łódź z autografami piłkarzy pierwszej drużyny! Licytacja kończy się już w sobotę, dlatego zachęcamy wszystkich do wzięcia w niej udziału. Więcej szczegółów W TYM MIEJSCU.

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x