Porażka Olimpii w ostatnim zimowym sparingu

23 lutego 2020, 12:05 | Autor:

W sobotę piłkarze Widzewa rozegrali tylko wewnętrzny sparing, pełnowymiarowy mecz ma za sobą z kolei Olimpia Elbląg. Najbliższy rywal podopiecznych Marcina Kaczmarka przegrał z rezerwami Arki Gdynia 0:1.

Elblążanie musieli radzić sobie bez kontuzjowanego tydzień wcześniej Damiana Szuprytowskiego, który w rundzie wiosennej nie pojawi się na boisku, a jego miejsce w wyjściowym składzie zajął Ołeksij Prytulak. W jedenastce znalazł się też Michał Miller, ale były widzewiak grał nie w ataku, lecz na prawym skrzydle i wygląda na to, że w lidze będzie podobnie.

Jak czytamy w relacji na oficjalnej witrynie klubowej, od samego początku spotkania przeważała Arka, która wzmocniona została kilkoma graczami pierwszej drużyny, m.in. łączonym z Widzewem Frederikiem HelstrupemOlimpia starała się grać z kontrataku i właśnie w ten sposób mogła strzelić bramkę, jednak uderzenie Michała Kuczałka sparowane zostało na rzut rożny. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron podopieczni Adama Noconia zaczęli spisywać się nieco lepiej, grając w ataku pozycyjnym. Dogodnych sytuacji do zdobycia bramki było jednak jak na lekarstwo, a jedyną wykorzystała Arka, gdy w 65. minucie Sebastiana Madejskiego pokonał Wojciech Wilczyński. Więcej goli w tym spotkaniu nie padło.

Zespół z Elbląga przegrał tym samym już czwarty zimowy sparing. Olimpia odniosła zwycięstwa tylko z III-ligowymi Sokołem Ostróda Bałtykiem Gdynia, choć oczywiście nie musi się to przełożyć na wyniki w rundzie wiosennej. Można być pewnym, że w Łodzi piąta drużyna II ligi wykrzesze z siebie co najmniej sto procent możliwości.

Olimpia Elbląg – Arka II Gdynia 0:1 (0:0)