W. Szawarski: „Póki mamy szanse, będziemy walczyć”

23 lutego 2020, 08:32 | Autor:

Koszykarki Widzewa przegrały wczoraj po raz trzeci z rzędu. Podopieczne Wojciecha Szawarskiego uległy AZS UMCS Lublin 81:89, choć jeszcze na niespełna pięć minut przed końcem remisowały. Jak zawody ocenił trener?

Szawarski żałował zwłaszcza kilku nietrafionych rzutów w samej końcówce. „Mieliśmy w tym meczu swoje szanse. Pomimo fatalnej trzeciej kwarty, która była kluczowa, udało nam się doprowadzić do remisu i byliśmy w grze do samego końca. W końcówce zabrakło nam przede wszystkim koncentracji, bo dziewczyny z Lublina trafiły trzy ważne rzuty, a my nie” – powiedział na konferencji prasowej.

Trener Widzewa nie był zadowolony przede wszystkim z funkcjonowania gry w defensywie. „Fatalnie funkcjonowała obrona. Do ataku nie mogę mieć pretensji, ale jak się rzuca u siebie 81 punktów, to trzeba wygrać taki mecz. Z drugiej strony, jeżeli taka niezbyt ofensywna drużyna jak Lublin zdobywa 89 punktów, to coś jest nie tak” – stwierdził po meczu.

Opiekun łodzianek nie traci jednak wiary w wywalczenie miejsca w pierwszej ósemce, a co za tym idzie awans do play-offów. „Każde zwycięstwo jest dla nas ważne i póki mamy szanse na play-offy, to będziemy walczyć. W tym meczu lublinianki pokazały, dlaczego są tak wysoko w tabeli” – zakończył Wojciech Szawarski.

Na cztery kolejki przed końcem rundy zasadniczej, koszykarki Widzewa tracą do ósmej w tabeli Politechniki Gdańskiej trzy zwycięstwa. Aby wciąż myśleć o czołowej ósemce, musiałyby wygrać co najmniej trzykrotnie, a do tego liczyć na wpadki gdańszczanek. Nie jest to niemożliwe, choć z pewnością bardzo trudne do zrealizowania.