Poznaliśmy skład rady nadzorczej klubu i zarządu Stowarzyszenia

1 czerwca 2019, 19:16 | Autor:

Tak jak już informowaliśmy, Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia RTS nie przyniosło zbyt wielu przełomowych ruchów. Na swoich stanowiskach pozostali dwaj członkowie zarządu, czyli Jakub Kaczorowski i Piotr Szor.

Nieco więcej zmian zaszło w radzie nadzorczej. Jak poinformowała właśnie oficjalna strona klubu, miejsce w niej zachował dotychczasowy przewodniczący, Remigiusz Brzeziński. W jej skład, obok będących tam również już wcześniej Tomasza Figlewicza i Wiesława Cholewy, weszli również Leszek Bohdanowicz, Radosław Domagalski-Łabędzki, Maciej Malesa oraz Władysław Puchalski.

Najmniej kibicom znane mogą być nazwiska Bohdanowicza Domagalskiego-Łabędzkiego. Ten pierwszy to wykładowca Uniwersytetu Łódzkiego i członek OSK „Tylko Widzew”. Z kolei drugi jest byłym wiceministrem rozwoju oraz prezesem zarządu KGHM Polska Miedź, prywatnie sympatyzującym z łódzkim klubem.

Jak już pisaliśmy, nowym prezesem Stowarzyszenia RTS został Piotr Pietrasik, który zastąpił w tej roli Tomasza StamirowskiegoPietrasik jest osobą znaną w widzewskim środowisku – już wcześniej zasiadał on w zarządzie zarówno klubu, jak i Stowarzyszenia. Ten drugi stworzą teraz, obok Pietrasika, Marcin Głowacki, Dawid Lambrecht, Rafał Markwant, Michał Musierowicz i Konrad Walczak.

Wybrano również komisję rewizyjną Stowarzyszenia, w której skład weszli Tomasz BarańskiTomasz GasińskiWojciech Mieczkowski oraz Jarosław Wyrwas. W poczet członków SRTS przyjęto też Tadeusza Arłukowicza, o którym kilka dni temu mówiło się, że zostanie nowym prezesem Widzewa. Tak się jednak nie stało.

Kolejna część Walnego Zgromadzenia zaplanowana została na przyszły piątek. Co się wtedy wydarzy? „Możliwe jest podjęcie dalszych decyzji, adekwatnie do możliwości organizacyjnych i personalnych, a także niezależnie od pojawiających się spekulacji” – czytamy na widzew.com.

Skład struktury zarządzającej Widzewem:

Zarząd Widzew Łódź SA: Jakub Kaczorowski (prezes), Piotr Szor, wakat

Rada Nadzorcza: Leszek Bohdanowicz, Remigiusz Brzeziński, Wiesław Cholewa, Radosław Domagalski-Łabędzki, Tomasz Figlewicz, Maciej Malesa, Władysław Puchalski

Zarząd Stowarzyszenia RTS: Piotr Pietrasik (prezes), Marcin Głowacki, Dawid Lambrecht, Rafał Markwant, Konrad Walczak

Komisja Rewizyjna Stowarzyszenia RTS: Tomasz Barański, Tomasz Gasiński, Wojciech Mieczkowski, Jarosław Wyrwas

59
Dodaj komentarz

24 Comment threads
35 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
35 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafi

Dokończmy już wszystkie zmiany, zwolnijmy tych co wszystko zepsuli i zacznijmy w końcu poważnie wzmacniać skład. Przestańmy być pożywka dla pismaków. Czas na 1 ligę za rok.Puchalski lub Wiesiu Wraga niech zostanie prezesem i jedziemy.

Koro72

I tak te osły z góry pozwa

Rozwalaja klub…przypominam że już jeden Cacek był i rządził i co pokazał Kaczorowski i szprot precz z klubu

Rob

Naucz się pisac po polsku. Co Twoim zdaniem miał pokazać przez te 3 miesiące?

Yeti

Okres próbny trwa 3 miesiące, albo się sprawdzisz, albo szukasz nowej pracy. Przez ten czas można wiele zrobić to chwila kiedy masz okazję pokazać swoje mocne strony. Kraciasty tego nie uczynił.
Mam więc propozycję dla Ciebie, zanim zaczniesz krytykować kibica za pisownię, naucz się pisać z sensem!

Znany

Przynajmniej poprawić stosunki z Ratuszem i załatwić jedno boisko treningowe z naturalną nawierzchnią dla pierwszej drużyny, w Łodzi. Zamiast tego, mówił na konferencji, że jest przerażony MAKiS. Wbrew instrukcji Stowarzyszenia, podpisał umowę z nowym trenerem na dwa dni przed Walnym. Już tylko za to nadaje się do odstrzału. I nie chodzi o to, czy trener jest dobry, czy zły. Chodzi o to, że postąpił wbrew woli właściciela.

M19

Nie sp…ić?

Logan

Nie wiem co chciałeś przekazać, ale już więcej nie pisz…

Rob

Jakie mial zadania wyznaczone przez szefa? Wiecie, bo ja nie. Nie wiem czy sie sprawdzil, czy nie. Widocznie tak, skoro go nie wywalili.

1910 W

Nie wiem dlaczego koro 72 lae jedziesz mi dworcem kaliskim bardziej niż śmierdzą zepsute śledzie.

Znany

Do kompletu warto dołączyć teraz pełną listę 26 członków Stowarzyszenia, żebyśmy mieli pełny obraz tego tworu. Rozumiem, że każdy z nich wyłożył sporo pieniędzy na reaktywację w 2015 i za te zasługi pozostają członkami Stowarzyszenia. Niestety, brakuje tam byłych piłkarzy, których zasługi dla klubu są niewspółnomiernie większe. Nie da się tego zmierzyć w pieniądzach. Bez nich, obecny Widzew jest sztucznym tworem w rękach tych 26 i tylko tym. Panowie Kamiński, Wraga, Chałaśkiewicz, Szarpak i inni już nie raz wyrażali wolę współpracy z klubem. Jak widać Stowarzyszenie ma to gdzieś. To, że brakuje teraz w klubie dla nich miejsca, to skandal.

Rob

Tak, zatrudnijmy wiecej ludzi. Jako kogo ich widzisz? 2 osoby od obserwacji graczy juz mamy. Chyba, ze chca za darmo, ale to i tak powinien zatwierdzic Maslowski, czy oni sa mu potrzebni. Niektorzy dyrektorzy sportowi nie lubia miec szerokiego grona wspolpracownikow. Zachecam do obejrzenia rozmowy Szczesnego z dyrektorem sportowym Juventusu. Mozna sie sporo dowiedziec.

Znany

Trzeba czytać ze zrozumieniem. Napisałem, że do Stowarzyszenia powinni należeć byli piłkarze. Stowarzyszenie nikogo nie zatrudnia. Takich mamy dobrych ludzi od obserwacji graczy, że pomimo 17 nowych transferów w ciągu sezonu, gramy dalej w II lidze. Taką mamy dobrą zmianę, którą zaserwowali nam Brzeziński i Stamirowski, że śmieje się z nas cała Polska. To co myśli dyr. Juventusu, najbardziej swego czasu skorumpowanego klubu w lidze włsokiej, obchodzi mnie tyle, ile kariera Wojciecha Szczęsnego, czyli nic mnie obchodzi. Klub, który odcina się od ludzi, którzy stworzyli jego legendę, nie ma przyszłości.

Rob

Czy byli pilkarze znaja sie na zarzadzaniu klubem? Na pewno nie wszyscy. Jeszcze wieksze rozszerzanie osob w stowarzyszeniu jest raczej bez sensu. Nie kazdy kto ma Widzew w sercu, nadaje sie do pracy w klubie.
Moim zdaniem nalezy rownac do najlepszych. Juventus do nich nalezy.

Znany

Zarząd Spółki jest odpowiedzialny za zarządzaniem klubem, nie Stowarzyszenie. Ludzie skupieni w Stowarzyszeniu, nie są zatrudnieni w klubie. Co do nowoczesnego modelu zarządzania to mieliśmy już jeden zafundowany przez ostatnie 5 miesięcy. Jedynym sukcesem jakim mogą się pochwalić to wybór maskotki klubowej. Pora zdjąć różowe okulary i oddać ten klub w ręcę ludzi, którzy wiedzą co robią.

MBe

Śmieszne. Mieliśmy tworzyć klub od nowa, a Ty chcesz zatrudniać byłych piłkarzy i rozdzielać stołki za zasługi. To może dla mnie też się znajdzie jakieś stanowisko. Jestem widzewiakiem i mam karnet…

Znany

Śmieszne jest to, że nie czytasz ze zrozumieniem i piszesz bzdety.

Padre

Zarząd spółki, zarząd stowarzyszenia, rada nadzorcza… ja prosty człowiek jestem, mógłby ktoś wyjaśnić albo podesłać link do artykułu, czemu tam jest tylu ludzi i kto jest za co odpowiedzialny? Pytam bez złośliwości.

Znany
Rob

Na rtswidzew.pl w ktoryms artykule jest. Na pensji jest tylko zarzad.

lewiatan137

Bo prezesem jest WŁAŚCICIEL jednoosobowy.

Drozd33

Przed zgromadzeniem same sensancje na wszystkich forach,kaczki dzienniekarkie i tanie szukanie sensacji,po walnym moze z jedna ciekawa sytuacja.My predzej sie sami wykonczymy niz nas ktos wykonczt.Wezcie sobie czasem na wstrzymanie zamiast szukac taniej sensacji

a co z trenerem? Stowarzyszenie powinno anulowac jego kontrakt szukc lepszego trenera? bo niechce byc prorokiem,ale z tym trenerem daleko nie zajedziemy?

Rob

Wybral go Maslowski. Dajmy mu pracowac. Kazdy trener byl kiedys skads zwolniony. Moze poza Guardiola, czy Kloppem, ale oni sa jakby poza naszym zasiegiem.

Wielki

I widzisz Rysiu….Wychodzi na to że mieliśmy dobrego Widzewskiego trenera Mroczka. Który podobierał kiepskich grajków i wspólnie z Chmieleskim spieprzyli przygotowanie. Ze Smudą nie wyszło, z Cecherzem to samo. Dobry trener?? No i musi jeszcze zejść do trzeciej ligi…zwanej teraz drugą. Kto wie może z tym Smółka wypali. W arce na koniec było słabo , ale wcześniej był w miarę dobrze odbierany.

Torres

12 meczów z rzędu przegranych !:)Już zawsze będzie miał w cv tę liczbę!Aż strach pomyśleć co się bedzie działo w Widzewie!

Piotr Z.

W Radzie Nadzorczej poważne osoby. Choć jak pisze B.Stańdo to trochę godzenie wody z ogniem. Np. Malesa kojarzony z Fanatykami i Puchalski. Politycznie z kolei kojarzeni są Domagalski i Arłukowicz, ale (podobnie jak Stańdo) mam nadzieję, że najważniejszy będzie dla nich Widzew. I tylko dobro klubu będzie się liczyć.

stały kibic

Pietrasiak jest (był) komornikiem ;)

WidzewPonadŻycie

Ktoś może sprostować ale czy na pewno trenera wskazał Maslo?

Ktoś kto był na jakimś meczu MŚ u20, wie może jak wygląda przechodzenie między sektorami i siedzenie na schodach?

Przechodzić między sektorami normalnie można (wiadomo, wyjątkiem vipy), ale raczej ochrona mocno pilnuje, jeśli ktoś usiądzie na schodach. :)

Dzięki;)

BLACK

Wiecj działaczy niż piłkarzy. W dorą strone zmierzamy. Przypomina mi się film Bareji „Miś”:”słuszną linie ma nasza władza”.

Pineiro

Może ktoś wyjaśnić, co to za Arulkowicz? i po co?

Znany

M.in. były Senator z ramienia PO. Zna to środowisko bardzo dobrze. Po to, żeby między innymi ułożył poprawnie współpracę z Ratuszem (zna się ze Zdanowską), a w dalszej perspektywie ruszył z nową bazą treningową finansowaną przez miasto. Po to, żeby na czele klubu stał ktoś z nazwiskiem, z dostępem do gabinetów niedostępnych choćby dla obecnego zarządu. Po to, żeby Widzew przestał się kompromitować, tak jak to było przez ostatnie 6 miesięcy. A w środowisku piłkarskim, niech się porusza Puchalski. Już dawno udowodnił, że czuje tam bluesa. Opinia SFW o nim mnie nie interesuje.

Pineiro

no tak, ale to cały czas kompetencje polityczne i odnoszę wrażenie, ze nie lepsze od obecnego prezesa. Puchalski-tak, fachowiec absolutny!!!

Znany

W odniesieniu do Ratusza, ani Kaczorowski, ani Brzeziński, ani Stamirowski nie przekroczą pewnych progów bez pomocy środowiska, bo są dla nich za wysokie. Zresztą nie ma sensu tego rozwijać, wystarczy sobie przypomnieć jak zostali potraktowani przez MAKiS w ostatnich tygodniach. Jak się ma w składzie ludzi pewnego kalibru, to drzwi niektórych gabinetów same otwierają się na oścież. Jak sie ich nie ma, to pozostają zaryglowane.
Tak na marginesie, Arłukowicz to nie jest człowiek znikąd, który dopiero ostatnimi dniami przypomniał sobie, że lubi Widzew.

http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/1,35241,5089717.html

Rafal

Dla mnie to jest dramat że najlepszy obrońca w zespole, mówię o Sylwestrzaku został odstawiony nie przez formę, tylko przez jakieś zakulisowe gierki, i tu chuj w dupe mroczkowskiemu że sobie na to pozwolił, tanzyna straszna padaka.. Przy przyjęciu piłka odskakiwala mu na dwa metry,, kuffa tak to ja też umiem.. Czemu on grał od deski do deski?

Rafal

Co wy chcecie od kraciastego? Co miał zrobić w tym czasie? Zesrac się?? Zaryzykowal, zwolnił Mroczka, bo tak większość chciała, teraz lament,, ogarnijcie się, pierdolic ie żeby tylko coś napisać.. Mnie interesuje żeby zbić koszty z dnia meczowego, żeby zaoszczędzone pieniądze ładować we własny ośrodek treningowy.. I tak na marginesie.. Nam jest potrzebny właściciel z widzewskim sercem, nie każdy jest cackiem.. Zobaczcie co się dzieje w Cracovii, nowy ośrodek za 38 mln, postawił nowy stadion, sam za swoje, a i tak jest chujem według kibiców, bo może nie daje im zarobić..

Rafal

Chociaż ja osobiście zostawił bym Mroczka do końca sezonu, co nawarzyl niech pije,, a teraz ma wymowke że gdyby został to było by dobrze.. Nie rozumiem entuzjastów tego trenera.. Przecież on nic nigdzie nie osiągnął.. A tak spierdolic zimowe przygotowania to trzeba być mistrzem nad mistrzami

Sławomir

To nie Mroczek spieprzył przygotowanie kondycyjne,tylko trener od przygotowania fizycznego,niejaki Chmielewski.Natomiast kraciasta pizdeczka w pewnym momencie zbytnio się podpalił i zwolnił Mroczka,który już próbował z powrotem przestawić zespół na dobre tory.Ponadto wziął na siebie odpowiedzialność za dalsze wyniki,które będą osiągnięte po zmianie tego trenera.Już za te dyletanckie decyzje,powinien wylecieć z klubu,a do tego dołożył jeszcze dużo więcej,bo zatrudnił pucybuta Paszula i dopiero w samej końcówce,motał się i kręcił co zrobić,żeby awansować.Zwieńczeniem jego miernej działalności było zignorowanie polecenia Rady Nadzorczej i samowolne podpisanie kontraktu ze Smółką.Taka imitacja prezesa nie jest nam potrzebna i musi on zostać zdymisjonowany.A teraz ilu pachołków kraciastej… Czytaj więcej »

Rafal

Taa, Mroczek jest cacy, wszystko wina Pana od przygotowania fizycznego.. Weź się chłopie ogarnij, a co w tym czasie robił mroczkowski? Spał,? Nie widział co się dzieje? Co mecz to kilka zmian w składzie, zero stabilizacji, dla mnie ten pan to wielkie nieporozumienie.. Ze juz nie wspomnę o zamknietych treningach i próby grania 352

Rafal

Widziałem jak próbował przestawić, głowa zwieszona, rezygnacja.. Tak to wyglądało, zero pomysłu na grę.. Tak po prawdzie to za paszulewicza coś próbowali grać choć też była padlina, a za Mroczka to już był antyfutbol do potęgi

Sławomir

Nie mówię,że Mroczek nie jest odpowiedzialny za słabe wyniki zespołu,ale do spółki z Chmielewskim,któremu za bardzo zaufał i Zarządem,który nie motywował grajków,oraz zbyt wcześnie zdymisjonował trenera.Zauważyć jednak należy,że nie przegrywał ligowych pojedynków tak,jak później Paszul.Byliśmy na drugim miejscu i trzeba to było zostawić do samego końca.Dla mnie największym przegranym tej batalii jest jednak kraciasta pizdeczka,bo to jego błędy,okazały się najbardziej tragiczne w skutkach.Wręczając dymisję Mroczkowi został pionformowany o skutkach takiej decyzji i wziął za nią pełną odpowiedzialność.Dyletant,bufon i autokrata pełną gębą.Takiego człowieka na tym stanowisku,na pewno nie chcemy…

koko95

No to cię rozczaruje, przeczytaj wywiad z Mroczkiem gdzie chwali Cmielewskiego i twierdzi że drużyna kondycyjnie przygotowana byłą zajebiście. Tak bardzo usprawiedliwiasz mroczka że zaprzeczasz nawet jego słowom!!

Wielki

Tyle że to Mroczek dobrał sobie do składu Chmielewskiego. Więc chyba wiedział na kogo się decyduje .A skoro tak to też odpowiada za tą padaczkę. Z Sandecji jak odchodził było podobnie też było wzajemne obrzucanie się kupskiem. Jeżeli pod koniec następnego sezonu podobnie będzie w Z. Sosnowiec zobaczysz co to za as z Mroczka.

Rafal

Osobny temat to miasto… Jak czytam że małe miasteczko Gliwice przeznacza na piasta 6 mln na pół roku, to cycki opadają.. Zresztą takich miast jest dużo, tylko ta jebana łódź ma na wszystko tylko nie na sport.. Trudno, nie ma co liczyć na to że ktoś coś da, tylko w miarę możliwości robić coś samemu, ograniczyć szampan i kawior, i budować bazę treningowa samemu, może kiedyś zawieją przychylniejsze wiatry i miasto pomoże, teraz na to nie ma co liczyć, a podstawą jest to żeby nikt nie podzielił naszej widzewskiej wspólnoty, wielu próbuje to zrobić i wielu kłuje w oczy nasz… Czytaj więcej »

Wielki

Tyle że w Łodzi są dwa kluby piłkarskie ,a i grabarz od żużla bardzo chętnie łapki wyciąga plus wybudowanie im obiektu.

Wkurwiony

Ktoś dobrze napisał, że więcej ludzi do rządzenia niż skautów, trenerów i zawodników razem wziętych. Pięknie brzmią tytuły naukowe czy zawodowe, ale czy ci ludzie mają jakąkolwiek wiedzę o zawodowym futbolu na najwyższym poziomie? Wątpię. Gdzie typowi futbolowi fachowcy? Gdzie do kurwy nędzy? Trzy władne osoby robią z ŁKSem ekstraklasę, a tutaj stado gadających głów, nie potrafi wydostać klubu z półamatorskiej III ligi, mając do dyspozycji 15 mln zł!

Lacjky Luck

Pedały!!!! Dla sławy i kasy

marek

Duzo ludzi do wyzywienia..na piłkę juz nie starczy..Na nic nie liczcie..nie z tymi amatorami…szkoda tylko nas kibicow..

Piotr

I gdzie te zmiany co tak pisaliście i szumu robiliście….
Takimi artykułami bazujących na info z wyborczej tylko szkodą dla klubu. Wprowadzanie chaosu i wizerunkowo też słabo…
Może jak zacznie się zgrupowanie już 12 wróci do normalności. I zajmiemy się tylko sportem…

Cześć środków z budżetu powinno pójść na firmę detektywistyczną, żeby się przekonać który z piłkarzy u jakiego bokmachera obstawia, i który się jak prowadzi i dba o swoją formę sportową. A potem wszyscy winni kolejni trenerzy zarządy itd.

Stefan

Kabaretu ciąg dalszy, jaja sobie robią z kibiców, oddali się do dyspozycji i nadal rządzą i dalej będą brać kasę.

I'm rebel

takie rzeczy tylko w Widzewie………….szkoda

Widzewiak

Towarzystwo wzajemnej adoracji pozamieniało się stołkami i na tym koniec pseudo przełomowych zmian.

Kriss

Nowy Prezes Stowarzyszenia (p. Pietrasik) ma na Google ocenę 1,4 na 5 :-) … czyli pasuje do reszty … ale jaja :-) … ps nic z tego nie będzie, serce boli, ale te kosmetyczne zmiany nie dają żadnych szans na zmianę sposobu rządzenia klubem.

koko95

Co to znaczy że ma niską ocenę na google? co to ranking człowieka? bawisz się w chińczyków i black mirror? A może po prostu jest komornikiem i go ludzie nie lubią bo to oczywiste… czy naprawdę musimy już wszystkim dopierdalać? Pewnie zaraz napiszesz z jest głównym winnym że nie ma awansu bo to ostatnio modne…

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress