Prezes Widzewa: „Są przygotowane warianty na grę bez Julka”

23 stycznia 2022, 14:46 | Autor:

Spore zaniepokojenie wywołały informacje o urazie Juliusza Letniowskiego, przez który pomocnika czeka kolejna przymusowa pauza. Zaczęto więc spekulować, czy w obliczu tej sytuacji przy al. Piłsudskiego nie powinno się poszukać wzmocnienia środka pola na zewnątrz. Do tych głosów odniósł się także prezes Mateusz Dróżdż.

Przypomnijmy, że w trakcie rundy jesiennej trener Janusz Niedźwiedź najczęściej stosował wariant 3-4-2-1, w którym w środku pola grało dwóch zawodników – jeden w nieco bardziej defensywnej, a drugi ofensywnej roli. Tym pierwszym był najczęściej Marek Hanousek, zaś drugim początkowo właśnie Letniowski, ale gdy zaczęły mu doskwierać problemy zdrowotne, na dobre zastąpił go Dominik Kun. Minuty łapali również Patryk Mucha oraz Abdul Aziz Tetteh, lecz jako że obaj przesunięci zostali do rezerw – teraz liczyć na nich nie będzie można.

Kto jeszcze może zagrać w środku pomocy? Z całą pewnością Radosław Gołębiowski, który jesienią jednak dużo częściej występował na lewym wahadle. Przeszłość na tej pozycji ma za sobą Mateusz Michalski (był ustawiany na „ósemce” w Radomiaku Radom i na początku poprzedniego sezonu, za kadencji Enkeleida Dobiego), alternatywą mógłby być posiadający duże umiejętności techniczne Daniel Villanueva, w kadrze jest Filip Zawadzki, a testom w pierwszej drużynie poddawani są Daniel Chwałowski oraz Adam Dębiński z rezerw. Inna opcja to zmiana taktyki na 3-5-2, jak miało to miejsce w sparingu z Chojniczanką Chojnice, dzięki czemu „wolnym elektronem” byłby Karol Danielak albo Kacper Karasek. Możliwości jest sporo, choć odnosimy wrażenie, że każda to bardziej „łatanie dziury” niż optymalny wybór.

Głos w sprawie postanowił zabrać też prezes Dróżdż, który napisał na Twitterze, że pomimo urazu Letniowskiego, w klubie nie będą robione żadne nerwowe ruchy. „Nasze stanowisko, co do Julka i innych kontuzjowanych zawodników jest jednoznaczne. Każdy z nich ma nasze całkowicie wsparcie i zrobimy wszystko, aby jak najszybciej wrócili do gry. Nie będzie skreślania nikogo z powodu kontuzji i teraz »na szybko« robienia transferów” – napisał szef Widzewa. W odpowiedzi na jeden z komentarzy postanowił jeszcze dodać: „Są przygotowane warianty na grę bez Julka, na którego powrót jak najszybszy liczymy. Wszystkich problemów transferami nie załatwimy”. Nam pozostaje tylko wierzyć, że takie podejście przyniesie skutek…

Subskrybuj
Powiadom o
65 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
65
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x