Przegrana na koniec sezonu zasadniczego

12 stycznia 2014, 10:56 | Autor:

W 18 kolejce Basket Ligi Kobiet przedostatni w tabeli Widzew przegrał z szóstym zespołem King Wilki Morskie Szczecin 55:79. Spotkanie to było ostatnim w sezonie zasadniczym. Łodzianki zakończyły go na 9 miejscu i walczyć będzie o utrzymanie w fazie play-out z Basktem Rybnik, Rivierą Gdynia oraz MKS MOS Konin.

Pierwsza kwarta była zacięta i zakończyła się remisem. W drugiej i trzeciej gospodynie przycisnęły i na ostatnią odsłonę wyszły już niezagrożone, z prowadzeniem aż 25 punktami. W czwartej kwarcie widzewianki honorowo wygrały jednym punktem.
Najlepsze wśród łodzianek były w sobotę Aleksandra Pawlak oraz Sarah Boothe, które rzuciły po 18 pkt. Pawlak dorzuciła do tego 6 zbiórek i 6 asyst, a Amerykanka 9 zbiórek i 1 asystę.

King Wilki Morskie Szczecin – Widzew Łódź 79:55 (21:21, 20:10, 25:10, 13:14)