Radwański nie pomógł. Porażka w walce o CLJ

17 czerwca 2017, 18:54 | Autor:

KS_Widzew_Radwański

Stomil Olsztyn wygrał w Gutowie Małym z łódzkim Widzewem w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów. Gra podopiecznych Macieja Kasprzaka nie była zła, ale to wynik jest ważniejszą kwestią.

Formalnym gospodarzom bardzo zależało na zwycięstwie, dlatego trener Kasprzak miał do dyspozycji najsilniejszy skład. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią pojawili się nie tylko Maciej Danaburski, Kacper Pipczyński i Mateusz Miasopust, którzy ostatnio często obcowali z pierwszą drużyną, ale także jej etatowy gracz – Adam Radwański. Rozgrywający w ekipie Przemysława Cecherza formalnie wciąż znajduje się w wieku juniorskim, dlatego postanowiono, że pomoże rówieśnikom.

W pierwszej połowie Widzew miał optyczną przewagę, ale brakowało mu kropki nad i. Niestety, w 27. minucie goście wyszli z szybką kontrą, za linią obrony łodzian znalazł się Mateusz Mętlicki i unikając spalonego strzelił obok bezradnego Adama Uszyńskiego na 1:0.

Po zmianie stron widzewiacy cały czas szukali wyrównującego gola, ale defensywa Stomilu cały czas zachowywała czyste konto. Kacprzak starał się odmienić oblicze drużyny, wprowadzając sześciu nowych piłkarzy, w tym Grzegorza Brochockiego, który nieoczekiwanie usiadł na ławce rezerwowych.

Starania łodzian nic nie dały i pierwsze barażowe starcie zakończyło się szczęśliwą wygraną gości. Rewanż za osiem dni w Olsztynie.

Widzew Łódź U-19 – Stomil Olsztyn U-19 0:1 (0:1)