Raport wypożyczonych: Prochownik zagrał w juniorach

4 maja 2021, 10:38 | Autor:

Piłkarze wypożyczeni z Widzewa Łódź do innych klubów mają za sobą kolejne ligowe występy. Tym razem grali wszyscy, czyli Marcel Pięczek, Kamil Piskorski oraz Robert Prochownik, chociaż ten ostatni w meczu… juniorów starszych.

Od początku rundy wiosennej Pięczek jest etatowym zawodnikiem Puszczy Niepołomice i nie inaczej było w ostatnich dniach. Lewy obrońca miał dwie okazje do gry – zarówno w starciu z Termalicą Niecieczą, jak i z GKS Tychy zanotował po dziewięćdziesiąt minut. Jego drużyna dwukrotnie jednak przegrała – odpowiednio 0:4 oraz 0:1.

Po pauzie za ósmą żółtą kartkę, na murawę wrócił Piskorski. Młody pomocnik wyszedł w podstawowym składzie Pomorzanina Toruń, a w spotkaniu z Gryfem Wejherowo zapisał na swoim koncie osiemdziesiąt jeden minut. Zespół z „Grodu Kopernika” ostatecznie zwyciężył 2:0, dzięki czemu utrzymał się tuż nad strefą spadkową.

W weekend pauzowała Sandecja Nowy Sącz, ale szansę występu otrzymał Prochownik, który znalazł się w składzie na zakończony remisem pojedynek Ligi Makroregionalnej U-19 z Koroną II Kielce. Skrzydłowy zagrał w pełnym wymiarze czasowym.